30 inspirujących fryzur w stylu retro

Oto oryginalne inspiracje i misterne retro stylizacje z poprzednich dekad, które do dziś dnia zachwycają!


Dzisiejsze trendy w ślubnych uczesaniach to przede wszystkim naturalne fale czy swobodne upięcia z wykorzystaniem warkoczy. Gdy poszukujemy czegoś innego, warto sięgnąć po inspiracje z poprzednich dekad, które obfitowały w oryginalne, często misterne retro stylizacje. 

 

źrodło: trubridalweddingblog.com

źródło: wohhwedding.com

źródło: onefabday.com

 

Lata 20- te i 30- te

Kobiety zarówno na co dzień jak i do ślubu nosiły zazwyczaj krótko ścięte, idealnie wymodelowane włosy. Wytwornie falowane grzywki, upięcia na bok, fantastyczne dodatki jak pióra, opaski, biżuteryjne broszki, pomogą dziś stworzyć idealną stylizację na ślub na przykład w klimacie filmu „Wielki Gatsby”.

 

źródło: CoisasDeDiva / pinterest.com

źródło: lover.ly

źródło: moncheribridals.com

 

Lata 40- te

Luźno puszczone, błyszczące fale wyglądają niezwykle kobieco i romantycznie, jednak nie cechują się taką swobodą i naturalnością jak obecne podobne uczesania. Tutaj każdy centymetr włosów jest starannie ułożony i wystylizowany, mimo że może sprawiać wrażenie większej nonszalancji.  

 

źrodło; elstile-spb.ru

źrodło; trendhunter.com

 

Lata 50- te

W latach 50- tych panowała moda na różnego rodzaju loki i upięcia z ich udziałem. Kręcono je na mniejsze lub większe wałki, by uzyskać drobne skręty bądź miękko spływające fale. Każda fryzura była oczywiście uniesiona u nasady i utrwalona sporą ilością mocnego lakieru. Podobne fryzury doskonale sprawdzą się i dzisiaj, zwłaszcza kiedy planujemy wesele w plenerze- tutaj wiatr delikatnie unosząc i rozwiewając fryzurę będzie działał na naszą korzyść. 

 

źródło: deerpearlflowers.com

źródło: weddingsonline.ie

źródło: freedinspiration.com


Lata 60- te

Lata 60’ to wciąż niezwykle popularny trend w ślubnej stylizacji. Dotyczy to oczywiście również fryzur: wysokich koków zdobionych delikatną chustą, kokardą bądź opaską lub lekko podtapirowanych, częściowo upiętych loków, inspirowanych fryzurą Brigitte Bardot.

 

źródło: moncheribridals.com

źródło: sarah-steller.tumblr.com

źródło: bespokebride.com

 

Lata 70- te

To czas burzy loków, jak również długich, prostych włosów z gładką grzywką, a także fali w stylu Aniołków Charliego. Z pewnością jest w czym wybierać.

 

źródło: lover.ly

źrodło: deerpearlflowers.com

źródło:stylglam.com

źródło; clubfashionista.com

 

Lata 80- te

Inspiracje latami 80-tymi jeśli chodzi o fryzury może wydawać się nieco ryzykowne. Królowało maksymalne tapirowanie  na całej długości włosów. Dziś można pokusić się jedynie o delikatne tapirowanie, by zwiększyć objętość. Ponadto modne były krótkie, asymetryczne fryzury oraz oczywiście burze loków po trwałej ondulacji. 

 

źródło: lover.ly

źródło: instagram.com

źródło:moncheribridals.com

 

Lata 90- te
Symbolem wymarzonej fryzury (cieniowanie i baleyage) była Jennifer Aniston, występująca w roli Rachel Green w serialu „Przyjaciele”. W ślubnych uczesaniach rządziły misterne upięcia z mnóstwem wsuwek i toną lakieru, co obecnie oznacza raczej dość kiczowaty wybór. 

 

źródło: weddingforward.com

źródło: theweddingcommunity.com

 

16 lat obecnego stulecia to we fryzjerstwie ślubnym właśnie mieszanie wszystkich dotychczasowych stylów. Dzięki niezwykłej popularności wesel tematycznych, związanych z poprzednimi dekadami, wracają do łask fryzury retro, doskonale podkreślające wizerunek stylowej Panny Młodej. 

 

źródło: whimisticalwonderlandwedding.com

źródło: mancheribridals.com

źródło: pophaircuts.com

źródło: weddingforward.com

źródło: weddingforward.com


Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź