4 rzeczy, które musisz wiedzieć o garniturze ślubnym

Oto cztery podstawowe kwestie, które powinieneś wiedzieć o męskiej modzie ślubnej

Fotografia: BAUABAN FOTOGRAFIA

 

Z okazji przygotowań weselnych dużo mówi się o sukience Panny Młodej. Nawet jeśli dopiero zaczynasz planowanie, prawdopodobnie już zdążyłeś przejrzeć kilkadziesiąt artykułów wychwalających zalety różnych dekoltów sukni ślubnych, które zakładają, że to kobiety są jedynymi osobami pokazującymi się na weselu w ubraniach. 

Ale jeśli chodzi o garnitury... Branża ślubna po prostu z góry stwierdziła, że każdy wie jak dobrać odpowiedni model. Jednak jak pokazują doświadczenia bywania na weselach, nie każdy sobie z tym poradzi.

 

fotografia: Lancerto

 

 

Garnitur do ślubu

 

Oto cztery podstawowe kwestie, które powinieneś wiedzieć o męskiej modzie ślubnej:

 

Różnica pomiędzy garniturem, a smokingiem

 

Różnica między garniturem, a smokingiem jest bardzo subtelna. Smokingi mają na ogół satynowe klapy, satynowe lub pokryte tkaniną guziki i satynowe lamówki wzdłuż boku nogawek.

Tymczasem detale garniturowe pasują do reszty ubioru. 

Smokingowe spodnie zazwyczaj nie mają szlufek, ponieważ zakłada się założenie do nich szelek.

 

fotografia: Malachite Meadow

 

 

Podstawowa zasada dotycząca guzików

 

Standardowy, klasyczny garnitur posiada marynarkę z dwoma guzikami. Pomimo dwóch guzików, musisz zapiąć tylko górny, nigdy dolny, nawet jeśli stoisz.

 Jeżeli zastanawiasz się, po co on w takim razie tam jest, to tak naprawdę nikt nie wiem. Jeśli jesteś wysoki lub masz długi tułów, marynarka z trzema guzikami może ci pomóc. 

W takim przypadku reguły stosuje się odpowiednio: zawsze zapinaj środkowy guzik, nigdy nie zapinaj dolnego guzika, a czasami zapinaj także górny.

 

fotografia: Giacomo Conti

 

 

Długość spodni dla pana młodego

 

Opadanie spodni odnosi się do tego, ile fałd marszczenia spodni ma się znaleźć nad butem. Najbardziej ogólna zasada brzmi, że długość spodni garniturowych ustala się zgodnie z szerokością nogawki.

Spodnie powinny tworzyć jak najbardziej prostą linię, bez załamań z przodu buta. Im węższą nogawkę mają eleganckie spodnie, tym powinny być one krótsze. Węższa nogawka zatrzyma się na bucie wyżej.

Na przykład klasyczna szerokość 18 centymetrów, kiedy będzie niedopasowana pod względem długości, stworzy bardzo nieestetyczne załamania.

 

Fotografia: M.M. Rudiak

 

 

Jak zawiązać krawat?

 

Współcześnie wiele wiedzy można czerpać z Internetu. Nie brakuje tam również tutoriali dotyczących sposobów wiązania najróżniejszych krawatów.

Warto posłużyć się takim filmikiem, ponieważ wówczas najłatwiej jest zrozumieć cały proces wiązania i zapamiętać tę lekcję także na inne okazje.

 

Fotografia: BrodiFotografia

 

Najpiękniejsza galeria ślubna w Polsce - #Panmłody - zobacz 

 

 

Zobacz także:

7 RZECZY, O KTÓRYCH ŚWIADKOWIE NIE MOGĄ MÓWIĆ W SWOICH PRZEMOWACH

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź