15 polskich utworów na pierwszy taniec

Oto przekrój 15 najlepiej nadających się na pierwszy taniec utworów, niektóre z nich są „utartymi” szlagierami, jednak mimo upływu lat doskonale spełniają swoją rolę.

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

W odpowiedzi na Wasze zapytania odnośnie propozycji polskich utworów na pierwszy taniec publikujemy dzisiaj długo oczekiwany artykuł.

Przed Wami przekrój piętnastu najlepiej nadających się na pierwszy taniec utworów, niektóre z nich są „utartymi” szlagierami, jednak mimo upływu lat doskonale spełniają swoją rolę.

 

fotografia: LoveStory Wedding

 

 

Zacznijmy od wokalistki greckiego pochodzenia. Jedną z najlepszych propozycji  od Eleni jest utwór „Tylko w Twoich Dłoniach”. Umiarkowane tempo muzyki oraz piękny i wymowny tekst przysporzy niejedną osobę o łzy wzruszenia.

 

 

Eleni – Tylko w twoich dłoniach

 

Wiele Młodych Par decyduje się aby ich pierwszym tańcem otwierającym uroczystość był walc. W 2000 roku powstał film pt. „Zakochani” w którym tytułową piosenkę do której można zatańczyć walca zaśpiewała Natalia Kukulska

 

Natalia Kukulska – Zakochani


 

Paula Ignasiak, wokalistka o brzmieniu głosu bardzo zbliżonym do Edyty Górniak (początkowo radiosłuchacze nie znając jeszcze Pauli myśleli że utwór wykonuje właśnie Edyta) weszła na rynek romantyczną piosenką „Od dziś”, pomimo że utwór ma już kilka lat nadal jest często grany jako pierwszy taniec.

Ciekawostką jest że harmonia utworu do złudzenia przypomina utwór „Wonderful tonight” Erica Claptona.

 

Paulla – Od dziś

 

Zespół Kancelaria nagrał niegdyś utwór, który po latach zyskał drugą młodość i został odświeżony w serialu „39 i pół” przez Tomasza Karolaka, chodzi oczywiście o „Zabiorę Cie właśnie tam”

 

Kancelaria – Zabiorę cie właśnie tam

 

Z nowości należy pamiętać o popularnym utworze wykonywanym przez Antka Smykiewicza.

 

Antek Smykiewicz – Pomimo burz

 

Pośród naszych propozycji nie może zabraknąć bardzo często wykonywanej piosenki na pierwszy taniec. Jarosław Kukulski wraz z Bogdanem Olewiczem stworzyli dla Anny Jantar wręcz idealną kompozycję na otwarcie Waszego wesela.

 

Anna Jantar – Moje jedyne marzenie

 

Kayah wprowadzając nieco na rynek mało znanego wówczas Krzysztofa Kiljańskiego sprawiła że dzięki temu duetowi mało znany wokalista stał się bardzo rozpoznawalnym.

 

Kayah&Kiljański – Prócz ciebie nic

 

W 1993 roku powstał film pt. „Uprowadzenie Agaty”, wielkim hitem okazała się ścieżka dźwiękowa i utwór „Wielka Miłość” Seweryna Krajewskiego.

 

Seweryn Krajewski – Wielka Miłość

 

Kolejnym filmowym utworem z „Tylko mnie kochaj” jest tytułowa piosenka wykonywana przez Goyę, doskonale nada się na pierwszy taniec.

 

Goya – Tylko mnie kochaj

 

Pomimo że zespół Farba nagrał kilka utworów, jest zazwyczaj kojarzony z tym jednym jedynym do którego możecie zatańczyć swój pierwszy taniec.

 

Farba – Chcę tu zostać

 

Nat King Cole, światowej sławy muzyk stworzył utwór pt. „Fascination”, cover tego przepięknego walca w wersji polskiej śpiewa Zbigniew Wodecki.

 

Zbigniew Wodecki – Oczarowanie 

 

Krzysztof Krawczyk, legenda polskiej piosenki, miał wzloty i upadki nie tylko w swojej karierze ale także i życiu osobistym. Po rozstaniu z żoną i powrocie do niej zaśpiewał dla niej skomponowaną przez Przemysława Myszora balladę.

 

Krzysztof Krawczyk – Bo jesteś ty

 

Ale warto również zaproponować inny świetny utwór tego samego artysty nadający się na pierwszy taniec.

 

Krzysztof Krawczyk – Tylko Ty tylko ja

 

Grupa Pectus z Rzeszowa rozpoczynała swoją karierę w innym składzie niż czworo braci, ale to właśnie od tego utworu zespół wypłynął na szczyty list przebojów.

 

Pectus – To co chciałbym Ci dać

 

Na koniec zaproponujemy utwór Marcina Kindli z idealnie pasującym na pierwszy taniec tekstem.

 

Kindla – Z kims takim jak ty

 

Przedstawilismy kilkanaście propozycji wyłącznie polskich utworów, może to właśnie do któregoś z nich zatańczycie swój pierwszy taniec? Macie inne pomysły i propozycje? Podzielcie się nimi w komentarzach.

 

 

Damian Łaszek
PUZZLE Cover Band

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź