26 najczęstszych błędów popełnianych przez gości weselnych

Przygotowaliśmy listę najczęstszych błędów, których nie ustrzegą się goście

fotografia: Malachite Meadow


Zaproszenie na ślub jest zawsze czymś miłym. Nawet najwięksi przeciwnicy hucznych zabaw docenią fakt, że jest to okazja do spróbowania pysznego jedzenia i zabawy w gronie starych znajomych, a także do poznania całkiem nowych. Jest to także celebracja ważnej uroczystości, w trakcie której dwoje bliskich osób przysięga sobie bycie razem do końca życia. 

Jednocześnie należy pamiętać, że wesele to zgromadzenie wielu różnych ludzi, w różnym wieku i o różnych poglądach, dlatego w jego trakcie warto zachowywać się tak klasycznie, jak to jest tylko możliwe. Jako gość weselny reprezentujesz parę młodą. Jesteś tam po to, aby wspierać i świętować razem ze szczęśliwą parą.

Dlatego przygotowaliśmy listę najczęstszych błędów, których nie ustrzegają się goście. 

 

fotografia: Adam Ludwik

 

 

Goście na weselu

 


Zapominanie o RSVP

 

Na większości zaproszeń młodzi proszą o potwierdzenie swojego przybycia do określonej daty i w określonej formie. Uszanuj to!

 

Przybycie zbyt późno

 

Jeżeli ceremonia ma się rozpocząć o 17.00, nie przychodź na nią o 17.15. Myślisz, że uda Ci się niepostrzeżenie zakraść i usiąść gdzieś z tyłu?

Przygotuj się na mnóstwo spojrzeń, kiedy otworzysz skrzypiące drzwi kościoła lub w popłochu będziesz szukać miejsca dla siebie.

 

zaproszeniaWritten by hand

 

 

Niewyciszenie telefonu

 

Nie ma chyba nic gorszego niż skoczna melodyjka rozbrzmiewająca w trakcie składania przysięgi małżeńskiej.

Żeby mieć pewność, że nie popełnisz takiego faux-pas, najlepiej przełącz telefon w tryb samolotowy.

 

Nieplanowana przemowa

 

Jeżeli masz ochotę zabrać głos w trakcie uroczystości, porozmawiaj o tym wcześniej z narzeczonymi. Mogą Ci odmówić, bo na przykład nie przewidują tego typu atrakcji, lub po prostu boją się przedłużających się mów.

 

SMS-y do panny młodej

 

Wyobraź sobie, ile wiadomości i telefonów otrzymuje panna młoda w tygodniu poprzedzającym ślub. Unikaj tego, jak tylko możesz.

Wszelkie wątpliwości rozwiewaj raczej z innymi gośćmi lub z członkami jej najbliższej rodziny.

 

fotografia: Bauaban Fotografia

 

 

Osoba towarzysząca

 

Jeżeli na zaproszeniu nie ma nic na temat osoby towarzyszącej, gość jest zaproszony solo. Nie próbuj kogoś „przemycić” – to sprawi jedynie kłopot.

 

Białe lub perłowe kreacje

 

Uszanuj, że jasne barwy są zarezerwowane dla panny młodej. Nawet jeżeli Twoim zdaniem taki wybór nie jest niczym złym, to jednak zdecyduj się na inną barwę.

 

Bez prezentu

 

Nawet jeśli gość zdecydował się nie dawać parze prezentu, wypada przynieść ze sobą dekoracyjną kartę z życzeniami.

 

fotografia: Pełną Parą Studio

 

 

Przeglądanie telefonu podczas uroczystości

 

Być może składanie przysięgi małżeńskiej nie dla każdego gościa jest bardzo ekscytujące, niemniej należy mieć w sobie tyle przyzwoitości, aby zrezygnować z przeglądania Facebooka lub pisania wiadomości w jej trakcie.

 

Lampa błyskowa

 

Jeżeli chcesz robić zdjęcia w trakcie ceremonii, wyłącz lampę błyskową.

 

Niepójście na ślub

 

Nawet jeżeli religijne ceremonie nie mają dla Ciebie znaczenia, pominięcie ślubu i przyjście na samo wesele jest po prostu niegrzeczne.

 

fotografia: AB Weddings

 

 

Ograniczenie alkoholu

 

Przed uroczystością staraj się nie pić alkoholu. W trakcie przyjęcia także racjonalnie oceń swoje możliwości.

 

Ograniczenia pokarmowe

 

Masz specjalną dietę? W takim razie poinformuj o tym parę na długo przed uroczystością.

 

Jedzenie przy stołach

 

Nie jedz poza miejscami do tego przeznaczonymi, a już z pewnością nie nieś kawałka tortu przez sam środek parkietu. Możesz kogoś pobrudzić.

 

fotografia: Hotel St. Bruno**** Giżycko

 

 

Wychodzenie wcześniej

 

Jeżeli z ważnych powodów musisz wyjść wcześniej, dyskretnie poinformuj o tym parę i nie organizuj przedłużających się pożegnań z gośćmi.

 

 

Łapanie bukietu

 

Łapanie ślubnego bukietu to przyjemna zabawa, a nie wyścig. Dlatego zrezygnuj z walki na śmierć i życie oraz nie przepychaj się po niego łokciami.

 

fotografia: Karetta.pl

 

 

Wyciąganie kolejnych butelek z baru

 

Na weselu otwarty bar oznacza, że należy nalać sobie kieliszek tego, na co się ma ochotę i z butelki, która jest otwarta. Jeżeli obsługą zajmuje się barman, on dokonuje tej czynności.

 

Przejęcie parkietu

 

Parkiet to miejsce do zabawy dla wszystkich. Nie zajmuj go w całości tylko po to, aby pokazać swoje taneczne możliwości.

 


Karaoke na weselu

 

Tylko to, że na sali jest mikrofon i leci muzyka, nie oznacza, że możesz organizować sobie samodzielnie karaoke. Gdy chcesz pośpiewać, wybierz raczej parkiet.

 

fotografia: Malachite Meadow

 

 

Dezodorant

 

Na weselu jest dużo ludzi, dużo się tańczy i nieraz panuje delikatny zaduch. Nadmierne pocenie się nie jest niczym dziwnym. Dlatego należy zabrać ze sobą dezodorant, by się odświeżyć w trakcie.

 

Takie same sukienki

 

Nie wybieraj takiej samej sukienki, jaką ma panna młoda, ani druhna. Będzie to bardzo niezręczne.

 

fotografia: Adam Ludwik

 

 

Jeansy

 

Nawet jeżeli wesele jest imprezą nieformalną, nie zakładaj na siebie jeansów.

 

Przywitanie się z ludźmi przy stole

 

Twoim obowiązkiem jest przywitanie się z gośćmi przy stole, przedstawienie się i krótka pogawędka. W końcu z jakiegoś powodu siedzicie razem.

 

fotografia: Tro. Wedding Studio

 

 

Zakończenie ślubu

 

Pożegnanie się zespołu lub DJ-a oznacza, że wesele się skończyło. Za nadprogramowy czas młodzi będą musieli zapłacić, więc nie należy robić im problemów.

 

 

Krytykowanie szczegółów

 

Nawet jeżeli suknia ślubna panny młodej Ci się nie podoba, jedzenie nie jest smaczne, a pierwszy taniec nie był udany, powstrzymaj się z krytykowaniem. Możesz komuś sprawić wielką przykrość.

 

fotografia: Paweł Nożyński

 

 

Publiczne obściskiwanie się

 

Chcesz okazać uczucie bliskiej Ci osobie? Wystarczy dyskretny buziak lub trzymanie się za ręce. Publiczne obściskiwanie się nie należy do dobrego tonu, tylko para młoda ma taki przywilej :)

 

fotografia: Love Story

 

 

Zobacz także:

JAK WYBRAĆ TORT WESELNY? PORADNIK W PIĘCIU KROKACH

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź