4 sprawy warte uwagi na kilka tygodni przed ślubem

Sprawdź na jakie cztery sprawy zwrócić uwagę na chwilę przed godziną zero...

Photo by Micheile Henderson on Unsplash

 


Goście potwierdzili swój udział w waszym weselu, menu jest przygotowane, tak samo jak wasze stroje. Wreszcie macie czas aby odetchnąć. Podpowiadamy na jakie cztery sprawy zwrócić uwagę na chwilę przed godziną zero.

Dzięki temu całość uroczystości przebiegnie harmonijnie i będzie okazją tylko do wspólnej radości.

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

Planowanie wesela


1. Transport gości na wesele

 

Pomyślcie o transporcie grupowym dla swoich gości. Możecie przecież odpowiednio ustawić dojazd autobusem lub busem tak, aby wiele osób mogło z niego skorzystać. To pozwoli gościom bardziej cieszyć się imprezą, bez obaw o powrót do domu.

Zapewnienie transportu dla zaproszonych osób nie na wszystkich weselach jest standardem. Szczególnie warto o tym pomyśleć, jeżeli na przykład z kościoła na salę jest spora odległość. Trasa przejazdu autobusu może zostać dopasowana do potrzeb większości gości.

 

 

fotografia: B&W Photography

 

 

2. Potrawy dla gości o specjalnych preferencjach

 

Wśród twoich gości są weganie, osoby nie tolerujące laktozy i nie jedzące potraw z glutenem? Ukłonem w ich stronę będzie troska o menu weselne odpowiadające ich specjalnym potrzebom żywieniowym.

Goście docenią przekąski przygotowane specjalnie z myślą o nich. Niech te potrawy zostaną jednak właściwie oznaczone, aby nie doszło do żadnych pomyłek.

 

fotografia: LMFOTO.PL

 

 

3. Daj swoim znajomym zapowiedź listy gości

 

Na liście możesz także krótko określić kto jest kim. Dzięki temu goście będą się czuli swobodniej – od razu będą oni wiedzieli na przykład z kim usiądą przy stoliku.

Zapowiedź listy gości weselnych możesz podarować wszystkim osobom albo tylko najbliższym znajomym. Wszystko uzależnione jest od typu łączących was relacji.

 

 fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

 

4. Wiadomość do gości

 

Możesz ustawić, że rano w dniu ślubu do wszystkich zaproszonych osób automatycznie zostanie wysłana wiadomość e-mail, której treść będzie zawierała najważniejsze informacje o tym dniu. Możesz dołączyć także mapę, dzięki której zapominalscy łatwiej znajdą miejsce uroczystości.

Wskazówki dojazdu na ostatnią chwilę przydadzą się wielu gościom – gwarantujemy. Taka wiadomość może na przykład przypomnieć o zabraniu parasola, jeżeli prognozy są niekorzystne. To kolejny miły gest, dzięki któremu zaproszone osoby poczują się naprawdę dowartościowane.

 

fotografia: BOHO DESIGN

 


Ostatnie tygodnie przed ślubem to czas, kiedy pozostaje już tylko wygładzać wszelkie szczegóły związane z uroczystością. Wówczas masz chwilę na nabranie do wszystkiego dystansu. Ciesz się tymi momentami!

Być może skorzystasz także z naszych praktycznych rad, które ułatwią przebieg całej uroczystości i sprawią, że zapniesz wszystko na przysłowiowy ostatni guzik.

 

Zobacz także:

10 RZECZY DO ZROBIENIA W WIECZÓR POPRZEDZAJĄCY DZIEŃ ŚLUBU

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź