Wszystko, co musisz wiedzieć o wieczorze panieńskim!

W jaki sposób zorganizować wieczór panieński? Kiedy i gdzie?

fotografia: Pudełko Wspomnień


Wieczór panieński to obecnie stały już element przedślubnych przygotowań. Dla wielu kobiet jest to sposób nie tylko na dobrą zabawę, ale także możliwość oderwania się chociaż na chwilę od ślubnych stresów.

Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przed przygotowaniem tego niezwykłego wieczoru.

 

źródło: PannaiKawaler.pl

 

 

Wieczór panieński

 

Kto zajmuje się organizacją panieńskiego?

 

Najczęściej za organizatora wieczoru panieńskiego uznaje się świadkową Panny Młodej. Nie jest to jednak sztywna zasada, ponieważ nie każda świadkowa czuje się na siłach do organizacji tak dużego przedsięwzięcia. Dlatego uznać można po prostu, że tę rolę powinna przejąć osoba z najlepszymi pomysłami i największą energią, która podoła temu wyzwaniu.

Warto zaznaczyć, że jest to impreza składkowa, na której mile widziane są jakieś prezenty dla Panny Młodej, niekoniecznie z kategorii „erotyka”. Absolutnie niedopuszczalne jest, aby ciężar finansowy spoczywał tylko na organizatorce. Przed zaplanowaniem szczegółowego scenariusza bezwzględnie należy wziąć pod uwagę możliwości finansowe wszystkich kobiet.

 

 

Kiedy zorganizować wieczór panieński?

 

Wieczór panieński powinno się organizować na co najmniej tydzień przed datą ślubu. Tak naprawdę warto ten termin jeszcze bardziej przesunąć. Dzięki temu wyleczycie skutki zatrucia alkoholowego, a nocne szaleństwa nie odbiją się na waszej urodzie.

 

fotografia: Pudełko Wspomnień

 

 

W jaki sposób zorganizować zabawę na panieńskim?

 

Aby zaplanować naprawdę udany wieczór panieński, należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Przede wszystkim zastanówcie się nad charakterem Panny Młodej oraz stylistyką ślubu. To właśnie do tego dopasujcie motyw przewodni całej imprezy. W końcu wieczór panieński organizuje się przede wszystkim dla przyszłej mężatki. Jeżeli jest ona pełna temperamentu, szalona i lubi dobrą zabawę, pomyśleć możecie o równie szalonych atrakcjach.

Typ spokojnej, nieśmiałej dziewczyny, która lubi kameralną atmosferę z pewnością mniej ucieszy się z wyjścia do klubu, ale za to z przyjemnością uda się z wami do SPA. Być może Panna Młoda ma jakieś niespełnione dotychczas marzenie, które można zrealizować właśnie podczas tego niezwykłego wieczoru.

Warto, aby wieczór panieński do ostatniej chwili pozostał tajemnicą. A w zasadzie tajemnicą pozostał jego przebieg. Dzięki temu stanie się on olbrzymią niespodzianką dla samej zainteresowanej. Samo miejsce organizacji zabawy zależy od wielu zmiennych. Najczęściej wybierane są wyjścia do klubów (uwaga, koniecznie zarezerwujcie lożę lub stoliki), ale także domówki. Zwłaszcza, że nawet domowe imprezy można zdecydowanie urozmaicić. Na przykład zaplanować możecie wspólne gotowanie wyszukanych dań, czy domowy salon pielęgnacyjny. Ciekawym pomysłem jest zaproszenie zawodowej wizażystki, która zdradzi wam kilka sekretów perfekcyjnego makijażu.

Jeżeli chcecie gdzieś wyjść, możliwości są także szerokie. Piknik na łące, skok na bungee, a nawet skok ze spadochronem w wykonaniu Panny Młodej – to wszystko da się załatwić. Ciekawym pomysłem są także prywatne lekcje tańca, które można od razu wykorzystać w praktyce. Jeżeli lubicie razem zajmować się rękodziełem, może wybierzecie się na warsztaty w tym zakresie?

 

 

Lista gości na wieczór panieński

 

Lista gości powinna zawierać osoby najbliższe dla Panny Młodej, takie z którymi łączy je serdeczna sympatia. Lepiej tego dnia unikać konfliktów. Na wieczór panieński zaprasza się siostry, przyjaciółki, bliższe koleżanki.

Ta lista nie musisz być bardzo rozbudowana, dziesięć osób wystarczy, tym bardziej, że im więcej gości, tym większe jest zamieszanie organizacyjne.

 

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

Gadżety na wieczór panieński

 

Ciekawym pomysłem, bardzo często wykorzystywanym podczas wieczoru panieńskiego, są takie same elementy stroju dla wszystkich uczestniczek. Zamówić możecie na przykład takie same koszulki z ciekawym nadrukiem. Umówcie się, że ubierzecie się podobnie, na przykład w czarne sukienki.

Zadbajcie również o różnego typu gadżety, które na przykład urozmaicą zdjęcia i podkreślą powód spotkania się. Możecie wybrać jeden motyw przewodni imprezy, na przykład hawajski lub kosmiczny.

Tematyczne akcesoria pozwolą wam zapamiętać to spotkanie na długo.

 

 

 

Zobacz także:

9 ZABAWNYCH GIER NA TWÓJ WIECZÓR PANIEŃSKI!

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź