12 NAJPOPULARNIEJSZYCH PIOSENEK NA PIERWSZY TANIEC

Oto lista popularnych utworów muzycznych wybieranych na pierwszy taniec w ostatnich latach.

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

Piosenki na pierwszy taniec

 

Planując wesele wcześniej czy później przyjdzie moment przemyśleń na temat pierwszego tańca. Poza samym tańcem oczywiście problemem będzie wybór utworu do którego go wykonacie.

Mamy dla Was dzisiaj 12 propozycji obcojęzycznych utworów na pierwszy taniec, które przez ostatnie lata znajdowały się w czołówkach list przebojów. Niektóre z nich powstały nieco wcześnie ale ich popularność niesłabnie.

Możliwe że któraś z tych propozycji będzie właśnie Waszym pierwszym tańcem w nadchodzącym sezonie.

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 


Na początek jeden z największych hitów Sama Smitha. Ten zaledwie 20-kilkuletni brytyjski wokalista stworzył utwór który idealnie nadaje się na pierwszy taniec. Brzmienie instrumentarium w połączeniu z doskonałym wokalem tworzy niezwykle romantyczną atmosferę.

Ponad miliard wyświetleń poniższego teledysku w serwisie YouTube mówi samo za siebie.

 


Sam Smith – Stay with me 

 

Jako propozycja numer dwa niezwykle popularny hit australijskiej Sii. Piosenka otrzymała aż 4 nominacje do nagrody Grammy.


Sia – Chandelier 

 

„Kochaj mnie tak jak kochasz, dotykaj mnie tak jak dotykasz, na co czekasz…?” Takimi słowami wita nas refren hitu z najnowszego albumu „Delirium” który wykonuje Ellie Goulding.


Ellie Goulding – Love me like you do 

 

Chociaż uroda kolejnego wokalisty którego Wam proponujemy może nieco odbiegać od amanta, to jego piosenki należą bezsprzecznie do najpiękniejszych, Ed Sheeran!


Ed Sheeran – Thinking out loud

 

A skoro jesteśmy już przy tym artyści eto warto przypomnieć jeszcze jedną piosenkę jego autorstwa choć nieco starszą:


Ed Sheeran – Give me love


 

Ten utwór Jessie Ware z 2 albumu, „Say you love me” może być dla Was nawet walcem!


Jessie Ware – Say you love me

 

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć artysty o trzyoktawowej skali głosu, który zrobił furrorę hitami typu „Tresure” czy „Lokced out of heaven” ale dzisiaj przychodzi do nas z balladą. „Just the way you are” muzycznie jest świetna na pierwszy taniec  jednak tekst opowiada o tym, że kobieta tańczy już z innym a śpiewający jest jej byłym. Decyzja należy do was, muzycznie utwór jest doskonały do odtańczenia na początek imprezy.


Bruno Mars – When I was your man

 

W 2015 roku dostała American Music Awards jako ulubiona artystka pop/rock, rok wcześniej zbierała laury od MTV Europe Music Awards jako najlepsza wokalistka, mowa o Arianie Grande.


Ariana Grande – One Last Time

 

Kto powiedział że pierwszy taniec musi być balladą? Następny utwór, posiadający ponad miliard wyświetleń w serwisie youtube inspiruje do stworzenia efektownego układu z Waszym nauczycielem tańca, oto znakomicie bujająca się piosenka, która jeszcze przez długi długi czas będzie królowała na listach przebojów.


Meghan Trainor – All about that bass

 

Nie sposób pominąć kolejnego hitu powyższej artystki utrzymanego w podobnym klimacie. Nogi same wyrywają się do tańca.


Meghan Trainor – Lips are mooving

 

„Daj mi całą siebie a ja dam Ci całego siebie tobie, jesteś moim końcem i początkiem nawet jeśli przegrywam to wygrywam ponieważ daję ci całego siebie a ty dajesz mi całą siebie”. Te słowa z przekazem zostały zadedykowane Chissy Tagen, która jest żoną Johna Legenda, Wy możecie je zadedykować sobie nawzajem.


John Legend – All of me


Nie może zabraknąć też utworu dla fanów hiszpańskojęzycznych melodyjnych kompozycji. Debiutancki singiel Alvaro Solera sączy się ze stacji radiowych wprowadzając radosną atmosferę, może taka słoneczna kompozycja przypadnie Wam do gustu.


Alvaro Soler – El mismo sol

 

Jeżeli chcecie być nowocześni i utwór do Waszego pierwszego tańca musi być na topie to z całą pewnością będziecie szukali odpowiedniego pośród hitów ostatnich miesięcy.

Powyższe zestawienie zawiera zarówno przepiękne ballady jak i bardziej żywe utwory do których można zrobić prawdziwe show przygotowując choreografię.

Macie inne ciekawe propozycje najnowszych hitów nadających się na Wasz pierwszy tanie?  Podzielcie się nimi w komentarzu!

 

Damian Łaszek
PUZZLE Cover Band

 

 

 Najpiękniejsza galeria ślubna w Polsce - #taniec - zobacz 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź