6 pytań, które warto sobie zadać przed sporządzeniem listy gości

Tworzenie listy gości jest niewątpliwie jednym z trudniejszych zadań w przedślubnym grafiku. Warto bez sentymentów odpowiedzieć sobie na kilka pytań, po których z pewnością wszystko będzie jasne.

 

Tworzenie listy gości jest niewątpliwie jednym z trudniejszych zadań w przedślubnym grafiku. Rzadko jesteśmy w stanie zaprosić wszystkich przyjaciół i członków rodziny czy znajomych, dlatego warto bez sentymentów odpowiedzieć sobie na kilka pytań, po których z pewnością wszystko będzie jasne.  

Jeśli mamy ściśle określony budżet, nie poddawajmy się sugestiom najbliższej rodziny, która chciałaby widzieć na uroczystości swoich znajomych czy ciotki bądź wujków, których nie znacie.  Weselnicy powinni być osobami najbliższymi Parze Młodej. Nie rezygnujmy więc z własnych przyjaciół kosztem obcych nam osób. 

 

źrodło: weddingchicks.com

źrodło: weddingchicks.com

 

1. Jak dobrze znasz tę osobę? 

Przede wszystkim zastanów się czy z daną łączy Cię jakaś bliższa więź. Kolega z pracy, sąsiad czy znajoma sprzed lat nie są obowiązkowymi osobami na Waszym weselu, gdzie spotkać powinni się Wasi najbliżsi. 

 

źródło: revelry.com

 

2. Kiedy ostatnio miałaś kontakt z tą osobą?

Łatwo ulec pokusie zaproszenia przyjaciółek z czasów liceum czy studiów, jeśli jednak od dawna nie macie kontaktu, w zupełności wystarczy zaproszenie na ślub oraz po prostu umówienie się na kawę w innym terminie. 

 

źródło: ivyandtwinephotography.com

źrodło: blog.freepeople.com

 

3. Czy czujesz niepokój lub podenerwowanie w związku z tą osobą?

Być może kiedyś Cię skrzywdziła lub oszukała, a sprawa nie została wyjaśniona, może po prostu jest wobec Ciebie cyniczna, zazdrości lub zwyczajnie nie pałacie do siebie szczególną sympatią? Takie osoby (nawet z rodziny) warto wpisać sobie na osobną listę, a następnie na spokojnie przeanalizować z partnerem ich zaproszenia na Waszą uroczystość. 

 

źródło: claytonaustinlovestories.com

 

4. Czy ta osoba ma możliwość uczestniczenia w Waszym ślubie i weselu?

Często dotyczy to ewentualnych gości zamieszkałych za granicą lub zwyczajnie mogących mieć kłopoty z dotarciem na Wasz ślub w związku z kłopotami finansowymi czy niemożnością wzięcia urlopu w pracy. Warto skierować do takich osób indywidualne, niezobowiązujące zaproszenie lub zadzwonić i porozmawiać o ich sytuacji. 

 

źrodło: weddingchicks.com


5. Czy osoba, którą chcesz zaprosić, ma ochotę lub siłę, by się bawić?

Jeśli daną osobę spotkała  właśnie jakaś osobista tragedia, wypadek czy trauma, warto przed wysłaniem zaproszenia skontaktować się z nią osobiście i spytać czy jest gotowa na przybycie na Waszą uroczystość. 

 

źródło: marthastewartweddings.com

źrodło: thehuffingtonpost.com


6. Czy zapraszać dalszą rodzinę i znajomych z osobami towarzyszącymi?

Warto dobrze przemyśleć tą kwestię. Kosztem osób towarzyszących, których nie znacie, możecie zaprosić więcej bliskich Wam osób. 

 

źrodło: ruffledblog.com

źrodło: ruffledblog.com

 

Najpiękniejsza galeria ślubna w Polsce - #Swiadkowie/druhny - zobacz 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź