13 najlepszych porad na Waszą podroż poślubną

Z pewnością chcesz, aby to podróż poślubna była wolna od stresu, dlatego zebraliśmy najlepsze porady na ten czas!

fotografia: Best Friends Weddings - Cinematic stories about Love

 

 

Podróż poślubna

 

Niezależnie od tego, czy zdecydowaliście się na miesiąc miodowy na słonecznej plaży, czy w miejskiej dżungli, powinien on być wyjątkowy i ekscytujący. A ponieważ z pewnością chcesz, aby to wydarzenie było wolne od stresu, zebraliśmy najlepsze porady na ten czas.

Może wykorzystać chociaż część z nich?

 

 

 

1. Bagaż

 

Pamiętajcie o dopuszczalnej wadze bagażu. Starajcie się nie wykorzystywać tego limitu. Zostawcie miejsce na pamiątki i inne rzeczy z podróży.

 

 

2. Pamiętnik z podróży

 

Prowadźcie dziennik, zapiszcie w nim informacje na przykład o smacznym posiłku i odwiedzanych miejscach. Po 30 latach z przyjemnością do niego zajrzycie, by wspomnień te chwile.

 

 

 

3. Spontanicznie

 

Nie planujcie wszystkiego. Ustalcie główne atrakcje, ale w międzyczasie zostawcie sobie czas na swobodne wędrowanie. Dzięki temu uda wam się odkryć wiele niesamowitych miejsc.

 

 

4. Lokalny rarytasy

 

Piknik to świetny pomysł na zaoszczędzenie pieniędzy i cieszenie się lokalnymi specjałami kupionymi na targu. Wystarczy koc i miejsce z pięknym widokiem.

 

 

 

5. Pozytywne nastawienie

 

Nastawcie się pozytywnie, dzięki czemu nie zauważycie drobnych niedoskonałości, a żadne detale nie wpłyną na wasz dobry humor w trakcie wyjazdu.

 

 

 

6. Lokalny transport

 

Pobierzcie angielską lub inną wersję lokalnych rozkładów jazdy w mieście, w którym będziecie spędzać czas. Dzięki temu łatwiej będzie wam się zorientować w komunikacji i znaleźć odpowiedni dojazd.

 

 

 

7. Video blog z podróży - czemu nie?!

 

Jeżeli jesteście fanami nowoczesnych rozwiązań technologicznych, może będziecie prowadzić video bloga z waszymi wrażeniami z podróży? Wystarczy krótkie nagranie podsumowujący każdy dzień. Wiele przyjemności sprawi wam późniejsze ich odtworzenie.

 

 

 

8. Muzyka na trasę

 

Podróż samochodem potrafi być męcząca. Zawczasu zaplanujecie listę muzyki, która wam to urozmaici. Może playlista z wesela?

 

9. Wino na pamiątkę

 

Z kraju słynącego z produkcji wina, warto przywieźć butelkę z rocznika ślubu. To świetna pamiątka do wypicia za kilka lat. 

 

 

 

10. Prawo w odwiedzanym państwie

 

Dowiedzcie się o wszystkich obostrzeniach i ograniczeniach związanych z turystyką w wybranym przez siebie kraju. Dotyczy to zwłaszcza państw mniej nastawionych na turystów. Nie chcecie chyba, by jakiś incydent zakłócił wasz wypoczynek?

 

11. Kiedy z biurem podróży?

 

Jeżeli nie chcecie się niczym stresować, wybierzcie podróż z biurem turystycznym. Stracicie trochę spontaniczności, ale spełnione zostaną wszystkie wasze wymagania.

 

 

 

12. Odpowiednie przygotowanie techniczne

 

Przy dłuższej podróży zaopatrzcie się we właściwą kartę kredytową, umożliwiającą płatności we wszystkich możliwych miejscach. To ułatwienie i spora oszczędność na wymianie pieniędzy.

 

 

 

13. Podróżujcie poza sezonem

 

Typowo turystyczne miejsca wiele zyskują poza wysokim sezonem. Nadal jest ciepło, a ilość ludzi jest znacznie mniejsza. To dobre rozwiązanie zwłaszcza, że wówczas najlepsze hotele nie wymagają wielomiesięcznej rezerwacji. Rozważcie podróż właśnie wtedy.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź