10 pomysłów na udane oświadczyny

“Czy wyjdziesz za mnie?” - tych kilka słów nawet największego romantyka potrafi powalić na łopatki. Pomysły na oświadczyny.

fotografia: Białe Kadry

 

Jest takie jedno zdanie, które wywołuje drżenie rąk, przyspieszone bicie serca, łzy wzruszenia w oczach. Jedno pytanie, które wraz z odpowiedzią zmienia nasze życie.

“Czy wyjdziesz za mnie?” - tych kilka słów nawet największego romantyka potrafi powalić na łopatki. Bo jak sprawić, aby zostały wypowiedziane w odpowiednim miejscu, odpowiedniej porze i w sposób, jaki dorówna ich wadze?

Spokojnie, ta chwila będzie wyjątkowa, chociażby z powodu, że nie trafia się co dzień. Podpowiemy ci, jak doprawić ją nieco wyjątkowymi “okolicznościami przyrody” ;)

 

1. Odpowiednia lokalizacja

Wybierz miejsce, które już pojawiło się w waszej historii. Park, w którym pierwszy raz spotkaliście się, retaturacja, w której byliście na pierwszej randce, kino, w którym pocałowałeś ją po raz pierwszy (pamiętasz rząd, w którym siedzieliście ;))

Wracając w miejsce, w którym zdarzyło się coś ważnego, podkreślasz jak bardzo istotne są dla ciebie te wszystkie wspomnienia. Wasza droga zatoczyła koło i oto spotykacie się tu, gdzie kiedyś i możecie rozpocząć nowy etap.

 

2. Rodzinnie

Jeżeli twoja wybranka i ty jesteście osobami rodzinnymi, które wszystkie ważne chwile spędzają w gronie najbliższych, jest niemal oczywiste, że tak istotne pytanie padnie w ich obecności.

Rodzinny obiad to doskonały moment na wyciągnięcie pudełeczka z pierścionkiem. Jeżeli będą to święta, urodziny babci, noworoczna kolacja, ten dzień już zawsze będzie w szczególny z dwóch powodów :)

Dla niektórych równie ważna jest aprobata rodziców dziewczyny - pierwsze pytanie i bukiet kwiatów można złożyć na ręce przyszłych teściów. To z pewnością wpłynie pozytywnie na twoją pozycję w ich oczach.

Jeżeli nie chcesz padać na kolana na oczach całej rodziny, zabierz ukochaną na spacer po okolicznym parku i wróćcie do domu na deser już jako dumni narzeczeni!

 

3. Wyjątkowa sesja zdjęciowa

Planujesz niespodziankę zaręczynową? Koniecznie uwiecznij to na zdjęciach, tak, aby chwile zaskoczenia nie umknęły wam na zawsze! Wynajmij fotografa, którego wtajemniczysz w sekretny plan. Przyczajony za drzewami w parku uwieczni wszystko: zaskoczenie, wzruszenie, niekłamane uczucia wypisane na twarzy. Utalentowany profesjonalista sprawi, że fotografie zaręczynowe pełne będą tej wyjątkowej magii i staną się doskonałym wstępem do waszej sesji ślubnej!

O “zasadzce” możesz powiadomić narzeczoną dopiero wtedy, gdy zdjęcia będą gotowe - wręcz jej album z ujęciami, kolejna seria wzruszeń gwarantowana :)

 

4. Wasza piosenka

Macie taką? Przy jakiej muzyce po raz pierwszy tańczyliście? Jaki utwór był tłem waszego pierwszego pocałunku? Jeżeli nie jesteś pewien - spróbuj podpytać o to w sprytny sposób jakiś czas wcześniej. “Wasza” piosenka w momencie wypowiadania TYCH słów - trudno sobie wyobrazić lepszą oprawę.

A może poprosisz ją do tańca? Nieważne gdzie jesteście: w domu, czy miejscu publicznym - przytul ją do siebie i po prostu tańczcie...

 

5. Kwiaty

Tak oczywiste, a jednak - czy myślałeś, jak możesz wykorzystać kwiaty w tym dniu? Może pytanie ułożysz z kwiatowych główek na jej łóżku?

Znacie się 10 lat - niech w bukiecie, który jej podarujesz znajdzie się 10 kwiatów. Jeśli znacie się 2 lata, zaplanuj bukiet z kwiatów symbolizujących ilość miesięcy waszego związku. Bukiet jej ulubionych jaskrów zdobyty jesienią z pewnością zaskoczy i wzruszy.

 

6. Nie czekaj do świtu

Wschód słońca jest bardzo romantyczny, ale po całej nocy szaleństw możecie już być zbyt zmęczeni, by cieszyć się zaręczynami. Oświadczając się wczesnym wieczorem, zaskoczysz ją  i będziecie mieć całą noc na świętowanie i podziwianie pierścionka na jej palcu. A poza tym - unikniesz nerwów, jakie zapewne kłębić się będą w tobie.

 

7. Prosto z serca

Można zaplanować wszystko: kolacja, świece, muzyka, ale i tak najważniejsze będą słowa, którymi zwrócisz się do ukochanej. Najpiękniej wyrazisz swe uczucia mówiąc prosto i z serca.

Jeżeli po pierwszej randce z nią zwierzyłeś się kumplowi, że czujesz, że spotkałeś kobietę swojego życia, powiedz jej to. Opowiedz o planach, marzeniach, jakie chcesz z nią dzielić. I patrz jej w oczy, czytając z kartki możesz sprawiać wrażenie zagubionego wrażliwca, ale nie to liczy się w tej chwili. Nie bój się łez i ściśniętego gardła, istotne są szczere uczucia i zaangażowanie.

 

8. Zapytaj rodzinę

Jeśli cenicie sobie wartości rodzinne, prawdopodobnie zechcesz poprosić jej rodziców o błogosławieństwo. Jeżeli twoja ukochana ma dzieci z pierwszego związku, udaj się do nich i poproś o ich zgodę na ślub z ich mamusią.

Podobnie możesz porozmawiać ze swoimi pocięchami. Nagraj tę chwilę i pokaż wybrance - to może okazać się niezwykle wzruszającym momentem. Narzeczona z pewnością doceni twoje zaangażowanie i odwagę :)

 

9. Scena z filmu

Miłośnicy komedii romantycznych wiedzą, że scena romantycznych oświadczyn to jeden z ważniejszych punktów w scenariuszach tych filmów. Czy jest taki film, do którego ukochana wraca często, wzruszając się w momencie gdy pada “Will you marry me?” Może spróbujesz skopiować lub zainspirować się tą właśnie sceną?

Zaśpiewaj serenadę z kiczowatym zespołem meksykańskich muzykantów, ukryj pierścionek w kieliszku szampana, rozstaw dziesiątki świec przed jej domem i wyrecytuj ukochany wiersz...

Ciekawym pomysłem jest wynajęcie małej sali kinowej tylko dla was i projekcja ukochanego filmu. Gdy nadejdzie TA chwila, padnij na kolana i zapytaj, czy zechce być twoją żoną :)

 


10. Złowiona na obiad

Doskonały pomysł na oświadczyny w domowym zaciszu. Pamiętasz co ugotowałeś dla niej na pierwszej randce? Coś wytwornego, czy może była to jajecznica na kiełbasce lub spagetti z sosem z puszki? Nie szkodzi, powtórz to, niech to będzie sentymantalna podróż kulinarna do początków waszego związku.

Otwórz butelkę tego samego co wówczas wina i powiedz, że bez względu na to czy będzie to wykwintne ragout z królika, czy tosty z serem, to ona jest kobietą, z którą chcesz jadać do końca życia…

 

Zanim zdecydujesz się na oryginalną formę oświadczyn, zastanów się, co będzie odpowiednie dla twojej wybranki.

Jeżeli jest nieśmiała i wstydliwa - nie męcz jej publicznymi wystąpieniami na środku restauracji. Jeśli lubi ekstremalne wrażenia - wykup skok ze spadochronem i magiczne “wyjdziesz za mnie?” wypowiedz kilkaset metrów nad ziemią :)

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź