12 trików, które musi znać każda przyszła panna młoda

Przedstawiamy triki, dzięki którym będziesz przygotowana na każdą sytuację!

fotografia: Białe Kadry


W dzień ślubu sto rzeczy może pójść źle w dziedzinie urody. Od rozmazanego eyelinera do spoconego czoła – będziesz chciała się upewnić, że jesteś przygotowana na wszelkie wypadki.

Przedstawiamy 12 trików, dzięki którym będziesz przygotowana na wszelkie sytuacje.

 

Panna młoda z druhnami w dniu ślubu slubnaglowie.pl

fotografia: BedurWeddings

 

 

Makijaż ślubny

 

1. Używaj zimnych łyżek do zwalczania obrzęków pod oczami. Połóż dwie łyżki w zamrażarce na kilka minut, następnie naciskaj nimi pod oczami przez około 60 sekund, aby zmniejszyć obrzęk poprzez zwężenie naczyń krwionośnych.


2. Użyj utrwalacza makijażu, lub lakieru do włosów (jako ostateczność, bo co by nie mówić, to chemiczny lakier), aby utrzymać makijaż na dłużej. Daj włosom ostatnią warstwę lakieru i szybko (i nie za blisko!) spryskaj nim twarz. Osuszenie zajmie około 5 sekund, ale zabezpieczy Twój makijaż na cały dzień.


3. Ukryj dodatkowy kosmetyk lub chusteczkę higieniczną w swoim bukiecie na ostatnie poprawki, lub łzy wzruszenia. Wrzuć szminkę i bibułkę matującą pomiędzy Twoje kwiaty, na wypadek, gdybyś musiała zrobić szybki makijaż, zanim wyruszysz w stronę ołtarza.


4. Zastosuj korektor pod szminką, aby trzymała się dłużej. Przed nałożeniem pomadki i/lub błyszczyka, pokryj usta korektorem. Pomoże to zachować kolor Twoich ust poprzez pocałunki i szampana!

 

 

Fryzura ślubna

 

5. Lakierem do włosów spryskaj spinki do włosów, zanim włożysz je na głowę. Poproś fryzjera, aby ułożył wszystkie szpilki na ręczniku papierowym, a następnie zmoczył je lakierem do włosów. Po wyschnięciu szpilek, będą one miały lepką powłokę, która pomoże im dłużej utrzymać włosy.


6. Używaj kremu do rąk do oswajania włosów w ciągu dnia. Masz jeden lok, który się trzyma? Nałóż odrobinę kremu ​​do rąk na dłonie, wetrzyj, a następnie lekko dociśnij nad odskakującymi włosami. Uważaj, aby nie nałożyć zbyt dużo kremu do rąk, bo inaczej Twoje włosy zaczną wyglądać tłusto!

 

Suknia ślubna


7. Trzymaj w pobliżu swojej sukni ślubnej chusteczki do higieny niemowląt. Chusteczki dla niemowląt są idealnym sposobem na usuwanie plam. Usuwają wszystko, od makijażu po plamy potu.

8. Spryskaj łuki kokardy na sukni lakierem do włosów, aby utrzymać je na swoim miejscu. Jeśli kokardy na Twojej sukni ślubnej wciąż nie układają się ładnie, szybko rozpyl na nie lakier do włosów. Spryskaj łuk, aż będzie wilgotny, a następnie przytrzymaj go w odpowiedniej pozycji, aż zacznie twardnieć. Obiecujemy, że pozostanie na miejscu przez całą noc!


9.  Zastosuj dezodorant na piętach, aby zapobiec powstawaniu pęcherzy. Kiedy dezodorant wyschnie, utworzy barierę ochronną pomiędzy skórą a butem, pomagając zmniejszyć tarcie powodujące pęcherze.

 

 

Makijaż weselny

 

10. Używaj filtrów do kawy jako bibułek matujących na ostatnią chwilę. Jeśli Twoja twarz wygląda na trochę błyszczącą, przydadzą się jej bibułki z filtra do kawy. Ale i tak lepiej pamiętaj o tradycyjnych bibułkach kosmetycznych.

 

11. Użyj szminki jako kremowego różu do policzków. Jeśli chcesz utrzymywać tę delikatną poświatę przez całą noc, ale nie chcesz nosić ze sobą różu, nałóż swoją pomadkę na twarz. Upewnij się, że dobrze ją wcierasz, aby uniknąć efektu klauna. 


12. Użyj pudełka po soczewkach kontaktowych do przechowywania niewielkich ilości produktów do makijażu. Zamiast wkładać cały swój podkład, róż lub krem ​​nawilżający do swojej torebki w dniu ślubu, lepiej jest wycisnąć jednorazową ilość do zamkniętych komór pojemnika na szkła kontaktowe.

Pudełeczko jest małe do noszenia i nic nie wycieknie do torby!

 

Klasyczny makijaż slubny slubnaglowie.pl

fotografia: Michał Orłowski Photographer

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź