7 sprytnych rozwiązań dotyczących dekoracji sali weselnej, o których warto wiedzieć

Jak poradzić sobie z kilkoma ślubnymi trudnościami dotyczącymi wyglądu sali? Sprawdź koniecznie!

fotografia: M M Rudiak Photography

 


Dzięki zaprezentowanym, sprytnym rozwiązaniom, poradzisz sobie z kilkoma ślubnymi trudnościami dotyczącymi wyglądu sali. Być może któreś z nich sprawdzi się także w twoim przypadku.

 

Sale weselne

 

Krzesła na sali weselnej są nieodpowiednie

 

Czasami krzesła są delikatnie podniszczone i nie pasują do spójnej kompozycji wyglądu sali weselnej. Istnieją na to rozwiązania sprytniejsze, niż standardowe pokrowce. Możesz na przykład zdecydować się na wybór prostych, drewnianych krzeseł, których wygląd uzupełnisz na przykład poduszkami w naturalnych pokrowcach.

Dzięki temu łatwo uzyskasz modny efekt eco. Możesz również zatroszczyć się o królewskie krzesła tylko dla honorowego stołu – wygrzebane na targu staroci i odnowione.

 

fotografia: M M Rudiak Photography

 

 

 

Dywan jak ze słabej sali balowej

 

Jeżeli wasz budżet na to pozwala, dywan można zastąpić nowym nabytkiem. Albo wręcz przeciwnie, odwrócić od niego uwagę. W jaki sposób? Najprościej jest zrobić ozdobną dekorację na suficie. Do jej wykonania posłużyć mogą balony, kwiaty i inne dekoracje. Efekt będzie naprawdę przepiękny i goście nie będą mogli oderwać od niej wzroku.

A dywan? No cóż, nikt nie zwróci na niego uwagi.

 

Duża przestrzeń sali weselnej

 

Przestronna sala wydaje się być gigantycznym atutem wnętrza. Ale nie jest tak zawsze. Jeżeli zależy ci na intymnej, kameralnej atmosferze, użyj mebli, wykładzin i drapowanych tkanin w celu wyznaczenia gościom przestrzeni imprezy. Sprytnie rozstawione sprzęty pozwolą zaaranżować całą powierzchnię w sposób bardziej przystający do waszych potrzeb.

 

fotografia: LM FOTO

 

 

Brzydkie ściany na sali weselnej

 

Oczywiście ścian nie można odmalować, ale można nad nimi zapanować. Może wystarczy projektor i odrobina wyobraźni, aby boki sali ożyły i wypiękniały? Jeżeli projektory są za drogie, pomyślcie o stosownym oświetleniu, które nada całości miękkich efektów i odwróci uwagę od brzydoty tapety.

 

 

Wzorzyste zasłony na sali weselnej

 

Zasłony na sali mają nieciekawy wzór, niepasujący do reszty dekoracji? Kup kilka metrów najprostszej, gładkiej tkaniny. Jeżeli masz większy budżet, dopasuj zasłony bezpośrednio do wzorów obrusów i innych tekstyliów. Przy pomocy materiałów naprawdę można czarować atmosferą wnętrza.

 

fotografia:  Zuzanna i Marcin Karetta

 

 

Niepasująca kolorystyka sali weselnej - co zrobić?

 

Czasami nie warto z czymś walczyć, a lepiej jest to zaakceptować. Nie inaczej jest w przypadku wystroju sali weselnej. Jeżeli dywan ma wzór zielonego zygzaka, zamiast go zasłaniać, zrób z niego motyw przewodni, dobierając do niego kolor serwetek lub siedziska. Jeżeli to nie jest rozwiązanie dla ciebie, to pomyśl o barwach dopełniających.

Jeżeli na przykład w wystroju sali pojawiają się akcenty metalicznego złota, który ci nie odpowiada, poszukaj innego koloru, który świetnie złoto wyciszy. Całość może stworzyć ciekawy duet w połączeniu dekoracji i części stałych pomieszczenia.

 

fotografia: Adam Ludwik Photography 

 

 

Pomieszczenie weselne jest małe

 

Małe pomieszczenie może nie być w stanie spełnić swojej wielokrotnej roli – sali restauracyjnej, sali tanecznej, a czasami nawet miejsca zawarcia małżeństwa. Jeżeli zależy ci na oddzieleniu tych miejsc i na przykład schowaniu nieestetycznego sprzętu nagłośnieniowego etc., pomyśl o rozwieszeniu płacht materiału.

To świetny sposób na niedrogie, a jednocześnie widowiskowe podzielenie wnętrza sali. Przytulna atmosfera gwarantowana!

 

fotografia: Piotr Zawada Fotografia 

 

Zobacz także:

KILKA ZASAD JAK UŁOŻYĆ MENU WESELNE?

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź