W co się ubrać na letnie wesele?

W co się ubrać na letnie wesele, aby wyglądać zarówno stylowo, jak i zapewnić sobie maksymalny komfort?

fotografia: LM FOTO


Bycie gościem weselnym to nie tylko sama przyjemność, ale także pewien problem, dotyczący pomysłów na odpowiedni ubiór. W co się ubrać na letnie wesele, aby wyglądać zarówno stylowo, jak i zapewnić sobie maksymalny komfort?

Oto wskazówki, na jaki strój warto postawić.

 

fotografia: Paweł Traczyk 

 

 

Strój na wesele


Skromne wesele

Na zwykły ślub przyda się sukienka do kolan o trapezowym kroju. Będziesz w niej wyglądać lekko i świeżo. Prosta sukienka będzie wyglądać dobrze również w słońcu.

Wybierz jasne, wesołe kolory, które będą odzwierciedlały optymistyczną atmosferę takiego ślubu.

 

fotografia: Fototikka

 

 

Przyjęcie w ogrodzie

Letnie wesela w ogrodzie są zazwyczaj uroczymi wieczorami. Będziesz chciała być tak samo piękna, jak kwiaty, które Cię otaczają.

Nie ma ogólnych zasad ubierania się na ślub w ogrodzie. Powinnaś znaleźć właściwą proporcję między elegancją a niezbędną swobodą. Wesela ogrodowe są zazwyczaj nieco bardziej szykowne, ale cekiny i sukienki-księżniczki nie będą odpowiednie na tę okazję. 

 

Fotografia: Love Story

 

 

Sukienki wieczorowe

 

Szykowny lub formalny ślub w ciągu dnia

Jeśli jesteś zaproszona na szykowny ślub w ciągu dnia, poszukaj bardziej wyszukanej sukienki koktajlowej odpowiedniej na dzień lub popołudnie.

Aby ubrać się na oficjalny ślub w ciągu dnia, poszukaj eleganckiej sukienki z zabawnym detalem, jak dekolt hiszpański lub jasny kolor. Będziesz wyglądała stylowo, a jednocześnie nie tak, jakbyś dopiero wyszła z biura. Jeśli ślub odbędzie się na dworze, komplet uzupełni wielki kapelusz lub fascynator.

 

Fotografia: WhiteStory.pl

 

 

 

Strój uroczysty wieczorowy

Jeśli zaproszenie na ślub mówi „uroczysty strój”, poszukaj sukni koktajlowych lub imprezowych, które będą wygodne do noszenia i tańca. Szukaj wieczorowych sukni lub sukienek koktajlowych w odważnym kolorze, lub z ciekawym dekoltem.

Dobrym wyborem jest rozłożysty dół, pięknie układający się w tańcu.

 

fotografia: SayYes by fotografpaweł

 

 

Ślub kościelny

Ślub kościelny wymaga poszanowania tego miejsca. Suknia wieczorowa bez ramiączek będzie świetnie wyglądać na przyjęciu, ale trochę dziwnie i bez szacunku w kościele.

Aby wziąć udział w wieczorowym ślubie z ceremonią zaślubin kościelnych, szukaj eleganckiej sukni z odkrytymi ramionami lub dopasowanej marynarki. Okrycie pomaga Ci być skromną w religijnym otoczeniu, ale sukienka może zawierać upiększające detale, dzięki czemu nadal będzie wyglądać interesująco.

 

fotografia: LM FOTO

 

 

 

Sukienki koktajlowe

 

Opcjonalny strój wieczorowy

Zaproszenie na ślub z napisem: „opcjonalny strój wieczorowy” może być mylące. Czy powinnaś nosić oficjalną suknię, czy nie? Wybrać kreację do ziemi? Najlepiej wybierz sukienkę o prostym kroju koktajlowym, ozdobioną eleganckimi perełkami lub innymi ozdobami.

Na letnie wesele taki wybór jest najłatwiejszy i najwygodniejszy. 

 

ślub na plazy slubnaglowie.pl

fotografia: BedurWeddings

 

 

 

Strój balowy

Śluby i wesela z naprawdę wyróżniającą się oprawą wymagać mogą stroju balowego. W takim przypadku koniecznością jest suknia do ziemi, najlepiej taka, która wspaniale układa się podczas poruszania się.

Dobrym wyborem jest szyfon, a pomiń raczej cięższe tkaniny, takie jak satyna lub tafta, bo nie pasują one do upalnych, letnich miesięcy.

 

fotografia: Adam Ludwik Photography 

 

Zobacz także: 

11 ZASAD ŚLUBNYCH, KTÓRE POWINNI PRZESTRZEGAĆ WSZYSCY GOŚCIE WESELNI

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź