8 doskonałych sposobów na spersonalizowanie swojego ślubu!

Ślubne DIY, czyli jak zaplanować i wykonać dekoracje na własny ślub.

fotografia: VeryLuckyStar

 


Jeśli jesteś tym rodzajem narzeczonej, która lubi wykonywać wszelkiego typu robótki ręczne, z pewnością chcesz w jakiś sposób spersonalizować swój ślub.

Nie ma powodu, dla którego miałabyś zadowolić się szablonowymi wyrobami z papieru. Samodzielnie wykonać możesz naprawdę wieledekoracji na ślub czy wesele, potrzebujesz jedynie trochę czasu, trochę kreatywności i odpowiednich narzędzi.

Nie wiesz od czego zacząć? Zapoznaj się z naszymi propozycjami niedrogich sposobów na spersonalizowanie ślubu, które z powodzeniem mogą konkurować z propozycjami profesjonalistów.

 

Dekoracje weselne w różu slubnaglowie.pl

fotografia:  Adam Ludwik Photography

 

Klasyczna dekoracja sali weselnej slubnaglowie.pl

fotografia: MM Rudiak 

 

 

Dekoracje ślubne DIY

 


1. Zaproszenia

 

Wyznaczyliście wraz z narzeczonym datę waszego ślubu – gratulacje! Jednak zamiast wysyłać standardowe, pozbawione indywidualizmu zaproszenia na wesele, możecie zdecydować się na powiadomienie rodziny i przyjaciół o tym fakcie w inny sposób.

Może wyślecie do nich pocztówki z zaproszeniem na ślub, a nawet fantazyjne magnesy? Będą one pamiątką na długo.

 

Winietki na wesele slubnaglowie.pl

fotografia i zaproszenia - Written By Hand 

 

 

2. Korespondencja

 

Twoja ślubna korespondencja może być jeszcze bardziej niezwykła. W końcu każde zaproszenie, czy powiadomienie o ślubie możesz stworzyć indywidualnie, dopasowując jego szczegóły do odbiorcy.

Niech goście będą podekscytowani tym, co znajdą w środku koperty. W ten sposób spersonalizować możesz także na przykład listę gości, czy weselne menu.

Użyj na przykład naklejek.

 

fotografia: WhiteStory.pl

 

 

3. Powitalne torby

 

Wielu waszych gości przyjeżdża z daleka i zarezerwowaliście dla nich nocleg w hotelu? To doskonały pretekst do wykonania spersonalizowanych toreb powitalnych.

Wybierz ładne pudełko lub torbę i wypełnij je istotnymi informacjami, na przykład na temat tego gdzie i kiedy mają się oni stawić. Dodaj do tego ulubione słodycze gościa, butelkę wody, tabletkę na ból głowy i inne drobiazgi, dzięki którym każda zaproszona osoba poczuje się bardzo indywidualnie.

 

 

Dekoracja sali weselnej

 

4. Etykietki

 

Wizytówki na stole są oczywiście bardzo praktyczne, co nie znaczy, że muszą być one nudne. Do ich stworzenia wykorzystaj motyw przewodni wesela. A etykietki i winietki?

Nie musisz korzystać z oklepanych rymowanek. Stwórz coś własnego.

 

 

fotografia:  Pudełko Wspomnień 

 

 

5. Program uroczystości

 

Tworzenie programów uroczystości weselnej jest coraz bardziej popularne. W końcu dzięki niemu goście dowiedzieć się mogą o wszystkich czekających ich atrakcjach i właściwie rozłożyć swoje siły.

Samodzielnie wykonując takie karty, możesz zadbać, aby właściwie pasowały one do charakteru uroczystości. Jeżeli wesele ma być bardzo tradycyjne, być może zdecydujesz się na dodatek koronki i suszonych kwiatów? Nowoczesne programy mogą mieć dodatki nawiązujące do motywu przewodniego uroczystości.

A wszystko, czego potrzebujesz, to kilka najprostszych materiałów papierniczych i dobra drukarka.

 

źródło: SklepSlubny.Love

 

 

6. Menu

 

Menu na weselnym stole to miły dodatek dla gości, którzy dzięki niemu dowiedzą się o daniach, których będą mieli okazję skosztować.

Tutaj także jest pole do spersonalizowania swojego ślubu.

 

Menu na wesele slubnaglowie.pl

fotografia: Zuzanna i Marcin Karetta

 

 

Upominki dla gości 

 

7. Podziękowanie dla gości

 

Rodzaj podziękowania dla gości wybierz w zgodzie z charakterem wesela. Niewątpliwie najlepiej sprawdzają się drobne słodycze, zamknięte na przykład w ozdobnym pudełeczku.

Ale możesz postawić na coś zdecydowanie bardziej oryginalnego i wybrać na przykład mini szampany w eleganckim opakowaniu, mini miody, lub olejki.

 

źródło: SlubneZakupy.pl

 

 

8. Kartki z podziękowaniem

 

Wysłanie kartki z podziękowaniem za otrzymany prezent jest bardzo miłym zwyczajem. Dzięki niej twoi goście poczują się naprawdę docenieni.

To wspaniały gest, który jednocześnie podkreśli wyjątkowość właśnie twojego wesela.

 

alkohol na weselu slubnaglowie.pl

fotografia: Paweł Traczyk 

 

 

Gotowa, aby planować dodatki personalizujące twój ślub? Wiele z nich możesz wykonać samodzielnie. Potrzeba do tego tylko dobrej drukarki i chęci.

 

Zobacz także:

ORYGINALNA DEKORACJA SALI WESELNEJ – INSPIRACJE

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź