5 najmodniejszych kierunków florystycznych na ślub i wesele

Co w trawie piszczy... czyli modna oprawa florystyczna ślubu i wesela!

fotografia: Patrycja Kierońska Subtelna Fotografia

 

 

Kwiaty na ślub

 

Moc kwiatów, zwłaszcza podczas ślubu i wesela, zdaje się oddziaływać niezwykle silnie. Ponadto odpowiednio dobrane kwiatowe dekoracje potrafią nadać uroczystości określonego stylu: romantycznego, nowoczesnego czy glamour.

Zobacz, jak florystyka ślubna zmieni się w nadchodzącym sezonie. 

 

fotografia: Pudełko Wspomnień

 

 

Dekoracje ślubne z kwiatów

 

Wiązanki ślubne

 

Tutaj zdecydowanie rządzić będzie naturalny look. Bukiety ślubne przypominać będą zerwany przed chwilą pęk polnych bądź ogrodowych kwiatów. Wbrew pozorom jednak będą to niezwykle starannie wykonane i przemyślane wiązanki, które tylko sprawiają wrażenie przypadkowo zebranych. 

Prym będą wiodły nieśmiertelne róże, pastelowe piwonie oraz miniaturowe hortensje.

W bukietach będzie więcej niż zazwyczaj zieleni oraz mało popularnych jak do tej pory kwiatów, jak oset niebieski, protea, szkarłat czy driakiew. 

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

Kwiatowe kompozycje na stoły

 

Trendy w ślubnych wiązankach przeniosą się również na weselne stoły. Będzie dużo „lejących się” kompozycji, sprawiających wrażenie wręcz wypływania z wazonów.

Nacisk będzie położony na kwiaty sezonowe z dużą ilością często oryginalnie zastosowanych liści, gałązek czy owoców. W dekoracjach dodatkowych pojawi się dużo szkła, odcieni miedzi, różowego i antycznego złota.

 

fotografia: Malachite Meadow

 

 


Wielki powrót zapomnianych kwiatów

 

Styl romantyczny, retro i shabby chic nie obejdą się w tym roku bez klasyki, traktowanej do tej pory nieco po macoszemu.

Do łask powrócą staromodne, ale jednocześnie bardzo trwałe kwiaty, jak gerbery, dalie, goździki, a także chryzantemy, które przestaną być kojarzone jedynie z pierwszym listopada. 

 

fotografia: Zuzanna i Marcin Karetta

 

 

Zielone girlandy na sali weselnej

 

2019 oraz 2020 rok to czas wesel plenerowych. Nieco magiczną i romantyczną przestrzeń, stworzą girlandy z kwiatów i liści.

Bluszcze i winorośle oplatać będą drzewa, altany, kolumny, wić się wzdłuż stołów. Plenerowy ślub warto zaaranżować, wykorzystując metalową bądź drewnianą pergolę przyozdobioną zieloną girlandą bądź kwiatowym baldachimem. 

 

źródło: CEDROWYDWOREK

 

 

Żyrandole z kwiatów na wesele

 

Wiszące kompozycje kwiatowe w formie dekoracyjnych wieńców i żyrandoli będą popularnym sposobem na dekoracje sal, namiotów czy gałęzi drzew.

Do ich stworzenia można wykorzystać rozmaite gałązki, pędy eukaliptusa czy bluszczu. W taką bazę wplatamy kwiaty lub dekorujemy połyskującymi kryształkami.

Gdy dodamy żarówki, osiągniemy wyjątkowe, magiczne oświetlenie weselnych stołów, słodkiego kącika czy przestrzeni tuż za Młodą Parą. 

 

fotografia: VeryLuckyStar

 

 

Zobacz także:

JAK ZAOSZCZĘDZIĆ NA KWIATOWYCH DEKORACJACH ŚLUBNYCH?

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź