5 rzeczy, których Pannie Młodej robić nie wolno!

Przedstawione wpadki często wynikają nie ze złej woli, ale z braku odpowiedniej wiedzy. Pamiętaj, by zaplanować ślub i wesele w taki sposób, by nie doszło do ich pojawienia się.

Photo by Katie Treadway on Unsplash

 

Na ślubie trzeba mieć na uwadze szereg drobiazgów. Tym istotniejsze jest pamiętanie o podstawowych zasadach, których powinna przestrzegać Panna Młoda.

Nie są one związane tylko ze ślubem, ale z zasadami savoir – vivre’u w ogóle.

 

 

Kardynalne błędy panny młodej

 


Wybór sukienki dla druhny

 

Spójny wygląd ślubu jest istotny. Poddając się modzie przybyłej z Zachodu i wybierając dla swoich druhen lub świadkowej sukienki pasującej do kreacji Panny Młodej pamiętać należy, że nie każdy dysponuje dużym budżetem na ten cel.

Weź pod uwagę również fakt, że taki strój zostanie założony wyłącznie raz. Rozwiązaniem jest wspólny wybór sukienki, która zadowoli wszystkie strony, a nawet zakup jej z budżetu ślubnego Panny Młodej.

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 


Zły dobór osób siedzących koło siebie na weselu

 

W każdej rodzinie musi być przynajmniej jedna osoba, której towarzystwo oznacza albo kompletną nudę, albo konieczność słuchania przez całe przyjęcie niekoniecznie przyjemnych opowieści.

Dlatego starannie dobierz usadzenie gości, stawiając na dobranie obok siebie par, które będą miały chociaż trochę wspólnych tematów.


fotografia: WhiteStory.pl

 

 

Osoba samotna siedząca wśród par

 

Kolejnym faux-pas, które może popełnić Panna Młoda, jest posadzenie samotnej przyjaciółki/kuzyna/siostry/brata, przy stoliku zajmowanym wyłącznie przez pary.

Przez to nie tylko będą się oni czuli jeszcze bardziej nieswojo, ale również będzie im brakowało towarzystwa do tańca lub pogawędki.

Ludzi bez osoby towarzyszącej dobrze jest zgrupować, zwłaszcza jeżeli są w podobnym wieku.

 

fotografia: Grzegorz Ciepiel

 


Zmuszanie do uczestnictwa w oczepinach

 

Nie jest dobrze widziane zachowanie, polegające na zmuszaniu lub nawet wywoływaniu konkretnej osoby do wzięcia udziału w oczepinach. Dotyczy to zarówno wolnych kobiet, jak i mężczyzn.

Nie każdy musi mieć ochotę na tradycyjne łapanie bukietu lub krawatki. Czasami za czyjąś samotnością stoi trudna historia. Wesele to przecież nie okazja do rozdrapywania ran, a do wspólnej zabawy.

Całkowity zakaz zmuszania dotyczy także wszelkiego typu zabaw weselnych. Jeżeli ktoś nie chce w nich uczestniczyć, należy uszanować jego wolę.

 

 

fotografia: Bauaban Fotografia

 

 


Brak krótkiego podziękowania dla Rodziców i Gości

 

Żyjemy współcześnie coraz szybciej i coraz mniej posiadamy czasu wolnego. Ale nawet natłok spraw do załatwienia po uroczystości, nie jest usprawiedliwieniem braku podziękowania za otrzymany prezent i życzenia.

Spokojne zapoznanie się z podarkami od gości odbywa się najczęściej w kilka dni po ślubie. Wtedy jest również czas, aby jeszcze raz za nie podziękować i wyrazić radość z faktu uczestnictwa kogoś w uroczystości. Można tego dokonać w formie papierowej, która jest najbardziej elegancka. Można także zadzwonić. Ostatecznie nawet napisać wiadomość e-mail lub SMS. Najważniejsza jest pamięć, dzięki której każdy gość poczuje się ważny i doceniony.

 

fotografia: Malachite Meadow

 

Przedstawione powyżej wpadki często wynikają nie ze złej woli, ale z braku odpowiedniej wiedzy. Pamiętaj, by zaplanować ślub i wesele w taki sposób, by nie doszło do ich pojawienia się. Wówczas całość przebiegnie w znacznie milszej atmosferze i będzie serdecznie zapamiętana przez gości.

 

 

Zobacz także:

8 NAJCZĘŚCIEJ POPEŁNIANYCH BŁĘDÓW W DNIU ŚLUBU PRZEZ PANNĘ MŁODĄ

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź