7 ostrzeżeń przed wyborem miejsca wesela

Zanim sfinalizujesz swoją umowę z lokalem weselnym, sprawdź te znaki ostrzegawcze!

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 


Poszukiwanie odpowiedniego miejsca na ślub wykracza poza znalezienie doskonałej lokalizacji, która będzie dobrze wyglądać na Twoich zdjęciach. Tak, uwielbiamy niesamowicie piękne lokalizacje tak samo, jak zabawę na weselu, ale wiemy też, że przed podpisaniem się na przerywanej linii pod umową, trzeba wziąć pod uwagę jeszcze więcej zmiennych.

Zanim sfinalizujesz swoją lokalizację ślubu, sprawdź te znaki ostrzegawcze w miejscu swoich marzeń. Jeśli widzisz jakieś czerwone flagi, możesz rozważyć ponowne poszukiwanie sali.

 

 

Miejsce wesela

 

1. UWAGA! Zbyt skomplikowane umowy

 

Nie zrozum tego źle – umowa na wynajem obiektu powinna być kompleksowa i prawdopodobnie będzie miała kilka stron.

Jednak jest wielka różnica między kompleksową i skomplikowaną. Miej oko na dziwne klauzule, które wprowadzają Cię w błąd, a szczegóły nie zawierają szczegółów.

Zwracaj szczególną uwagę na części kontraktu, która zabrania Ci pisać negatywne recenzje online. Taki zapis jest niedopuszczalny.

 

 

2. UWAGA! Istnieje mnóstwo dodatkowych kosztów

 

Prawdą jest, że cena na miejscu nie jest tym, za co w rzeczywistości zapłacisz – z pewnością będą jeszcze dodatkowe koszty.

Jeśli jednak menadżer miejsca mówi, że będą pobierać opłaty za takie rzeczy, jak dostęp do łazienek czy parking, możesz założyć, że będą się pojawiały jeszcze inne,  nieoczekiwane koszty. 

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

3. UWAGA! Personel nie jest wiarygodny, zanim jeszcze zarezerwujesz miejsce

 

Masz spotkanie, aby zwiedzić miejsce... a menadżer jest spóźniony. A może trzykrotnie wysłałaś e-maila do koordynatora rezerwacji i nadal nie otrzymałaś odpowiedzi?

Jeśli pracownicy nie będą komunikować się rzetelnie z potencjalnym klientem, z pewnością nie będą wiarygodni, gdy już zapłaciłaś rachunek.

Godny zaufania personel jest równie ważny, jak ładne miejsce.

 

 

4. UWAGA! Negatywne recenzje online

 

Właściciel sali i materiały marketingowe mogą sprawić, że każda sala będzie brzmiała jak idealne miejsce na ślub. Pamiętaj, że prawda kryje się za zasłonami! Pary, które już się pobrały, często opisują prawdę o danej lokalizacji w Internecie.

Koniecznie sprawdź opinie. 

 

fotografia: LoveStory Wedding

 

 

5. UWAGA! Twój konsultant ślubny (lub inna osoba zatrudniona na ślub) nigdy tam nie pracuje

 

Większość profesjonalistów związanych z branżą ślubną ma ulubione miejsca albo dlatego, że są łatwe w pracy, albo są prowadzone przez pomocny personel. Podwykonawcy znają te rzeczy od środka i na zewnątrz. Poproś osobę przez siebie zatrudnioną o opinię na temat miejsca, a otrzymasz zupełnie nową perspektywę.

Nie wybrałaś jeszcze żadnych osób zatrudnionych na ślub? Sprawdź listę współpracowników lokalu.


 

6. UWAGA! Nie robią wielu ślubów

 

Podczas gdy miejsca, w których odbywają się małe imprezy rodzinne, nadal mogą być świetnymi miejscami na wesele, śluby różnią się od spotkań biznesowych i szkoleń.

Miejsce, które nie jest przyzwyczajone do wielkich imprez, może zostać całkowicie zaskoczone weselem.

Upewnij się, że rozumieją, co wiąże się z przyjęciem weselnym i mają wystarczającą ilość doświadczenia, aby dobrze zorganizować ten dzień.

 

fotografia: WhiteStory.pl

 

 

7. UWAGA! Po prostu nie masz zaufania

Wydajesz dużo pieniędzy na to miejsce i wszystko, co się w nim znajduje.

Jeśli nie pasuje Ci coś dotyczącego obiektu lub jego personelu, pomiń go! Zaufaj swojemu instynktowi – będziesz zadowolona, że to zrobiłaś.

 

fotografia: Bauaban Fotografia

 

 

Zobacz także:

10 WIZERUNKOWYCH FAUX PAS ŚLUBNYCH

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź