6 rzeczy, których lepiej nie ubierać na czyjś ślub

Oto 6 rzeczy, których nigdy nie powinno nosić się na ślubie...

fotografia: WhiteStory.pl

 


Wybór kreacji na ślub i wesele, a raczej tego co w tym zakresie jest dopuszczalne, a co zupełnie nie, to twardy orzech do zgryzienia.

Niezależnie od tego, czy zaproszenie wymaga formalnego, koktajlowego, świątecznego lub nieformalnego stroju, goście powinni pamiętać o kilku, uniwersalnych zasadach, aby uniknąć wpadek.

Oto 6 rzeczy, których nigdy nie powinno nosić się na ślubie.

 

 

Strój na wesele

 


1. Strój odpowiedni do wydarzenia

 

Na wesele przybywasz, aby uczcić miłość dwójki osób, a twój wygląd naturalnie powinien to odzwierciedlać.

Upewnij się, że wybrana przez ciebie stylizacja wyraża szacunek i jest odpowiednia do wydarzenia. Zadaj sobie dodatkowy trud, aby zrozumieć co założyć na siebie na określoną uroczystość.

Chyba nie chcesz być jedyną osobą w sukni balowej, podczas gdy reszta kobiet ma na sobie sukienki koktajlowe? Jeżeli nie możesz przewidzieć, jaki strój wypada ubrać na siebie na określoną okazję, zapytaj o to druhnę.

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

 

2. Wszystko co głośne i świecące

 

Jedną z najważniejszych zasad dobierania stroju na wesele jest fakt, że nie należy przyćmiewaćPanny Młodej i jej małżonka.

Unikaj na wpół przezroczystych sukni, mnogości cekinów, bardzo błyszczących szpilek na niebotycznym obcasie, mnóstwa bransolet i innej biżuterii.

Ślub nie jest właściwym miejscem do prezentacji najnowszych krzyków mody, niekoniecznie użytkowej.

 

 

3. Biała sukienka

 

Jeżeli nie jesteś Panną Młodą, noszenie białej sukni na wesele jest tradycyjnie uznawane za faux pas. Zrezygnuj także ze wszystkich odcieni kości słoniowej oraz szampana, chyba że zaproszenie wymaga ubrania się na jasno.

Panna Młoda zasługuje na wyróżnienie się w swej sukni, a ty chyba nie chcesz zdenerwować w ten sposób jej lub innych gości. Najbezpieczniej jest wcześniej poznać kolor sukni ślubnej narzeczonej i jak ognia unikać takiego odcienia. 

 

 

4. Jeansy i trampki

 

Nie ma znaczenia, czy zaproszenie określa strój mianem „casual” – jeansy, koszulki, szorty i trampki nigdy nie są odpowiednie dla gości weselnych.

Okaż szacunek Młodej Parze i ubierz się formalnie.

Styl casual to ostatecznie ubranie koszuli z krawatem plus kurtki przez mężczyznę, ale nic poniżej tego.

 

fotografia: Malachite Meadow

 

 

5. Pomiń wszystko, co nadmiernie odsłania ciało

 

Nigdy nie ubieraj na siebie czegoś, co nadmiernie odsłania twoją skórę. Sukienki z siatką po bokach, krótkie spódnice, dekolty w kształcie serca i cieniutkie sukienki z materiału idealnie dopasowującego się do ciała, są bardziej odpowiednie do klubu nocnego, niż na wesele.

Skąpe ubranie przyciągnie do ciebie zdecydowanie negatywne zainteresowanie ze strony gości.

 

 


6. Twoje najbardziej niewygodne buty

 

Przede wszystkim pomyśl o tym, by cały twój strój, w tym także obuwie, było właściwe dla miejsca.

Jeżeli przyjęcie ma się odbyć w naturalnym krajobrazie, rozważ zastąpienie szpilek płaskimi butami lub stabilnymi obcasami. Nie musisz w końcu walczyć ze szpilkami przez całą noc albo wcześniej wrócić do domu z powodu bolesnych odcisków. 

 

fotografia: WhiteStory.pl

 

Jeżeli kompletnie nie masz pojęcia na temat tego, jak ubrać się na wesele, wybierz najprostszą sukienkę w jednolitym kolorze, o średniej długości. Krój powinien być oczywiście jak najlepiej dopasowany do twojej figury.

Dzięki dodatkom, takim jak biżuteria, kopertówka oraz buty, taki model można dostosować do każdej okazji i po prostu zawsze wyglądać stosownie.\

 

 

Zobacz także:

NAJMODNIEJSZE KOLORY SUKIENEK DLA DRUHEN I GOŚCI NA WESELE

 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź