12 trików urodowych, które warto znać przed swoim ślubem

W dniu ślubu z twoim makijażem może stać się wszystko. Dlatego poznaj 12 trików urodowych, które pozwolą ci wyglądać jak najpiękniej w dniu ślubu.

fotografia: AB Weddings


W dniu ślubu z twoim makijażem może stać się wszystko. Spocone ze zdenerwowania czoło może zafundować ci plamy z podkładu, a oko z powodu wzruszenia stać się czerwone jak u królika.

Dlatego poznaj 12 trików urodowych, które pozwolą ci wyglądać jak najpiękniej w dniu ślubu.

 

fotografia: Białe Kadry

 

Uroda panny młodej


Zimna łyżeczka

 

Przyłożenie zimnej łyżeczki do oka pozwoli ci zniwelować jego obrzęk. Jeżeli masz więcej czasu, możesz przyłożyć do niego kostki lodu – opuchlizna zniknie w mniej niż minutę.


Lakier do włosów na wsuwki

 

Wsuwki do włosów skuteczniej będą podtrzymywały twoją fryzurę, jeżeli u fryzjera wyłożysz je na papierowy ręcznik i spryskasz lakierem do włosów. 

 

Niespodzianki w bukiecie

 

W swoim ślubnym bukiecie schować możesz matujące chusteczki, a nawet zwykłe chusteczki higieniczne. Pomogą, jeżeli w chwili wzruszenia twój makijaż zacznie się rozpływać.

 

fotografia: Love Story 

 

 

Makijaż panny młodej

 

Korektor pod szminkę

 

Używanie korektora przed nałożeniem szminki na usta, to znany chwyt makijażystów. Dzięki temu kolor na ustach utrzyma się dłużej i będzie się odrobinę mniej ścierał.


 

Spray przedłużający trwałość makijażu

Po wykonaniu całościowego make-upu, spryskaj swoją twarz specjalnym blokerem. Działa on nieco podobnie jak lakier do włosów, ale jest przyjazny dla skóry i nie tworzy efektu maski. Dzięki niemu cienie nie będą się osypywać, a bronzer nie zmieni się w niekształtną, brązową plamę.


 

Dezodorant na stopy


Stopy spryskaj delikatnym, bezwonnym dezodorantem. Kiedy wyschnie, stworzy on delikatną barierę, która zapobiegnie otarciom i pęcherzom.

 

fotografia: RobimyFilm - Strefa Filmu i Fotografii Ślubnej

 

 


Lakier do włosów na kokardy

 

Jeżeli w twojejsukni ślubnej sąkokardy, możesz je utrwalić lakierem do włosów. Dzięki temu przez cały czas będą wyglądały ozdobnie. Dłońmi wyciągnij wszystkie końce kokardy i spryskaj je kosmetykiem. Przytrzymaj do chwili, gdy całość stwardnieje.

 


Krem do rąk na szybkie poprawki fryzury

 

Jeden nieznośny włosek psuje twoją starannie ułożoną fryzurę? W takim razie nałóż na dłonie odrobinę kremu do rąk, rozetrzyj go, a następnie delikatnie nanieś na włosy. Uważaj, by kremu nie było zbyt dużo, ponieważ wówczas włosy zaczną wyglądać jakby były tłuste.

 


Chusteczki dla niemowląt

 

Miej pod ręką (na przykład w torebce świadkowej) małe opakowanie chusteczek dla niemowląt. Pomogą one zwalczyć plamy i uporają się z drobnymi poprawkami makijażu ślubnego.

 

fotografia: Lucjan Wójcik Fotografia

 

 

Usta panny młodej

 

Filtry do kawy

 

Jeżeli na twojej twarzy zebrało się za dużo sebum i cera bardzo się świeci, ratunkiem jest użycie filtrów do kawy. Przyłożenie ich  zadziała tak samo, jak chusteczki matujące. Catering na weselu będzie je miał z pewnością.

 


Szminka zamiast różu

 

Rumieńce na twarzy dodadzą ci młodzieńczego uroku. Zamiast klasycznego różu, możesz użyć szminki do ust. Upewnij się jednak, że nakładasz jej niewielką ilość, i że znajduje się ona w odpowiednim miejscu twarzy.

 


Zabierz ze sobą miniaturki

 

Po co na wesele zabierać pełnowymiarowe kosmetyki, jeżeli można skorzystać z ich miniaturowych wersji? Ostatecznie rozwiązaniem jest nałożenie także ulubionego kremu lub innych kosmetyków do opakowania po soczewkach kontaktowych.

 

fotografia: Paweł Nożyński

 

 

Przedstawione urodowe triki mogą uratować twój wygląd i humor nawet już w trakcie trwania uroczystości. Dlatego na wszelki wypadek je zapamiętaj i użyj, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

 

Zobacz także:

5 ŚLUBNYCH TRENDÓW DLA PRZYSZŁEJ PANNY MŁODEJ

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź