5 sposobów na zaangażowanie mamy w ślubne przygotowania

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli 5 przedślubnych czynności, które Twoja mama wykona z prawdziwą radością.

 

Zastanawiasz się, czy angażować swoją mamę w przygotowania do ślubu? Oczywiście że powinnaś. Są rzeczy, które sprawią jej prawdziwą przyjemność i wcale nie będą dla niej żadnym obciążeniem.

Szykujcie się na wspólne spędzanie czasu, radość i wzruszenia…

 


fotografia: Adam Ludwik Photography


1. Lista gości


Kto jak nie mama pamięta imiona i nazwiska wszystkich ciotek, wujków czy kuzynów?

Podzielcie listę gości na 2 części: Ty zajmij się najbliższymi przyjaciółmi i znajomymi, a mama niech zrobi listę „rodzinną”.

 


2. Skomponowanie menu

 

Czy ktoś lepiej zna się na kuchni? ;) Koniecznie zabierz swoją mamę na degustację dań weselnych i pozwól wyrazić swoje zdanie. Wybierzcie się razem również do cukierni, by wybrać ciasta i rodzaj tortu, a także spędźcie jeden miły wieczór na degustacji i wyborze wina. 

 

 

3. Pomoc w wyborze zespołu weselnego

 

Jeśli decydujesz się na zespół weselny, obejrzyj wraz z mamą dostępne materiały poszczególnych kapel i razem wybierzcie najlepszą.

Z kolei, jeśli na Waszej uroczystości weselnej muzyką będzie zajmował się Dj, poproś mamę, by przygotowała kilka swoich ulubionych utworów sprzed lat, które chciałaby usłyszeć.  

 

fotografia: Białe Kadry

 

 

4. Zaproszenia, winietki, ozdoby…

 

Jeśli Twoja mama jest uzdolniona manualnie i ma w sobie artystycznego ducha, warto spędzić wspólne chwile na projektowaniu i wykonaniu zaproszeń, winietek czy bukiecików do dekoracji stołów. 

 

 

5. Pokaz zdjęć z dzieciństwa

 

Twoja mama będzie tym pomysłem z pewnością zachwycona. Z zaangażowaniem przygotuje najpiękniejsze zdjęcia z okresu Twojego dzieciństwa, a w trakcie wesela, kiedy na ekranie projektora zobaczy jak dorastała jej córeczka, po jej policzku spłynie zapewne niejedna łza wzruszenia.

Równie doskonałym, pomysłem (jeśli nie macie możliwości zastosowania podczas wesela projektora), będzie sentymentalkny kącik ze zdjęciami z dziecięcych lat.

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

Zobacz także:

PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW – ŁATWE I TRUDNE PRZYPADKI

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź