5 najgorszych rad małżeńskich, jakie możecie usłyszeć przed i po ślubie!

Oto zbiór zdecydowanie najgorszych porad, jakich rodzina i znajomi często udzielają w przededniu ślubu Młodej Parze. Dodalibyście coś jeszcze?


Pomimo, że większość tak zwanych „dobrych rad” udzielanych jest w jak najszczerszych intencjach, to jednak czasami mogą one bardziej przeszkodzić, niż pomóc w budowaniu małżeńskiego szczęścia. Przedstawiamy zbiór zdecydowanie najgorszych porad, jakich rodzina i znajomi udzielają w przededniu ślubu Młodej Parze.

 

źródło: pinterest.com / ruffled

 

1. Nie żeń się/nie wychodź za mąż!

Czy trzeba tę radę jakoś szczególnie komentować? Zwłaszcza, że tylko czasami jest udzielana z prawdziwej troski, a zdecydowanie częściej – ze złośliwości. Takie porady na chwilę przed uroczystością są nie tylko niepotrzebne, ale również grożą konfliktem. No chyba, że ich udzielający ma ku temu prawdziwe powody, ale takie rzeczy to raczej w filmach i serialach.

Wszystkie rady dla mężczyzn i kobiet, że ożenek to koniec wolności, brak możliwości wychodzenia samemu i ogólnie następny etap to już kładzenie się do grobu, można włożyć między bajki.

KOGO NIE MUSICIE ZAPRASZAĆ NA WESELE?

 

źródło: pinterest.com


2. Po ślubie to się zacznie!

To w zasadzie ewolucja rady z powyższego punktu. Z tymże nie udzielana już w formie rady, a jakiegoś smętnego proroctwa. I naprawdę nie wiadomo w jaki sposób tyle par jest małżeństwem przez wiele lat i bardzo sobie to chwalą.

W końcu ślub to koniec wszystkiego, a już na pewno koniec miłości! Nawet najprzystojniejszy narzeczony po ślubie zamienia się w pana z wąsem i piwnym brzuszkiem, a piękna panna młoda – w skrzyżowanie sępa z wielorybem. 

8 PYTAŃ, KTÓRE USŁYSZYCIE PO ŚLUBIE

 

źródło: people.com


3. Nie dziel się wszystkim sekretami z małżonkiem!

Ta rada może miałaby jeszcze sens, gdyby dotyczyła drobnostek. Jednak najczęściej jej intencją jest zatajanie prawdziwych sekretów, szczególnie związanych z finansami. W przypadku mężczyzn, dotyczyć to może ponadprogramowych wydatków ukrywanych przed żoną, w przypadku kobiet – odkładanie pieniędzy „jakby co”.

W podstawowych sprawach zdecydowanie warto pozostać ze sobą szczerymi, tym bardziej, że kłamstwo ma krótkie nogi i prawda w końcu wyjdzie na jaw.

5 RZECZY, KTÓRE ZMIENIAJĄ SIĘ PO ŚLUBIE

 

źródło: pinterest.com / Southern Weddings Magazine

 

4. Intercyza to zło i nie zgadzaj się na nią!

Zdania na temat podpisania bądź nie rozdzielności małżeńskiej przed ślubem, są bardzo podzielone. Jednak decyzję o tym powinniście podjąć wy sami – w końcu jesteście dorośli i odpowiedzialni.

Pewne jest natomiast to, że intercyza nie oznacza braku miłości czy zaufania.

6 POPULARNYCH PUŁAPEK PRZY ZAKUPIE NOWEGO MIESZKANIA

 

źródło: pinterest.com / June Bug Weddings

 

5. Kobieta zajmuje się domem!

To bardzo rozpowszechniona rada. Co gorsze, w jej słuszność wierzą nie tylko mężczyźni, ale również kobiety. Mit niewiasty, która musi oddać się wyłącznie opiece nad dziećmi i sprzątaniu, na szczęście odchodzi już do lamusa.

Mężczyźni z większą świadomością decydują się na równy podział obowiązków. Co nie znaczy, że tej rady nie usłyszycie wielokrotnie. Zamiast się kłócić, lepiej jest temat od razu ukrócić.

JAK POWSTRZYMAĆ SIĘ OD KŁÓTNI Z UKOCHANYM? OTO 6 PROSTYCH TRIKÓW!

 

źródło: pinterest.com / yesidomariage

 

To oczywiście nie wszystkie rady, jakie otrzymują młodzi małżonkowie. Na szczęście ich udzielanie nigdy nie trwa zbyt długo. W końcu zastępują je porady i uwagi na temat wychowania dzieci. A to już prawdziwy temat – rzeka.

 

Zobacz także:

PROBLEMY KTÓRE POJAWIAJĄ SIĘ W PIERWSZYM ROKU MAŁŻEŃSTWA! SPORY, FINANSE, OBOWIĄZKI CZĘŚĆ 1

PROBLEMY PIERWSZEGO ROKU MAŁŻEŃSTWA! RODZINA, INTYMNOŚĆ, ZANIEDBANIE, CZĘŚĆ 2

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź