3 sposoby, żeby nie przesadzić z alkoholem na własnym ślubie

Weselny toast za toastem... Jak odmówić? Jak nie upić się na własnym weselu?

fotografia: Piotr Zawada Fotografia


To Twój dzień ślubu i z pewnością chcesz go świętować. Jednak alkohol ma to do siebie, że bardzo łatwo jest z nim przesadzić.

Nie chcesz chyba wspominać swojego wesela z uczuciem zażenowania?

Dlatego przygotowaliśmy trzy sposoby na zachowanie klasy przez cały czas jego trwania.

 

fotografia: Pudełko Wspomnień

 

 

Alkohol na weselu

 

Zaplanuj picie alkoholu

 

Zrób odpowiedzialną rzecz: stwórz plan swojego picia alkoholu. Przede wszystkim zdecyduj się na jeden jego rodzaj i to taki, który nie wywołuje żadnych problemów ze strony Twojego organizmu. Poproś obsługę o podawanie Ci określonych procentów.

Druga część planu powinna dokładnie zakładać, ile drinków wypijesz. To będzie długi dzień i noc, więc nie zaczynaj pić za wcześnie. Przed ceremonią lepiej nie świętuj ze swoją druhną. Po ceremonii zdecydowanie możesz się rozluźnić, ale wciąż lepiej jest zaczekać z tym do nocy.

Jeżeli wiesz, że dobrze znosisz alkohol, możesz pozwolić sobie na cztery drinki w ciągu nocy. Jeżeli jednak jest z tym różnie, niech to nie będzie więcej niż dwa.

Miej przy sobie kogoś, kto Cię pod tym względem przypilnuje i poproś go o kontrolowanie Twojego limitu. Gdy lekko zaszumi Ci w głowie, wybierz raczej sok. 

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

Nie zapomnij o jedzeniu

 

Jest to najprostszy sposób, aby uniknąć upicia się, jednak wiele panien młodych zapomina jeść w dniu ślubu.

Zacznij od śniadania, które zawiera zdrowe tłuszcze (tosty z awokado lub omlet to dobre opcje). Następnie wybierz przekąski o niskiej zawartości cukru, takie jak migdały. Zjedz obiad. To nie tylko powstrzyma Cię od upicia się, ale da Ci także energię potrzebną do przetrwania długiego dnia.

Utrzymuje to również poziom cukru we krwi na stałym poziomie.

 

fotografia: WhiteStory.pl

 

 

Wybierz swojego opiekuna

 

Jeśli nie ufasz sobie, powinnaś poprosić kogoś, aby pomógł Ci utrzymać rozsądny limit picia podczas ślubu. Być może to będzie Twoja mama, ciężarna przyjaciółka, trzeźwa kuzynka – kimkolwiek jest, powinna być wiarygodna i nie potrzebować własnego opiekuna.

Umów się, że co godzinę ta osoba sprawdzi, jak się czujesz i czy naprawdę dobrze się bawisz. Taki opiekun powinien być na tyle dyskretny, że jeżeli będzie Ci potrzebna krótka przerwa, zaprowadzi Cię do pokoju, poda wodę i przekąskę.

W ten sposób swoim weselem będziesz się cieszyć odpowiedzialnie.

 

fotografia: THE SHOTS OF LOVE

 

 

Zobacz także:

14 PORAD NA STWORZENIE IDEALNEGO PLANU NA DZIEŃ ŚLUBU

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź