10 pytań, które należy zadać przed ślubem

Przed wami lista najważniejszych pytań ślubnych.

fotografia: Adam Ludwik Photography


Pomiędzy wycieczkami po salach weselnych a degustacjami menu, masz jeszcze wiele do zrobienia.

Dzięki tak wypełnionemu harmonogramowi, oprócz codziennej pracy i obowiązkom, łatwo jest pozwolić małym szczegółom wpaść w szczeliny, zapomnieć zapytać o niejasną logistykę lub obudzić się losowo w środku nocy zastanawiając się, czy czegoś nie brakuje.

Oto kilka pytań dotyczących ślubu, o których pary często zapominają.

 

 

Najważniejsze pytania ślubne

 


1. Kto jest odpowiedzialny za podniesienie welonu panny młodej?


Współczesne welony rzadziej zakrywają twarz panny młodej, ale dla tradycyjnego welonu, który nosi się na twarzy panny młodej, są dwie opcje. Jedną z nich jest, aby to ojciec panny młodej podniósł zasłonę, kiedy ją w jakiś sposób oddaje, ujawniając ją jej partnerowi.

Druga opcja to narzeczona, która podczas ceremonii trzyma welon na twarzy, a następnie każe go partnerowi podnieść tuż przed pierwszym pocałunkiem.

 


2. Po której stronie powinniśmy stać podczas ceremonii?    


Tradycyjnie na ceremonii chrześcijańskiej, jeśli jesteś w kościele naprzeciwko ołtarza, panna młoda stoi po prawej stronie, a pan młody po lewej.

Goście panny młodej i pana młodego podążają za nimi, siedząc po stronie osób, które znają najlepiej lub z którymi są spokrewnieni.

(Wskazówka: powiedz przyjaciołom, aby usiedli na boku z mniejszą liczbą osób, by zachować równowagę).

 

fotografia: THE SHOTS OF LOVE

 


3. Co dokładnie robi para podczas krojenia tortu?


Krojenie tortu weselnego odbywa się o różnych godzinach. Niekiedy tuż po głównym posiłku, a czasami dopiero później. Jeśli masz starszych gości, którzy mogą wyjeżdżać wcześniej, pokrój tort tuż po obiedzie.

Przytrzymaj wybrane narzędzie do cięcia i pokrój dolną warstwę tortu. Twój cukiernik lub dostawca ciast może udzielić krótkiego samouczka przed uroczystością.

Nie potrzebujesz idealnego plasterka, wystarczy, żeby udało się dać sobie kawałek.

 

fotografia: Zuzanna i Marcin Karetta

 


4. W jaki sposób goście dotrą na przyjęcie?


Pomyśl, czy każdy ma transport na przyjęcie i przemyśl tę kwestię z wyprzedzeniem, uprzedzając gości o odległości.

 


5. Gdzie należy umieścić pierścionek zaręczynowy podczas ceremonii?


Załóż pierścionek zaręczynowy na prawą rękę lub powierz go komuś, komu ufasz. Jeśli chcesz założyć pierścionek zaręczynowy na przyjęcie, możesz założyć go po ceremonii. 

 

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 


6. Czy panna młoda naprawdę potrzebuje kogoś, kto trzyma jej sukienkę w łazience?


Prawdopodobnie widziałaś ten wyczyn w komediach romantycznych. To, czy będziesz potrzebowała pomocy, zależy od sukni.

Długa suknia balowa będzie prawdopodobnie wymagać dodatkowego zestawu rąk, aby utrzymać spódnicę, gdy robisz swoje. Jednak proste sukienki pozwalają na swoje wygodne ogranie podczas wizyty w toalecie.

 

fotografia: VeryLuckyStar

 


7. Czy istnieje właściwy sposób na wykonanie pierwszego pocałunku?


Rób to, co jest dla ciebie naturalne, o ile nie złapiesz swojego partnera z zaskoczenia lub nie zrobisz niczego, czego będziesz żałowała za kilka lat, gdy obejrzysz swój ślubny film.

 


8. Kiedy panna młoda powinna zdjąć welon po ceremonii?


Każdy uwielbia rozmawiać o welonie, ale nikt nie powie Ci dokładnie, kiedy go zdjąć. Dobrze jest nosić welon podczas całego przyjęcia. Ale jeśli chcesz iść na wesele bez welonu, jest kilka optymalnych momentów, aby go zdjąć.

Pierwszy jest tuż po ceremonii (niech fryzjerka pokaże druhnie, jak to zrobić, nie powodując zamieszania); inny jest po formalnym zdjęciu między ceremonią a przyjęciem; a trzeci jest po pierwszym tańcu, podczas gdy goście jedzą.

Możesz także zorganizować oczepiny, w których trakcie Twój welon zostanie uroczyście ściągnięty.  

 

fotografia: Norbert Kwiatkowski Photography

 


9. Jaki jest najlepszy sposób na powitanie gości?    


Nie masz ochoty na długą kolejkę gości z życzeniami? W taki sposób najczęściej się ich również wita. Zamiast tego witaj swoich gości podczas przyjęcia, zatrzymując się przy każdym stole podczas pierwszej części przyjęcia.

Tylko upewnij się, że masz też czas na jedzenie. Zrób także krótkie przemówienie, dziękując gościom za przybycie. Chociaż ten moment z mikrofonem nie powinien zastępować osobistej interakcji z gośćmi, może to być świetny sposób, aby poinformować wszystkich, jak wiele dla Ciebie znaczą.

 


10. Czy możesz zdjąć buty w dowolnym momencie?


Wszyscy byliśmy na weselach, na których goście przed wejściem na parkiet ściągali niewygodne obuwie. Jednak to duże ryzyko kontuzji.

Zamiast tego lepiej zawczasu kupić dobrane obuwie na płaskim obcasie, jeżeli Twój suknia ślubna pozwala na regulację jej długości. Zadbaj także o gości, oferując im koszyk pełen prostych balerinek w wielu rozmiarach.  

 

fotografia: Patrycja Kierońska Subtelna Fotografia

 

 

Zobacz także:

JAK PRZYGOTOWAĆ HARMONOGRAM WESELA?

 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź