8 doskonałych sposobów na spersonalizowanie swojego ślubu!

Ślubne DIY, czyli jak zaplanować i wykonać dekoracje na własny ślub.

fotografia: Studio Pozytyw


Jeśli jesteś tym rodzajem narzeczonej, która lubi wykonywać wszelkiego typu robótki ręczne, z pewnością chcesz w jakiś sposób spersonalizować swój ślub.

Nie ma powodu, dla którego miałabyś zadowolić się szablonowymi wyrobami z papieru. Samodzielnie wykonać możesz naprawdę wiele dekoracji, potrzebujesz jedynie trochę czasu, trochę kreatywności i odpowiednich narzędzi.

Nie wiesz od czego zacząć? Zapoznaj się z naszymi propozycjami niedrogich sposobów na spersonalizowanie ślubu, które z powodzeniem mogą konkurować z propozycjami profesjonalistów.

 

fotografia: Malachite Meadow

 

fotografia: MM Rudiak 

 


1. Zaproszenia

Wyznaczyliście wraz z narzeczonym datę waszego ślubu – gratulacje! Jednak zamiast wysyłać standardowe, pozbawione indywidualizmu zaproszenia, możecie zdecydować się na powiadomienie rodziny i przyjaciół o tym fakcie w inny sposób.

Może wyślecie do nich pocztówki, a nawet fantazyjne magnesy? Będą one pamiątką na długo.

 

fotografia: Joanna Jaskólska 

 

fotografia i zaproszenia - Written By Hand 

 

2. Korespondencja

Twoja ślubna korespondencja może być jeszcze bardziej niezwykła. W końcu każde zaproszenie, czy powiadomienie o ślubie możesz stworzyć indywidualnie, dopasowując jego szczegóły do odbiorcy.

Niech goście będą podekscytowani tym, co znajdą w środku koperty. W ten sposób spersonalizować możesz także na przykład listę gości, czy weselne menu.

Użyj na przykład naklejek.

 

fotografia: Malachite Meadow

 

 

3. Powitalne torby

Wielu waszych gości przyjeżdża z daleka i zarezerwowaliście dla nich nocleg w hotelu? To doskonały pretekst do wykonania spersonalizowanych toreb powitalnych.

Wybierz ładne pudełko lub torbę i wypełnij je istotnymi informacjami, na przykład na temat tego gdzie i kiedy mają się oni stawić. Dodaj do tego ulubione słodycze gościa, butelkę wody, tabletkę na ból głowy i inne drobiazgi, dzięki którym każda zaproszona osoba poczuje się bardzo indywidualnie.

 

fotografia: Julia Molner

 

 

4. Etykietki

Wizytówki na stole są oczywiście bardzo praktyczne, co nie znaczy, że muszą być one nudne. Do ich stworzenia wykorzystaj motyw przewodni wesela. A etykietki i winietki?

Nie musisz korzystać z oklepanych rymowanek. Stwórz coś własnego.

 

Fotografia: Fotodziwaki   

 

 

5. Program uroczystości

Tworzenie programów uroczystości jest coraz bardziej popularne. W końcu dzięki niemu goście dowiedzieć się mogą o wszystkich czekających ich atrakcjach i właściwie rozłożyć swoje siły.

Samodzielnie wykonując takie karty, możesz zadbać, aby właściwie pasowały one do charakteru uroczystości. Jeżeli wesele ma być bardzo tradycyjne, być może zdecydujesz się na dodatek koronki i suszonych kwiatów? Nowoczesne programy mogą mieć dodatki nawiązujące na motywu przewodniego uroczystości.

A wszystko, czego potrzebujesz, to kilka najprostszych materiałów papierniczych i dobra drukarka.

 

Fotografia: Krzeszowscy Photography 

 

 

6. Menu

Menu na stole to miły dodatek dla gości, którzy dzięki niemu dowiedzą się o daniach, których będą mieli okazję skosztować.

Tutaj także jest pole do spersonalizowania swojego ślubu.

 

fotografia: Kamila Panasiuk 

 

fotografia: Zuzanna i Marcin Karetta

 

 

7. Podziękowanie dla gości

Rodzaj podziękowania dla gości wybierz w zgodzie z charakterem wesela. Niewątpliwie najlepiej sprawdzają się drobne słodycze, zamknięte na przykład w ozdobnym pudełeczku.

Ale możesz postawić na coś zdecydowanie bardziej oryginalnego i wybrać na przykład mini szampany w eleganckim opakowaniu.

 

fotografia: Fototikka

 

fotografia: B&W Photography

 

 

8. Kartki z podziękowaniem

Wysłanie kartki z podziękowaniem za otrzymany prezent jest bardzo miłym zwyczajem. Dzięki niej twoi goście poczują się naprawdę docenieni.

To wspaniały gest, który jednocześnie podkreśli wyjątkowość właśnie twojego wesela.

 

fotografia: Paweł Postolaniec 

 

fotografia: Paweł Tracyzk  

 

Gotowa, aby planować dodatki personalizujące twój ślub? Wiele z nich możesz wykonać samodzielnie. Potrzeba do tego tylko dobrej drukarki i chęci.

 

Najpiękniejsza galeria ślubna w Polsce - #Dekoracje - zobacz 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź