Fryzura oraz makijaż Panny Młodej – co będzie modne w 2023?

To one rzucają się – zaraz po sukni – jako pierwsze w oczy...

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 


Fryzura oraz makijaż Panny Młodej – co będzie modne w 2023?

 

Jak wiadomo, nie tylko suknia Panny Młodej stanowi w dniu ślubu jej wizytówkę. Ogromnie ważną częścią wyglądu przyszłej małżonki jest również jej makijaż, a także fryzura. To one rzucają się – zaraz po sukni – jako pierwsze w oczy.

Ważne jest to, aby zarówno fryzura jak i makijaż w ciekawy sposób komponował się zarówno z całą stylizacją, ale również ze stylem ślubu. 

 

fotografia: Anna Więcławska Fotografia

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 


Jak odpowiednio dopasować makijaż i fryzurę ślubną?


Ważne jest to, aby makijaż ze sposobem upięcia włosów ciekawie się ze sobą komponowały. Co to oznacza? Przede wszystkim nie możemy dopuścić do tego, aby zarówno na naszej głowie jak i twarzy działo się po prostu za dużo. Istotne jest więc zachowanie tutaj pewnego rodzaju równowagi. 

Jeśli nasza fryzura ślubna jest odważna, dużo się dzieje i tworzy tzw. efekt wow, wówczas w przypadku makijażu powinnyśmy nieco przystopować i zachować większą naturalność. Jeżeli nasz makijaż również będzie mocny, wówczas w całym efekcie końcowym możemy wyglądać wręcz karykaturalnie, czego oczywiście żadna Panna Młoda nie chce.

 

kamil błaszczyk fotografia slubnaglowie.pl

fotografia: Kamil Błaszczyk Fotografia

 


Jakie fryzury będą modne w tym roku?


Obecny sezon będzie z pewnością obfity w różnego rodzaju warkocze, głównie upięte lekko, delikatnie, nadające naturalnego look’u. Taka fryzura jest modna już od co najmniej kilku sezonów ślubnych i wciąż jest jedną z topowych. 

Kucyk. Mocno i wysoko upięty kucyk potrafi dodać niezwykłej elegancji i klasy. W połączeniu z suknią typu księżniczka lub w kształcie litery A, będzie wyglądał naprawdę zjawiskowo. Taką fryzurę można również połączyć z mocnym, odważniejszym makijażem. 

Messy Bum. Jest to nic innego jak luźno, delikatnie upięty kok, który nadaje całej stylizacji Panny Młodej nie tylko klasyczności, ale również naturalności. Tutaj także mamy duże pole do popisu jeśli chodzi o makijaż. Sprawdzi się zarówno naturalny, zmysłowy, jak i mocniejszy, charakteryzujący się żywymi kolorami. 

 

fotografia: BrodiFotografia

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

fotografia: Lucjan Wójcik Fotografia

 

 

A co z makijażem na ten sezon ślubny?


W tym roku ślubnym warto postawić na makijaż w stylu no make up, a więc bardzo delikatny i naturalny makijaż, który podkreśli atuty twarzy w naturalny, zmysłowy sposób. Oprócz tego w modzie jest i będzie także makijaż glow up, który charakteryzuje się efektem 3D oraz nadaniem twarzy odpowiedniego błysku i promienności. 

Sezon 2023 będzie także obfity w postawienie na jeden, mocny i wyrazisty akcent w makijażu. Oznacza to, iż cały makijaż powinien być delikatny, poza jednym akcentem, np. mocno podkreślonymi ustami bądź oczami. Taki kontrast potrafi się naprawdę rewelacyjnie prezentować. Pamiętajmy również o tym, że profesjonalny makijażysta będzie w stanie dopasować makijaż do Twojej cery oraz koloru włosów. 

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

fotografia: Lucjan Wójcik Fotografia

 


W zależności od tego, czy preferujesz mocniejsze upięcie czy też rozpuszczone włosy z delikatnym upięciem – nie zapominaj o odpowiednim połączeniu tego z resztą stylizacji, a z pewnością efekt końcowy będzie rewelacyjny. Dodatkowo, warto dodać do upięcia włosów element dekoracyjny w kolorze, który będzie jednym z kolorów przewodnich ślubu – podobnie w kwestii makijażu. 
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź