7 kwestii, które należy przemyśleć przygotowując się do Pierwszego Tańca

O wszystkim co mamy na głowie przygotowując pierwszy taniec, opowie Adrian Kawecki, instruktor narzeczonych w Hakiel Akademia Tańca.

Hakiel Akademia Tańca

 


1. Jak długo przygotowujesz narzeczonych do pierwszego tańca?

Moda na wyjątkowe choreografie zaczęła się okolo 10 lat temu i trwa do dziś. Coraz więcej osób chce zabłysnąć wyjątkowym pierwszym tańcem, który uświetni ten wyjątkowy dzień.

Każda para jest inna - niektórzy cenią klasykę, inni chcą, aby było zabawnie. Pierwszy taniec stał się wyjątkowym punktem wesela - pary prześcigają się w pomysłach na show. Sam przygotowuje pary młode do pierwszego tańca od około 15 lat.  

 

źródło: AdobeStock

 

2. Co trzeba wiedzieć zanim przyjdzie się na zajęcia?

Młode pary bardzo często przychodzą do mnie z gotowym pomysłem na pierwszy taniec - pokazują filmiki ze stron internetowych, teledyski. Wybrane piosenki często maja wartość sentymentalną - przywodzą na myśl np. pierwsza randkę, wspólnie spędzone chwile.

Jednak zdarza się również, że zupełnie zagubieni proszą o radę zarówno w doborze repertuaru jak i tańca. Wtedy wyciągam asy z rękawa i prezentuję swoje pomysły. 

 

źródło: AdobeStock

 

3. Jakie utwory muzyczne są najmodniejsze w tym sezonie ? Do czego narzeczeni najczęściej chcą tańczyć?

W tym sezonie bezkonkurencyjnym królem jest Ed Sheeran z piosenka „Perfect” oraz „Thinking out loud” za nim na liście ślubnych przebojów pojawiają się Ellie Goulding z „Love me like you do”, Rihanna „Love on the brain” czy klasyczne melodie jak „Once upon a december”, walc Szostakowicza oraz tango z filmu „Zapach kobiety”.

Młode pary uwielbiają również „Willow” Jasmine Thompson. Stworzyłem do tej piosenki choreografię, o którą często proszą kolejne pary, po zobaczeniu jej w internecie. Oczywiście zdarzają się również mniej „oczywiste” piosenki jak np, „Orion” zespołu Metallica. 

 

źródło: AdobeStock

 

4. Zdarza się, że coś co chcą zatańczyć narzeczeni jest poza ich możliwościami?

Oczywiście, ale staramy się dostosować choreografię w taki sposób, aby młoda para była zadowolona i podołała temu wyzwaniu. Do każdej pary podchodzimy indywidualnie, wykorzystując ich możliwości i spełniając ich wymagania.

 

fotografia: Adam Ludwik Photography


 

5. Ile wcześniej warto zacząć się przygotowywać? Jak zazwyczaj praktykuje się w Hakiel Akademii Tańca?

Taniec nie jest tak prosty jak się wydaje. Biorąc pod uwagę, że sam dzień ślubu jest stresujący, warto być pewnym swoich umiejętności. Dlatego polecamy, aby naukę choreografii do pierwszego tańca rozpocząć około pół roku przed ślubem.

Dobrze przygotowana para młoda zamiast odczuwać lek przed porażką na oczach gości będzie cieszyła się chwila.  Oczywiście uczyłem również pary na tydzień przed ślubem, jednak nie polecam tego rozwiązania.

 

fotografia: Anna Dedo Fotografia

 

 

6. A czy na zajęciach trzeba mieć buty i suknię ślubną?

Wszystko zależy od pary - jeżeli przyszła panna młoda wierzy w przesądy i nie chce, aby przyszły mąż widział suknie przed ślubem to nie zmuszamy do takiego rozwiązania.

 

Fotografia: Ania Dymek

 

 

7. Na koniec czy masz jakąś radę dla tych którzy teraz siedzą i głowią się np. Nad wyborem piosenki do pierwszego tańca?

Można wybrać piosenkę, która ma dla nas wartość sentymentalną, ale jeśli mamy do niej zatańczyć - wtedy do tematu trzeba podejść bardziej praktycznie. Przed wyborem piosenki warto poznać style w tańcu, ich rytm, szybkość, ocenić swoje możliwości.

Polecam młodym parom, aby zanim wybiorą się na lekcje prywatną najpierw wzięły udział w lekcjach grupowych - pomaga to w wypracowaniu postawy, spójności partnerów, wytrzymałości. Młodzi mają okazje poznać rodzaje tańca, a to ułatwia ostateczny wybór.

 

fotografia:Białe Kadry 

 

Hakiel Akademia Tańca

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź