7 nawyków szczęśliwej pary

Czy zdarzyło Ci się patrzeć z zazdrością na pary, które kilka lat po ślubie są sobą zafascynowane i tryskają radością, jakby były w pierwszej fazie związku? Sprawdź, jak to robią.

fotografia: Paweł Nożyński

 

Nie tyle chodzi o przedłużony okres zakochania i zauroczenia. To nie wystarczy, by zbudować trwały i szczęśliwy związek.

Potrzebna jest świadoma praca nad własnymi emocjami, wiedza, jak reagować, gdy na przykład partner jest podenerwowany oraz umiejętności pozwalające na utrzymanie zainteresowania i bliskości. 

 

Jak być szczęśliwym w związku?

 

1.  Rozmowa

 

Gdy oboje wracacie z pracy, nawet po bardzo ciężkim dniu, nie zapominajcie o rozmowie. Pytajcie o samopoczucie, co się dziś wydarzyło, jakie partner ma w sobie emocje. Dzięki temu, będziecie wiedzieć, czy chciałby dziś odpocząć czy też dałby się wyciągnąć na randkę.

Zrozumienie, w jakim stanie i nastroju jest partner wykluczy sytuacje, gdzie możesz mieć do niego jakieś pretensje. W rozmowie ważna jest szczerość i zaufanie. 

 

2. Czułość

 

Starajcie się okazywać ją na każdym kroku: rano przy śniadaniu, na spacerze, przytulając się przed telewizorem. Czuły dotyk działa jak lekarstwo, pozwala zapomnieć o troskach i skupić się na bliskiej osobie.

Im więcej czułych gestów w Waszym codziennym życiu, tym jakość Waszej relacji wyższa. Ważny jest również kontakt wzrokowy -  podczas posiłku, rozmowy, czy kiedy się kochacie. 

 

fotografia: Patrycja Kierońska Subtelna Fotografia

 

 

3. Randki

 

Dlaczego miałoby się randkować wyłącznie przed ślubem? Róbcie to jak najczęściej także w kolejnej fazie związku i to nie tylko w Wasze rocznice czy Walentynki.

Powinniście wciąż ze sobą flirtować i być siebie ciekawi. Pamiętajcie o komplementach, czułych gestach i kontakcie wzrokowym.

 

4. Wspólne rytuały

 

Ustalcie, że raz na tydzień zajmujecie się czymś wspólnie. Bez myślenia o pracy, zobowiązaniach czy dzieciach (jeśli je macie). To może być piknik nad jeziorem bądź w lesie, zagranie w grę planszową czy wyjście do galerii sztuki.

Róbcie to, co zawsze chcieliście, realizujcie wspólnie swoje małe marzenia. 

 

fotografia: BrodiFotografia

 

 

5. Seks bez rutyny

 

Seks powinien być polem zarówno okazywania miłości, czułości i przywiązania, jak i zabawy oraz eksperymentów.

Starajcie się być dla siebie pociągający i spróbujcie ożywić intymne chwile, próbując czegoś nowego, opisując i realizując własne fantazje. Każda, nawet mała zmiana może być niezwykle ekscytująca.

 

fotografia: cyrografia

 

 

6. Planowanie przyszłości

 

Ważne jest nie tylko dbanie o codzienność, ale i troska o wspólną przyszłość.

Trudno o poczucie komfortu i bezpieczeństwa, jeśli wyłącznie żyjecie chwilą.  Twórzcie wspólną mapę marzeń, planów i konsekwentnie je realizujcie. 

 

7. Wspólny rozwój 

 

O ile ważne jest, by nie tracić fizycznej atrakcyjności w oczach partnera poprzez zwyczajne dbanie o siebie, o tyle znacząca jest także atrakcyjność intelektualna.

Warto wspólnie poruszać trudne tematy, analizować emocje i reakcje. Znajdźcie ponadto wspólną ścieżkę rozwoju osobistego. T

o mogą być te same książki, filmy czy zainteresowania. Ważne by zachować otwarty umysł, wspólnie doświadczać i poszukiwać. 

 

fotografia: Wasylko Pracownia Autorska

 

 

Propozycje od Was:

8. autorka: M.Sz. 

 "Doceniajcie to, co partner robi dla Was, rodziny, domu. Kobieta potrzebuje bliskości. Mężczyzna potrzebuje czuć, że jest doceniany za to, co robi. Kobiety często o tym zapominają."

 

Zobacz także:

REPERTUAR NA PIERWSZY TANIEC

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź