13 rzeczy do rozważenia, zanim wybierzecie salę weselną

Przed wybraniem miejsca na wesele należy więc zadać sobie kilka pytań. Sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Fotografia: Malachite Meadow

 

Sala weselna to jeden z fundamentów całego ślubu. Od tego, jaką wybierzesz, zależy cały nastrój wesela, a także będzie ona jednym z największych czynników wpływających na efekt finalny.

Przed wybraniem miejsca należy więc zadać sobie kilka pytań.

 

 

1. Kieruj się swoim gustem

Najważniejszą sprawą, jaką należy rozważyć, jest zaufanie. Zaufaj swojemu instynktowi co do miejsca oraz zespołu, z którym będziesz przygotowywać tę uroczystość.

 

 

2. Twój budżet wpłynie na decyzję

Budżet to jedna z najważniejszych kwestii, którą każda para powinna rozważyć przed wyborem miejsca, a nawet rozpocząć od tego cały proces planowania.

Budżet rządzi niemal każdym aspektem wesela, a to bardzo ważne w przypadku wyboru miejsca. Pary często są zaskoczone, jak szybko koszty wzrastają.

 

fotografia: B&W Photography

 

 

3. Nastrój sali

Przy wyborze miejsca jest tak naprawdę jeden, kluczowy czynnik, który pod uwagę muszą wziąć nowicjusze: nastrój przestrzeni.

Powinna ona służyć jako odzwierciedlenie stylu życia, zainteresowań i osobistych gustów nowożeńców.

 

fotografia:  M M Rudiak Photography

 

 

4. Szczegóły

Zwróć uwagę na szczegóły. Oczywiście, że chcesz wybrać miejsce które jest piękne, wygodne i dostępne, ale niektóre przestrzenie mają ukryte przeszkody, które mogą sprawić, że logistyka stanie się koszmarem.

 

 

Fotografia: Malachite Meadow 

 

 

5. Pomyśl o swoich gościach

Większość z nas w pewnym momencie musi zadecydować, że liczy się nie tylko nasz komfort, ale również logistyka gości, którzy nie mogą podróżować wielu kilometrów do sali.

Miejsce nie jest jedynym aspektem, które należy rozważyć przed podjęciem ostatecznej decyzji. Liczy się także transport, bezpieczeństwo gości i wygoda.

 

Fotografia: LM Foto

 

 

6. Poznaj rzeczywiste koszty

Jeżeli szukasz miejsca, bardzo ważne jest, aby jak najszybciej poznać realny koszt jego wynajęcia.

Ostatnią rzeczą, którą chcesz robić, jest rozciąganie budżetu na piękne miejsce, a następne oszczędzanie na wszystkim, co się da. 

 

Fotografia: Love Story

 

 

7. Poznaj zespół tego miejsca

Ważną kwestią, którą para powinna rozważyć przed rezerwacją sali, jest upewnienie się, czy znajduje się tam wygodna przestrzeń i w jaki sposób pracują osoby zatrudnione w tym miejscu.

Powinno w nim emanować poczucie spokoju, a cała obsługa musi ogarniać zamieszanie na sali.

 

 

8. Priorytetowe kwestie

Zanim zdecydujesz się na spotkanie z menagerem restauracji, para powinna określić i ocenić, co jest dla nich najważniejsze w dniu ślubu.

Na przykład, jeżeli zależy wam na niesamowitej imprezie tanecznej, upewnijcie się, że jest tam dostatecznie dużo miejsca na parkiet, a lokal jest odpowiednio wytłumiony. Zależy wam na wykwintnym jedzeniu – musicie mieć pewność, że takie tam znajdziecie. Dotyczy to również baru.

 

fotografia: Karetta.pl

 

 

9. Lokalizacja jest tak samo ważna jak niezwykłość miejsca

Wybierając wasze wymarzone miejsce, sprawdźcie czy na pewno spełnia ono stuprocentowo wasze oczekiwania. Tylko wówczas spełni się wasza wizja idealnego wesela.

Takie miejsce również od razu zrobi wrażenie na gościach.

 

fotografia: Michał Orłowski Photographer

 

 

10. Serwis jest kluczowy

Para powinna zakochać się w tym miejscu już od pierwszego wejrzenia. Sala powinna sprawiać wrażenie bardzo przyjaznego miejsca.

Dodatkowo zatroszcz się o równowagę pomiędzy jedzeniem, muzyką i komfortem gości.

 

foto: DexLab

 

 

11. Sprawdź, co zawiera się w cenie

Naprawdę warto pomyśleć o budżecie przy wyborze miejsca i przeprowadzić dokładny wywiad na temat tego, co w tej cenie się mieści. Będzie to podstawa do stworzenia planów.

Cały proces może być bardzo przyjemny i bezstresowy, ale może także być trudny, kiedy wydatki przewyższają możliwości finansowe.

 

fotografia: Wiśniowscy Cukiernia & Restauracja

 

 

12. Sprawdź, czy miejsce uosabia waszą wizję

Upewnij się, że miejsce które wybierzecie, uosabia waszą wizję i jest dokładnie takie, jakie chcieliście by było. Wasze zadowolenie jest istotne.

 

fotografia: AB Weddings - naturalne filmy i fotografia ślubna

 

 

13. Znajdź unikalne cechy

Każde miejsce posiada jakieś cechy, które sprawiają, że jest ono wyjątkowe. Znajdź takie, które pasuje do tego, co chcecie zaproponować swoim gościom.

Szczególnie dotyczy to przyjęć na świeżym powietrzu. 

 

fotografia: CEDROWYDWOREK

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź