5 rad, które pomogą Wam stworzyć idealny układ taneczny na pierwszy taniec

Wiele przyszłych Par Młodych myśląc o pierwszym tańcu, dostaje na samą myśl gęsiej skórki. Wystarczy jednak kilka dobrych rad, by móc wyluzować i cieszyć się na tę wyjątkową chwilę.

fotografia: Światłokolorowi

 

Pierwszy taniec Pary Młodej to znak, że czas rozpocząć na dobre zabawę weselną. Jest on również symbolem jedności, nierozłączności i pokazuje, jak dopasowani są świeżo upieczeni małżonkowie.

Ten wyjątkowy moment, kiedy Para Młoda jest uważnie obserwowana przez wszystkich gości, często trapi osoby, które niekoniecznie są mistrzami parkietu.

Nie warto jednak się poddawać. Nawet jeśli jedno z Was (lub nawet oboje) macie dwie lewe nogi, nadal możecie mieć swój niesamowity pierwszy taniec. Wystarczy wyluzować, uwierzyć w siebie i wziąć pod uwagę nasze wskazówki. To naprawdę nic trudnego :)

 

fotografia: Connected Dots Photography

 

 

Pierwszy taniec pary młodej

 

1. Odpowiedni taniec

 

Zapomnijcie o tańcu zawierającym trudne kroki (np. tango czy salsa), zwłaszcza jeśli nie czujecie się pewnie i nie macie zbyt wiele czasu na ćwiczenie układu.

Odpowiedni dla Was będzie walc wiedeński, angielski lub zmysłowa bachata. 

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

2. Trafiona piosenka

 

Wybierając piosenkę na Wasz pierwszy taniec, pamiętajcie, że powinna być rytmiczna, co znacznie ułatwi dobór kroków.

Nie przesadzajcie z długością. Utwór nie powinien przekraczać 3 minut. Dłuższy może sprawić Wam problem, jak i zwyczajnie wywołać u gości znudzenie.

W kwestii doboru piosenki, warto przedyskutować sprawę z doświadczonym instruktorem tańca lub wodzirejem.

 

fotografia: Paweł Nożyński

 

 

3. Lekcje tańca przed weselem

 

Nawet przyspieszony przedślubny kurs tańca umożliwi Wam techniczne opanowanie podstawowych kroków, a więc zagwarantuje lepsze samopoczucie i pewne ruchy na parkiecie.

Panowie częściej mają opory przed uczestniczeniem w takim kursie ale też i częściej go potrzebują w odróżnieniu od swoich partnerek.

Nie warto ulegać uprzedzeniom, tylko iść na lekcję próbną, co z pewnością pokaże, że nie taki diabeł straszny.

 

fotografia: Bauaban Fotografia

 

 
4. Dodatkowe atrakcje na weselu

 

Aby Wasz pierwszy taniec był wyjątkową, niezapomnianą chwilą, możecie go dodatkowo uatrakcyjnić. To także świetny pomysł na odwrócenie uwagi gości od ewentualnych błędów w krokach, które może powodować stres bądź nie dość wystarczające opanowanie układu.   

Idealnym pomysłem będzie zastosowanie wytwornicy dymu,  która wypuszczając „obłoki”, zasłoni Wasze nogi i nie pozwoli gościom dostrzec drobnych potknięć.  

Innymi atrakcjami, które mogą pojawić się podczas pierwszego tańca mogą być: fontanny z zimnymi ogniami, konfetti czy bańki mydlane.

 

fotografia: WhiteStory.pl

 


5. Uśmiech i dobra zabawa

 

To nie show „Taniec z gwiazdami” i z nikim nie rywalizujecie. To Wasza chwila i powinniście tryskać szczęściem, a nie wylewać w stresie siódme poty.

Skupcie się na tym, co najważniejsze, czyli na wspólnym, radosnym przeżywaniu tego momentu. Reszta to tylko zapamiętanie kroków i zaufanie do partnera. 

 

fotografia: Światłokolorowi

 

 

Najpiękniejsza galeria ślubna w Polsce - #taniec - zobacz 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź