10 rzeczy, które powinieneś zrobić przed ślubem

Drodzy panowie, a jak wygląda wasze zaangażowanie w przedślubne przygotowania?

fotografia: Wojciech Krysiak - DearHunter Wedding Photographer

 

Drodzy panowie, a jak wygląda wasze zaangażowanie w przedślubne przygotowania?

Czy ogranicza się do kupna ślubnego garnituru, udziału procesie układania listy gości i wyboru piosenki na pierwszy taniec? A co z resztą? Oczywiście, wasze ukochane totalnie przepadły w ślubnym temacie i robią wszystko same. Ale czy na pewno nie ma miejsca na waszą inicjatywę?

A może dziewczyny chętnie oddadzą cześć obowiązków i z uśmiechem przywitają wasze pomysły? Poniżej męska lista “do odhaczenia” przed wielkim dniem.

 

1. Wybierz strój

 

To rzeczywiście jedna z istotniejszych spraw, które należą do obowiązków pana młodego. Postaraj się bardziej zaangażować w ten proces.

Twoja narzeczona przed wyborem sukni wertuje setki stron w internecie, w magazynach mody, katalogach ślubnych. Chce, aby jej kreacja była wymarzona, idealnie dopasowana do charakteru uroczystości, aranżacji sali weselnej.

W przypadku męskiego stroju również jest spory wybór. Elegancja jest w cenie, ale może przybierać różne formy, barwy, odcienie. Spróbuj zainspirować się stylizacjami zamieszczonymi na stronach z modą męską.

Wybierz coś, co będzie pasowało do pomysłu na wasz ślub. Jeżeli będzie elegancko i z nutą luksusu, być może odpowiedni będzie smoking?

Na wesele latem, na łonie natury możesz zaszaleć z jasnym garniturem.

 

fotografia: GIACOMO CONTI

 

 

2. Dobierz dodatki  

 

Nawet jeśli zdecydujesz się na klasyczny garnitur, koniecznie postaraj się wyróżnić dodatkami.

Detale dają spore pole do popisu - dzięki odpowiednio dobranemu krawatowi, ciekawej muszce, gustownej butonierce, oryginalnym butom nie tylko stworzysz ze swoją panią duet idealny, ale i pokażesz, że masz styl, fantazję i potrafisz bawić się modą.

 

fotografia: LANCERTO S.A.

 

 

3. Odwiedź fryzjera

 

A wcześniej zaplanuj stylizację włosów. Jeżeli pragniesz zaczesać włosy do tyłu, postawić na oryginalne strzyżenie, koniecznie ustal z fryzjerem szczegóły “operacji”.

Być może trzeba będzie zapuścić trochę górną część włosów? Jeżeli nosisz krótką fryzurę, nie skracaj włosów tuż przed ślubem. Daj im trochę “odbić”, będą się lepiej układały.

 

4. Zarządź sprzątanie domu

 

Zwłaszcza jeżeli planujecie przygotowywać się w nim do wyjścia. Będzie w nim mnóstwo ludzi (również fotograf dokumentujący kolejne etapy waszego dnia!), byłoby miło, gdyby twoja narzeczona nie musiała się martwić o bałagan. Ma i tak wiele na głowie, zaskocz ją swoją zaradnością!

Wynajmij firmę sprzątającą, która doprowadzi dom do porządku. Jedziecie w podróż poślubną zaraz po weselu? Zamów sprzątanie po przygotowaniach - miło będzie wrócić z podróży do czystego mieszkania. Twoja małżonka będzie wniebowzięta :)

 

 

5. Zaplanuj niespodziankę dla niej

 

To nie musi być nic wielkiego czy kosztownego. Przyślij jej kwiaty w ślubny poranek. Napisz miłosny liścik, który odnajdzie na poduszcze obok zaraz po przebudzeniu. Ty w tym czasie będziesz przygotowywał jej ulubione rogaliki z marmoladą truskawkową na śniadanie - do łóżka, a jakże!

A może wymyślisz coś oryginalnego, romantycznego na wesele?

Piosenka ze specjalną dedykacją, przygotowany wcześniej taniec lub toast z przemową, w której wyznasz jej i wszystkim gościom, jak ważna była dla ciebie chwila, w której się poznaliście...

 

 

6. Rozpieszczaj ją

 

Czas przygotowań, zwłaszcza gdy oboje jesteście zajęci zawodowo, to okres napięcia i stresów: widujecie się rzadko, jeżeli rozmawiacie, to o ślubie, mijacie się w drogach do kolejnych usługodawców.

Nie zapominaj o uczuciu, które was dowiodło do tej chwili. Przypominaj jej o swojej miłości - zostawiaj liściki z krótkim “kocham” na stole kuchennym, przyklejaj karteczki z serduszkami na lodówce, przygotuj śniadanie do pracy, a do kanapki dołóż serduszko z czekolady.

To tylko drobiazgi, ale mają wielką moc. :)

 

7. Zabierz ją na tańce

 

Lub na kolację, do kina, gdziekolwiek będziecie mieli szansę odprężyć się, oderwać od przedślubnej zawieruchy. W klubie możecie poćwiczyć swoje umiejętności na parkiecie.

Podczas kolacji poflirtować trochę. Poprzytulać w kinowych ciemnościach. Pary młode często zapominają o sobie w ten trudny, nerwowy czas przygotowań...

 

fotografia: Dwie Wieże

 

 

8. Uwiedź ją

 

Seks łagodzi stres, a flirtowanie wprawia w świetny nastrój. Przygotuj wam odprężającą kąpiel, relaksujący masaż. A może porwiesz ją na weekend do uroczego hoteliku, gdzie w oderwaniu od wszystkiego spędzicie miły czas?

Nie zapomnij o przypominaniu jej o tym, jak bardzo cię “kręci” jej zmysłowe ciało ;)

 

9. Przygotuj tekst przysięgi

 

 Jeżeli postanowiliście ślubować sobie swoimi słowami, postaraj się, aby była to wyjątkowa przemowa. Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę, ale dużo wcześniej zacznij robić notatki.

Obserwuj ją, zapisuj w telefonie, notesie to, co przychodzi ci do głowy. Kiedy już zbierzesz notatki, stwórz przysięgę, którą zaczarujesz jej serce. Koniecznie poćwicz deklamację przed lustrem, w samotności. Da ci to więcej pewności, gdy nadejdzie TA chwila.

 

10. Zaangażuj się w przygotowania

 

 Nawet jeśli twoja wybranka to typowa Zosia Samosia, z pewnością będzie wdzięczna, jeśli zajmiesz się niektórymi sprawami organizacyjnymi. Być może będą to negocjacje z firmą cateringową, może załatwianie samochodu, a może rozmowy z księdzem.

Rozpiszcie podział obowiązków i skrupulatnie trzymajcie się ustaleń. Twoja odpowiedzialność, zaradność i pracowitość zostanie doceniona, a ty poczujesz że masz realny wpływ na kształt uroczystości.

 

fotografia: BedurWeddings

 

 

Zobacz także:

10 NUMERÓW KTÓRE PORWĄ DO TAŃCA TŁUMY NA TWOIM WESELU

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź