4 makijażowe zakazy i 4 porady na letni ślub

Kilka makijażowych porad dla panien młodych, które ślubują latem!


Piękna pogoda i rosnące temperatury zawsze otwierają sezon ślubny. Letni termin ma oczywiście mnóstwo plusów, ale należy wziąć pod uwagę także trwałość makijażu panny młodej. Podpowiadamy co zrobić, aby wyglądać świeżo niezależnie od temperatury i jak dobrze wypaść podczas letniego ślubu.

 

Fotografia: Paweł Postaleniec

 

1. Nie pomijaj filtrów UV

Te cudowne promienie słońca mogą być przyjemne po długiej zimie, ale często są znacznie silniejsze, niż myślisz...  Zacznij więc od podstaw – wybierz krem BB z filtrem albo podkład z odpowiednią wysokością SPF. Pamiętaj, że po jakimś czasie siła ochrony się zmniejsza, więc należy ponownie nałożyć filtr.
Nie zapominaj, że mniej znaczy więcej
Jeśli jest najlepszy czas, aby unikać przesady w makijażu, jest to z pewnością upalne lato, kiedy najprawdopodobniej się on zwyczajnie rozpłynie. Zatrzymaj letnią pogodę na swojej skórze, aby była ona jasna i świeża. Postaw na produkty wysokiej jakości, które najlepiej poradzą sobie z wysoką temperaturą. 

 

Fotografia: Bauaban Fotografia

 

2. Nie przesadzaj z bronzerem

Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz w trakcie upalnego lata, jest dodatkowy połysk. Delikatny blask jest w porządku, ale nadmiar bronzera nie będzie się prezentował dobrze.

 

Fotografia: Zuzanna i Marcin Karetta

 

3. Zrezygnuj z ciemnych kolorów

Ciemne kolory mogą wyglądać na ciężkie i zimowe. Zamiast tego wybierz lekki cień do powiek i połącz go z delikatną szminką i lakierem do paznokci. Kolory te nie wymagają poprawek, nie musisz się obawiać, że zaczną one blaknąć.

 

Fotografia: Malachite Meadow

 

Najpiękniejsza galeria ślubna w Polsce - #Makijaż/Uroda - zobacz 

 

4. To zrób:

Wodoodporny makijaż

Niezależnie od tego, czy Twój ślub będzie na plaży, czy będzie to klasyczna uroczystość, zawsze możesz się delikatnie spocić. Aby mieć pewność, że makijaż pozostanie na swoim miejscu, wybierz produkty wodoodporne. Eyeliner i tusz do rzęs będą wówczas odporne również na łzy szczęścia.

 

Fotografia: Joanna Jaskólska Fotografia

 

Matowy podkład
Twoja skóra będzie latem miała więcej wilgoci niż zimą. Matowy podkład ukryje połysk, będzie on także odporny na dłużej.

 

Fotografia: KR_FOTO_FILM

 

Weź ze sobą bibułki matujące
Twoja skóra ma skłonność do połysku? W takim razie nie zapomnij o zabraniu ze sobą opakowania bibułek matujących. Kilka ruchów ręką wystarczy, aby Twój makijaż znowu się świetnie prezentował.

 

Fotografia: Studio Pozytyw

 

Wybierz cienie do powiek na bazie kremu
Mokre cienie do powiek dłużej niż cienie w proszku pozostaną na swoim miejscu. Zazwyczaj są one wodoodporne, mniej się rozmazują i wyglądać będą dobrze nawet w trakcie upału.

 

Fotografia: KaMa Weddings - fotografia i film ślubny

 

Najpiękniejsza galeria ślubna w Polsce - #Makijaż/Uroda - zobacz 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź