7 rzeczy, które mogą zepsuć Wasze wesele - jak sobie z nimi poradzić?!

Przedstawiamy te najczęstsze oraz sposoby radzenia sobie z nimi. A więc…bez paniki :)

fotografia: Rafał Kopkowski Fotografia

 

W dniu ślubu często emocje biorą górę, wydarzają się niespodziewane rzeczy, a my, mimo wielomiesięcznego, skrupulatnego przygotowywania się do tak ważnego dnia, pozostajemy bezradni wobec niezaplanowanych okoliczności. 

Wówczas nie ma co tracić głowy, tylko jak najszybciej znaleźć rozwiązanie problemu.

Przedstawiamy te najczęstsze oraz sposoby radzenia sobie z nimi. A więc…bez paniki :)

 

 

 

 

1.Pojawienie się niespodziewanego gościa 

 

Taka sytuacja może zdarzyć się zawsze, zwłaszcza przy większych weselach.

Bez względu na to, czy jest to jakaś zapomniana przez nas daleka ciotka, która postanowiła wybrać się na wesele bez zaproszenia, czy dzieci zamieszkującej za granicą kuzynki, które „nagle” dorosły do takich imprez, nikomu nie powinno się odmawiać.

Wyjściem z sytuacji jest pozostawienie kilku dodatkowych miejsc przy stole, uzgadniając wszystko wcześniej z organizatorami wesela.

 

 

2. Pijani goście

 

Problemem jest tu oczywiście nie alkohol, który gości niemal na każdym weselu, ile nieumiejętność picia i w konsekwencji panowania nad sobą. Każdy odpowiada za siebie w tej kwestii, a my wierzymy, że na tym polu wpadek nie będzie.

Jednak zdarza się nadzwyczaj często, że niektórzy goście zapomniawszy o regułach savoir vivre, potrafią znacznie przesadzić z ilością wypitego alkoholu, a my nie chcemy ani tańców na stołach ani bójek.

Jeśli zauważycie, że któryś z gości dziwnie się zachowuje i nie panuje nad sobą, poproście kogoś ze znajomych lub wedding plannera, by zajął się tą osobą, ewentualnie odprowadził do pokoju hotelowego lub zamówił taksówkę.

 

fotografia: FOTOTIKKA

 

 

3. Pomyłki w organizacji wesela

 

Marzyłaś o piwoniach, a na stołach zamiast nich są róże? Kolor obrusów nieznacznie różni od zamawianego? Nie panikuj! To tak naprawdę tylko szczegóły i niewielkie wpadki, z których goście nie będą sobie zdawać nawet sprawy.

Nie warto odkręcać takich „drobiazgów” na ostatnią chwilę, bo grozi to sporym stresem i opóźnieniem startu przyjęcia. Ważne jest, by wszystko odbyło się zgodnie z planem. Uwierz, że bywają gorsze rzeczy...

 

fotografia: Malachite Meadow

 

 

4. Plan wesela legł w gruzach

 

Tyle czasu opracowywany plan i dokładny harmonogram tego wielkiego dnia, a wszystko zaczyna się sypać? Ślubna fryzura i makijaż trwały godzinę dłużej niż zakładałaś,limuzyna się spóźniła, a kapela wpada na ostatnią chwilę?

Prawdę mówiąc, idealnie zaplanowane śluby rzadko się zdarzają, jednak by ograniczyć katastrofę i masę stresu, zaplanuj wszystko ze sporym wyprzedzeniem czasowym.

Lepiej jest spokojnie poczekać niż wpadać w panikę, robiąc wszystko „na wariata”.

 

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

 

6. Wesele na powietrzu - ryzyko

 

Ani pogoda ani natura nie dostosuje się do Waszej daty ślubu.  Deszcz, upał czy chmary komarów lub meszek w dniu ślubu mogą być nieoczekiwanym „prezentem” od Matki Natury.

Podobnie jednak jak w przypadku innych „wpadek”, najlepsze co możesz zrobić, to przygotować z wyprzedzeniem na wszelkie okoliczności. 

 

fotografia: Krzysztof Jaskólski Fotografia

 

 


7. Zawodna technologia na weselu

 

Czy planujesz spektakularne oświetlenie sali weselnej czy tylko prosty pokaz slajdów na weselu, trzeba być do tego dobrze przygotowanym.

Sprzęty też mogą sprawić psikusa i to w najmniej oczekiwanym momencie. Jeśli nie będzie od spraw technicznych specjalnej ekipy, musisz powierzyć tę funkcję dobrym znajomym.

Koniecznie zróbcie próby, by na weselu wszystko poszło gładko. 

 

Ola & Grzegorz - klip ślubny unplugged | produkcja MM-Studio.PL 

 

 

Zobacz także:

KWESTIE DO ROZWAŻENIA PRZY WYBORZE DJ-A WESELNEGO

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź