7 rzeczy, o których świadkowie nie mogą mówić w swoich przemowach

Jak napisać najlepszą przemowę weselną?

fotografia: BedurWeddings

 

 

Zasady pisania przemowy weselnej


Jeśli zostałaś poproszona o bycie świadkiem dla jednego z Twoich przyjaciół lub członków rodziny, jest wiele rzeczy, na które warto czekać. W końcu ta rola jest wielkim zaszczytem, ​​ale wiąże się również z dużą odpowiedzialnością.

Nie tylko będziesz pomocna przy planowaniu ślubu, w tym organizowaniu przyjęcia weselnego i wieczorku panieńskiego/kawalerskiego, ale będziesz również musiała przemówić w dniu ślubu.

Aby upewnić się, że Twoje przemówienie będzie naprawdę dobre, sprawdź jakich kwestii nie należy w nim poruszać.

 

fotografia: Best Friends Weddings

 


Coś negatywnego o pannie młodej lub panu młodym


Zostałaś wybrana na świadkową panny młodej z jakiegoś powodu. Nie każ jej żałować swojej decyzji, mówiąc coś, co może być postrzegane jako zniewaga. Dodatkowo unikaj porównywania się z nią w negatywnym świetle.

Na przykład możesz nadal być singlem w wieku 40 lat, ale Twoja mowa nie jest okazją do opowiedzenia czegoś na ten temat.

Postaraj się nie wprowadzać do mowy żadnych negatywnych emocji.

 

Wszelkie wzmianki o ex


Przywoływanie czegokolwiek z przeszłości, co nie jest związane bezpośrednio z dniem ślubu, jest nie na miejscu, a dotyczy to w szczególności wzmianek o byłych chłopakach.

Nawet jeśli sądzisz, że to sprawi, że jej pan młody będzie wypadał niesamowicie w tym porównaniu, najlepiej zachowaj dla siebie wszelkie odniesienia do ex partnerów.

 

Żenujące historie


Niezależnie od tego, czy jest to zabawne wspomnienie z dzieciństwa, czy też zabawna chwila z wieczoru panieńskiego, bądź ostrożna, gdy opowiadasz historie, które mogą wprawić w zakłopotanie pannę młodą.

To samo dotyczy wszystkiego, co uważane jest za tajemnicę, bez względu na to, jak dawno temu został Ci powierzony ten sekret. 

 

fotografia: BedurWeddings

 


Wszystko, co jest nieprzyzwoitePomyśl o swojej przemowie jak o filmie – od jakiego wieku byłby on dopuszczalny?  Obsceniczność i wulgarny język nie pasują do uroczystości rodzinnej, a taką jest wesele.

Unikaj pokusy używania przekleństw lub czegokolwiek, co starsze pokolenia mogą uznać za nieodpowiednie.

 


Prognozy dotyczące dzieci

 


Choć może wydawać się całkowicie nieszkodliwe, aby życzyć młodej i szczęśliwej rodzinie gromadki dzieci, najlepiej porzucić jakąkolwiek wzmiankę na ten temat.

Zwroty takie jak: „nie mogę się doczekać, aż będziesz mieć piękną córkę” będą strasznie smutne na ślubnym wideo, jeśli para toczyć będzie walkę z niepłodnością.

Zakłada się w ten sposób również, że para rzeczywiście chce mieć dzieci, a nie zawsze tak jest.

 

fotografia: AB Weddings

 


Powtarzanie anegdot

 


Warto porównać swoje notatki ze świadkiem, aby nie powtórzyć tych samych anegdot na temat młodej pary.

Przemowy nie powinny ze sobą konkurować, tylko wzajemnie się uzupełniać.

 


Coś kontrowersyjnego

 


Najlepiej trzymać się z dala od wszelkich kontrowersyjnych tematów, w tym polityki i żartów, które mogłyby zostać źle zrozumiane. Na przykład, jeśli rodziny pary znajdują się po przeciwnych stronach spektrum politycznego, to zdecydowanie nie jest to miejsce, w którym można o tym wspomnieć.

Dodatkowo, jeśli z jakiegoś powodu nie uważasz, że małżeństwo to dobry pomysł, nie czas o tym mówić.

 

fotografia: Malachite Meadow

 

Zobacz także:

4 SPRAWY WARTE UWAGI NA KILKA TYGODNI PRZED ŚLUBEM

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź