8 fascynujących ślubnych faktów, o których prawdopodobnie nie słyszałaś

Oto zestawienie faktów o ślubach w Polsce i na świecie, które z pewnością wywołają szybsze bicie twojego serca.

foto via romanticweddingsonlakegarda.com


Przedstawiamy zestawienie faktów o ślubach w Polsce i na świecie, które z pewnością wywołają szybsze bicie twojego serca.

 

foto via pinterest / Robe de mariée Pronovias 2018

 


Najstarsze małżeństwo w Polsce

Już złote gody, a więc 50 rocznica ślubu, to okazja do dużego świętowania. Jednak na państwu Stefanii i Ignacym Stasiakach taki wynik nie robi wielkiego wrażenia.

To małżeństwo z najdłuższym stażem w Polsce, który wynosi ponad 80 lat. Sakramentalne tak powiedzieli oni sobie 1 lutego 1931 roku w kościele w Aleksandrowie Łódzkim. Obecnie oboje małżonkowie przekroczyli już wiek 100 lat.

 

foto: Thinkstockphotos

 

 

Małżeństwo z najdłuższym stażem na świecie

Na świecie rekord w pożyciu małżeńskim należy do Herberta i Zelmyry Fisher. Byli oni małżeństwem przez 86 lat, 9 miesięcy i 16 dni, aż do śmierci małżonki w 2011 roku. Pozazdrościć dopasowania!

 

foto via vimeo

 

Najdroższe śluby w Polsce

To małżeństwa osób znanych z pierwszych stron gazet budzą największe emocje. Również ze względu na nieprawdopodobne wręcz kwoty, które są przeznaczone na ich organizacje.

Chociaż szczegółowy kosztorys jest oczywiście zastrzeżony, to dzięki rozmachowi uroczystości można wiele wyczytać. Szacuje się na przykład, że czwarty ślub Michała Wiśniewskiego oraz jego narzeczonej, Dominiki Tajner, który odbył się na Mazurach, kosztował bagatela pół miliona złotych. To jeszcze nic w porównaniu do ślubu Joanny Krupy i Romaina Zago w słonecznej Kalifornii. Koszt tej uroczystości szacuje się aż na cztery miliony złotych. W porównaniu z tym „skromne” 300 tysięcy Anny Stachurskiej i Roberta Lewandowskiego za wesele w Dworze Złotopolska Dolina niedaleko Warszawy, nie robi już wielkiego wrażenia.

 

foto via usmagazine.com

 


Najdroższa suknia ślubna świata

Za najdroższą suknię ślubną świata uznaje się wartą 12 milionów dolarów kreację wykonaną z pracowicie naszytych diamentów, stworzoną przez duet projektancko-jubilerski Renee Strauss i Martin Katz.

Jedną z droższych kreacji, chociaż wartą „jedynie” 388 tysięcy dolarów, była suknia Kate Middleton zaprojektowana przez Sarah Burton.

 

foto via dailymail

foto via FinancesOnline

 

Najdroższe suknie w Polsce

Ceny sukien ślubnych polskich gwiazd zazwyczaj są owiane tajemnicą i można o nich jedynie gdybać, znając cennik obowiązujący w atelier znanych projektantów.

Mówi się, że na przykład suknia ślubna Małgorzaty Kożuchowskiej, projektu Gosi Baczyńskiej, kosztowała bagatela 16 tysięcy złotych. Z kolei Joanna Krupa na swoją kreację w tym wyjątkowym dniu mogła wydać nawet 10 tysięcy dolarów. Był to projekt Chagoury Couture. 

 

foto via dailymail.co.uk

 


Las Vegas

Marzysz o ślubie w Las Vegas? To prawda, zawarcie tam związku małżeńskiego jest wyjątkowo proste i omija cię cały szereg przygotowań. Ta perspektywa jest na tyle kusząca, że w mieście dzienne odbywa się aż 300 ślubów.

Dla niedowiarków – ślub wzięty w Nevadzie jest jak najbardziej ważny w Polsce. W przeciągu kilku tygodni od powrotu do Polski należy w polskim urzędzie przedstawić kopię aktu ślubu z Ameryki. A później nie pozostaje już nic innego, jak tylko żyć długo i szczęśliwie!

 

foto credit  Deezigner Images / Rock n Roll Bride

 


Najdłuższy welon ślubny

Rekord pod względem długości welonu ślubnego nie należy do Polki, ale do mieszkanki Libanu, Sandry Mechleb. 18 października 2009 roku, w dniu swojego ślubu, miała ona na sobie welon o długości 3358 metrów.

 

foto via NBC News

 


Największy podwodny ślub

Tytuł organizatorów największego podwodnego ślubu należy do Polaków. Ewa i Paweł Burkowscy zawarli go w 2011 roku w Jaworznie.

Rekordowy ślub zgromadził 303 uczestników, którzy pod wodą musieli przebywać przez minimum 25 minut. 30 osób z tego grona nie miała licencji nurkowej. 
 

foto: Stina Kase Photography  / junebugweddings.com

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź