11 wskazówek na idealny bukiet dla druhen

Bukiety druhen powinny pasować do tego, który w dłoni dzierży Panna Młoda.

fotografia: AB Weddings


Druhny stanowią integralny element ślubu. Także one będą koncentrowały na sobie uwagę. Dlatego ich wygląd musi idealnie harmonizować z pomysłem na cały ślub.

Bukiety druhen powinny pasować do tego, który w dłoni dzierży Panna Młoda. Poznaj 11 zakazów i nakazów, dzięki którym bukiet druhny będzie prezentował się idealnie.

 

 

Ślubne bukiety dla druhen

 

Bukiet niezbyt dopasowany

 

Często spotyka się z przekonaniem, że bukiet musi idealnie pasować do sukni druhny, to znaczy prezentować się w takiej samej palecie barw. Nie jest to dobre myślenie.

Dużo lepiej wyglądają kwiaty, które ożywiają sukienkę, a nawet stanowią dla niej pewien kontrast.

 

fotografia: AB Weddings

 

 

Więcej barw w wiązance ślubnej

 

Bukiety kobiet z otoczenia Panny Młodej to możliwość wniesienia do jej stroju szerszej gamy barw. A to zawsze jest cenne.

 

fotografia: Białe Kadry

 

 

Elegancja

Elegancja to niejednokrotnie prosty wygląd, na przykład bukiet z białych kwiatów z zielonymi łodygami na tle czarnych sukienek druhen.

 

fotografia: Pawel Traczyk

 

 

Indywidualizm

Bukiet druhny ma symbolizować wspieranie ciebie w tym wielkim dniu, a więc nie musi być miniaturową kopią twojej wiązanki ślubnej.

Dużo lepszym pomysłem jest wybranie czegoś, co będzie uzupełniać twój bukiet i przy okaże wskaże na indywidualizm druhny.

 

fotografia: FOTOTIKKA

 

 

Myśl nieszablonowo

 

Tradycje się zmieniają, a Panna Młoda nie może bać się nieszablonowego myślenia, jeżeli chodzi o kwiaty na weselu. Być może zamiast tradycyjnego bukietu, lepiej jest pomyśleć o stroiku na nadgarstek?

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

 

Pamiętaj o wstążce w bukiecie

 

Wstążka nie jest tylko dekoracją bukietu, ale także zabezpiecza go. Działa na podobnych zasadach, co dokładne owinięcie paczki przed wysłaniem.

Wstążka to także idealny element spinający całość i dodający mu charakteru.

 

Utrzymaj go w czystości

 

Nie korzystaj tylko z monochromatycznej palety barw, ale jeżeli na sukienkach druhen jest już nadruk, to postaraj się aby bukiet go zrównoważył.

 

fotografia: Paweł Nożyński

 

 

Małe jest piękne

 

Czy chcesz aby kwiaty  były centralnym punktem twoich zdjęć, czy mają być one po prostu akcentem? Jeżeli to drugie, to wystarczy wybrać naprawdę niewielkie bukieciki, które staną się po prostu oryginalną ozdobą sukienek.

 

Uzupełnienie bukietu ślubnego

Bukiet każdej druhny jest nieco podobny do bukietu każdej Panny Młodej, ale w nieco mniejszej skali. Mając takie same kwiaty, jakie są w obu bukietach, można także wiele zaoszczędzić.

Bukiet Panny Młodej nie musi się specjalnie wyróżniać, aby także być pięknym. Do ciebie należy wybór.

 

fotografia: BedurWeddings

 

 

 

Nadmiar pachnących kwiatów

 

Unikajcie nadmiernie pachnących kwiatów, takich jak lilie, bez, jaśmin. Druhny swoje bukiety będą nosić przez większą część dnia, a pachnące kwiaty mogą wywołać ból głowy lub alergię.

 

 

Bukiety druhen na bogato

 

Nie bój się koloru w bukiecie druhny. Nawet jeżeli trzymasz się raczej neutralnej palety, to jeden bardziej wyrazisty akcent może odpowiadać za charakter całej wiązanki.

To ważne zwłaszcza, jeżeli sukienka druhny jest ciemniejsza.

 

fotografia: Paweł Nożyński

 

Zobacz także: 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź