7 faktów o wiosennych kwiatach w ślubnym bukiecie

Wiosenne i letnie śluby kuszą uroczą, romantyczną atmosferą. Jak wybrać typowo wiosenne lub letnie kwiaty, które będą pięknie harmonizować z oprawą uroczystości?


Wybór sezonowych kwiatów do wykorzystania w bukiecie ślubnym, to bardzo racjonalny pomysł. Dzięki temu trochę zaoszczędzicie, a dodatkowo twoja wiązanka będzie się prezentowała niezwykle – w zgodzie z aktualną pogodą. Tego typu rośliny pasują do romantycznych, delikatnie rustykalnych bukietów i takich samych sukien ślubnych.

 

źródło: Desa Abbamondi / pinterest.com

źródło: Flirty Fleurs / pinterest.comźródło: stylemepretty.com

 


1. Piwonia 

Piwonie to kwiaty uznawane za symbol szczęścia. To dobra prognoza dla przyszłego małżeństwa! Dodatkowo prezentują się urokliwie, przepięknie pachną i występują w kilku kolorach. Z tego powodu jest to jeden z najpopularniejszych kwiatów ślubnych.

 

źródło: etsy.com / pinterest.com

źródło: Laura Kathryn Schweir

źródło: modwedding.com

źródło: thepaintedbench

 


2. Ostróżka

Ostróżka posiada drobne kwiaty, należy do rodziny jaskrowatych. Symbolizuje ona otwarte serce i żarliwe przywiązanie, co bardzo pasuje do beznadziejnie romantycznej Panny Młodej.

 

źródło: Destination Weddings & Honeymoons / pinterest.com

źródłó: onefabday.com

źródło: Whimsical Wonderland Weddings / pinterest.com

 

 

3. Hiacynty

Hiacynty to kwiaty dla was, jeżeli stałość ma być istotną częścią Waszego małżeństwa. Ozdobne, duże hiacynty udekorują bukiet i dodadzą mu niesamowitego zapachu. Dzięki niemu łatwiej też będzie atrakcyjnie rozłożyć inne, drobniejsze kwiaty w wiązance.

 

źródło: nineblooms com au

źródło: Serge Igonia

źródło: oncewed.com

źródło: stylemepretty.com

 

 

4. Groszek pachnący

Groszek pachnący to delikatny, zwiewny kwiat, który nieuchronnie kojarzy się z błogą przyjemnością. Występuje w odcieniach różu, fioletu, niebieskiego, białego, brzoskwini i jeszcze wielu innych, przez co jest tak bardzo uniwersalny. 

 

źródło: modwedding.com

źródło: brides.com

źródło: Lindsy Steinberg Events

źródło: stylemepretty.com

źródło: stylemepretty.com

 

 

5. Hortensja

Kwiaty hortensji mają mnóstwo różnorodnych znaczeń. Niektórzy kojarzą je z próżnością i chełpliwością, za względu na ich imponujące gabaryty, dla innych z kolei to symbol wdzięczności i serdeczności. Jedno jest pewne – hortensja jest naprawdę piękna, nie tylko w ogródku.

 

źródło: theknot.com

źródłó: brides.com

źródło: pinterest.com

źródło: deerpearlflowers.com

 

 

6. Irys

Nazwa irys wywodzi się od imienia greckiej bogini Iris, która odpowiedzialna była za połączenie nieba i ziemi pod postacią tęczy. Symbolika irysów to wiara, odwaga i mądrość. Uznawany jest on za kwiat bardzo eteryczny, więc będzie pasował do delikatnej, zwiewnej Panny Młodej.

 

źródło: royallacebridal / pinterest.com

źródło: pinterest.com / Annie C-L

źródło: weddingforward.com

źródło: fabyoubliss

źródło: indulgy.com

 

 

7. Bez

Bez, czyli inaczej lilak, to roślina z rodziny oliwkowatych. W bukiecie ślubnym sprawdzi się dzierżony w ręku młodej narzeczonej. Białe bzy to bowiem symbol niewinności, natomiast ich wersja fioletowa – pierwszych emocji związanych z miłością. Jednak niezależnie od rzeczywistego wieku Młodej Pary, bez będzie stanowił doskonałą ozdobę bukietu, rozsiewając wokół siebie niesamowity zapach. Dodatkowo to kwiat powszechny w polskim krajobrazie i niedrogi.

 

źródło: D MAGAZINE / pinterest.com

źródło: happywedd.com

źródło: weddingforward.com

źródło: snippetandink.com

 

Wiosenne i letnie śluby kuszą uroczą, romantyczną atmosferą. Jeżeli jeszcze nie macie pomysłu na perfekcyjny bukiet, koniecznie skontaktujcie się z florystyką, która z pewnością zaproponuje wam typowo wiosenne lub letnie kwiaty, które pięknie będą harmonizować z oprawą uroczystości. To spora odmiana po dość sztampowych różach!

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź