14 porad na stworzenie idealnego planu na dzień ślubu

Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę tworząc swój harmonogram ślubny.

 

Zaplanowanie idealnego ślubu to sporo wysiłku. Stworzenie listy gości, dekoracje, rezerwacja podwykonawców i przede wszystkim – wymyślenie schematu, który sprawi, że każdy gość będzie zadowolony, wcale nie jest proste.

Chociaż szczegóły mają znaczenie, jednym z najważniejszych zadań związanych z planowaniem ślubu, jest nadejście właśnie TEGO dnia. To nie będzie już tak zabawne, jak wybieranie kwiatów lub menu na kolację, ale w ogólnym rozrachunku to w dużej mierze od tych chwil zależy powodzenie całego wesela.


Nie jest to bardzo romantyczne, ale ty i twój przyszły mąż powinniście spędzić sporo czasu na dokładnym zaplanowaniu całego dnia ślubu – od momentu, gdy oboje się obudzicie, aż do chwili opuszczenia przez was przyjęcia.

Zaplanuj więc wnikliwie czas poświęcony na fryzurę i makijaż, zdjęcia z przygotowań, koktajle i przemówienia, a także wszystko, co znajdzie się między nimi. W końcu nie zasługujesz na to, by czuć się zestresowana w dniu, w którym powiesz „tak”.

Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę tworząc swój harmonogram ślubny.

 

 

1. Zaplanuj drobne opóźnienia i weź je pod uwagę

Nie twórzcie listy rzeczy do zrobienia w dniu ślubu bardzo sztywno. Wówczas każdy drobny poślizg całkowicie zniweczy plany.

Dzień ślubu to czas, który znany jest z nieoczekiwanych wydarzeń i to niezależnie od tego, jak świetnie go zaplanujesz. Postaraj się więc tworzyć nawet kilkuminutowe przerwy pomiędzy kolejnymi punktami.

 

 

2. Stwórz listę ujęć

Kilka tygodni przed ślubem, o czym już podpowiadaliśmy kilkukrotnie, udostępnij fotografowi i kamerzyście listę członków rodziny i bliskich, którzy będą na oficjalnych zdjęciach i filmie.

Pamiętaj, aby wyraźnie zaznaczyć kim jest dla ciebie dana osoba. Dzięki temu fotografowi będzie łatwiej dobrze zaplanować cały proces robienia zdjęć.

 

 

 

3. Nie zapomnij ustalić ścisłych terminów dla wszystkich osób zatrudnionych na wesele

Oprócz listy zadań dla nowożeńców, musisz ustalić także linię czasową dla obsługi swojego wesela.

Pamiętaj, że wiele osób potrzebuje znacznie więcej czasu, aby rozłożyć swój sprzęt, na przykład zespół weselny, czy barman z drink barem. 

 

fotografia: Malachite Meadow 

 

 

4. Na planie ustal godziny swojego czesania i robienia makijażu

Przeznacz naprawdę sporo czasu na zrobienie własnej fryzury i makijażu, zwłaszcza jeżeli planujesz coś nietypowego.

Niektóre druhny mogą na przykład zdecydować się na dodatkowe usługi w zakresie dbania o wygląd, a przecież nie chcesz śpieszyć się w tym wyjątkowym dniu.

 

 

5. Przygotuj się na detaliczne kadry

Wykorzystaj dobrze czas z fotografem przed ślubem. Przygotuj suknię i dodatki, które mogą stać się niezwykłą ozdobą zdjęć.

 

 

6. Piękne zdjęcia przed ślubem

Zaplanujcie wspólnie czas na zdjęcia przed ślubem. Nie tylko będziecie na nich wyglądać najlepiej, bez śladów weselnego trudu, to jeszcze będą one niosły największe pokłady emocji.

 

Fotografia: M.M. Rudiak Fotografia 

 

 

7. Zaplanuj czas na nacieszenie się miejscem przyjęcia

Wybrałaś na swoje wesele piękny ogród, a może uroczy pałacyk?

W swoim harmonogramie wielkiego dnia weź pod uwagę konieczność nacieszenia się tą niezwykłą scenerią. Jeżeli na weselu przewidziane są atrakcje, nie podchodź do nich jedynie jak do zadania.

To w końcu ma być radosny czas dla ciebie.

 

fotografia: Karetta.pl

 

 

8. Nie przedłużaj czasu przed podaniem głównego posiłku

Goście, zbyt długo oczekujący na posiłek, mogą zacząć się nudzić. Jeżeli planujesz na weselu otwarty bar, może się okazać, że nadmiernie skorzystają z jego atutów, i to zanim zabawa rozpocznie się na dobre.

Delikatna degustacja alkoholu nie jest oczywiście niczym złym i może pobudzić apetyt przed obiadem, ale nie wolno z tym przesadzić.

 

 

9. Weź pod uwagę naturalne światło

Dobrzy fotografowie wykorzystują naturalne światło, bo to ono tworzy czarowne efekty na zdjęciach.

Dlatego w harmonogramie ustal 10-15 minut czasu w „złotej godzinie”, czyli tuż przed zachodem słońca. Takie ujęcia będą piękne.

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

10. Stwórz plan także dla fotografa i kamerzysty

Osoby zatrudnione na wesele także muszą wiedzieć o której i co się będzie działo. Przez zamieszanie może im umknąć na przykład krojenie tortu.

Pamiętaj, aby ważnych chwil nie zostawiać na sam koniec – w końcu płacisz za określoną ilość godzin robienia zdjęć i kręcenia filmu. Przesunięcia mogą wiązać się z dopłatą.

 

 

11. Pamiętaj o dzieciach

Nie zapomnij, że dzieci muszą być nakarmione i muszą mieć możliwość odpoczynku. Zaplanuj dobrze także atrakcje dla nich.

 

 

12. Harmonogram posiłków

Przy sporządzaniu planu wesela, należy pamiętać o jedzeniu. Młode Pary zapominają o tym szczególnie wieczorem. Wesele to nie tylko zabawy i przemówienia.

Pamiętaj, że wy także powinniście zjeść coś ciepłego.

 

fotografia: LM FOTO

 

 

13. Ograniczenia czasu

Toasty, nawet te najbardziej serdeczne, przeciągnięte mogą stać się bardzo nudne. Najlepiej przedyskutować długość wystąpień ze wszystkimi poproszonymi o nie gośćmi.

Taki toast powinien być nie dłuższy, niż pięć minut. 

 

 

14. Upewnij się, co do elastyczności osób zatrudnionych na twój ślub

Jeżeli sala weselna została zarezerwowana do godziny 22, ale twoi goście bawią się świetnie, dobrze jest mieć alternatywę.

Może za dodatkową opłatą można przedłużyć czas trwania przyjęcia? Porozmawiaj o tym również ze swoim zespołem, czy z fotografem.

 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź