7 rzeczy, o które martwi się Pan Młody

Powodów, dla których Pan Młody bardzo denerwuje się nadchodzącą uroczystością, może być sporo, od logistyki miesiąca miodowego, aż po wybór smokingu.

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA


Powszechnie uważa się, że to tylko Panna Młoda może ulegać przedślubnej gorączce i martwić się o przebieg całej uroczystości. Jest to jednak opinia bardzo krzywdząca.

W końcu Pan Młody w Wielkim Dniu jest tak samo istotny i ma takie samo prawo do nerwów. Stresy mogą być różnorodne: od logistyki miesiąca miodowego, aż po wybór smokingu.

Przedstawiamy najczęstsze powody męskich, ślubnych zmartwień.

 

garnitur slubny lancerto sa slubnaglowie.pl

źródło: LANCERTO S.A.

 


1. Lubiąca rządzić Panna Młoda

 

Apodyktyczna narzeczona to powód do nerwów dla wielu panów. W końcu to ona decyduje niemalże o wszystkim, co ma związek z uroczystością. A to dopiero zapowiedź tego, co nadejdzie już po ślubie…

Dlatego mamy apel do wszystkim przyszłych Panien Młodych: nie trzymajcie swoich narzeczonych na uboczu przygotowań i nie odsuwajcie ich od wszystkich decyzji! Nawet jeżeli twój przyszły mąż nie skacze z radości na myśl o wyborze serwetek, to jednak na prawo do swoich opinii także w tej kwestii.

 

gzadzety na wieczór panieński slubnaglowie.pl

fotografia: Pudełko Wspomnień

 

 

2. Drink-bar na weselu

 

To mężczyźni są zazwyczaj odpowiedzialni za wybór odpowiedniego alkoholu na weselny stół. Nic więc dziwnego, że sprostanie gustom wszystkich zaproszonych gości, może być powodem stresu ze strony Pana Młodego.

Zamiast zrzucać to tylko na niego, pomóż mu w podjęciu ostatecznej decyzji. A podczas degustacji możecie mieć również trochę zabawy.

 

źródło: Masuriana Wedding Planner

 

 

3. Świadek

 

Świadek z jednej strony jest odpowiedzialny za organizację niezapomnianego wieczoru kawalerskiego, ale z drugiej strony – pełni on także ważną, reprezentacyjną rolę na ślubie.

Nikt nie chce się wstydzić przed swoją nową rodziną, zwłaszcza przed teściami. Z tego powodu wybór odpowiedniego świadka (i jego późniejsze zachowanie), spędza sen z powiek niejednemu Panu Młodemu.

 

źródło: SklepSlubny.Love

 


4. Budżet ślubny

 

Trzymanie w ryzach budżetu ślubu to czasami duże wyzwanie, zwłaszcza jeżeli narzeczona dość lekko podchodzi do piętrzących się wydatków. To nie tak, że Pan Młody nie rozumie emocjonalnej i finansowej inwestycji, jaką jest Wielki Dzień.

On po prostu myśli także o spłacie pożyczki hipotecznej i odłożeniu pieniędzy na czarną godzinę. 

 

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 


5. Lista prezentów na ślub

 

Niektóre Pary Młode decydują się na stworzenie internetowej listy chcianych prezentów. Jednak wówczas należy wziąć pod uwagę gust i potrzeby obu stron. Po co wam kilka kompletów ręczników z monografem lub naprawdę drogi otwieracz do wina, jeżeli nie jesteście nawet szczególnymi smakoszami tego trunku? Praktyczny zestaw narzędzi do przyszłego domu, czy gazowy grill to tak samo dobry pomysł.

I od razu jeden problem z głowy Pana Młodego mniej.

 

skrzynka na koperty do ślubu slubnaglowie.pl

fotografia: THE SHOTS OF LOVE

 


6. Sposób spędzania czasu wolnego

 

Mężczyźni często nie lubią zmian w zakresie swojego sposobu na spędzanie wolnego czasu. Tymczasem przygotowania ślubne to zazwyczaj gorący okres, w którym zamiast spotkań z przyjaciółmi i spędzania czasu na grach wideo, trzeba odbywać niezliczone pielgrzymki do kwiaciarni.

Strach przed rezygnacją z wolności to częsta obawa przyszłych mężów. Tym bardziej, że jest to jeden z elementów procesu prowadzącego do poważnej zmiany w życiu, co może przerażać.

 

fotografia: FOTOTIKKA

 


7. Taniec weselny

 

Nie tylko pierwszy taniec może wywołać pojawienie się zimnego potu na plecach narzeczonego. Podczas całonocnej zabawy to ruchy na parkiecie Młodej Pary będą pod szczególną obserwacją. Niektórzy panowie są w tym zakresie bardzo nieśmiali i na samą myśl o tanecznych popisach, robi się im słabo.


Powodów, dla których Pan Młody bardzo denerwuje się nadchodzącą uroczystością, może być oczywiście o wiele więcej. Najważniejsze, by jego narzeczona dawała mu wsparcie, okazywała zrozumienie i była skłonna do kompromisu. Wówczas radość z wesela będzie dużo większa.

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

Zobacz także:

Weselny toast za toastem... Jak odmówić? Jak nie upić się na własnym weselu?

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź