8 kroków do zakupu idealnej sukni

Jak przyjemnie i bez wpadek stać się posiadaczką wymarzonej sukni? Oto 8 kroków do sukcesu.

suknia: ElianaKresa

 

Zakup sukni ślubnej to wyjątkowe doświadczenie, na które z niecierpliwością czeka każda Panna Młoda, jednak ilość modeli może przyprawić o zawrót głowy.

Jak przyjemnie i bez wpadek stać się posiadaczką wymarzonej sukni? Oto 8 kroków do sukcesu.

 

suknia: Atelier Juliette 

 


1. Optymalny czas na poszukiwania

Rozpocznij poszukiwania sukni ślubnej co najmniej 8- 9 miesięcy przed datą ślubu. Jest to wystarczający czas, by później dokonać wszelkich niezbędnych poprawek.

Przed wizytą w wybranym salonie, zadzwoń i umów się na konkretną godzinę, by mieć pewność, że nie będziesz czekać w kolejce. 


 

suknia ślubna: Msmoda.eu

 


2. Realistyczny budżet

Planujesz wydać na suknię 1800 zł. Jednak to wcale nie oznacza, że tyle będzie Cię kosztować. Może okazać się, że w salonie poprawki są płatne oraz że trzeba dopłacić do konkretnego rozmiaru.

Pamiętaj także o dodatkach do sukni. Często są one dobierane właśnie w salonie, w którym ją kupujesz. Przemyśl więc dokładnie swój budżet i bądź przygotowana na dodatkowe koszty.

 

suknia: ElianaKresa

 


3. Odpowiedni fason

Przed wybraniem się na poszukiwanie tej jedynej, zorientuj się w dostępnych na rynku fasonach oraz aktualnych trendach w modzie ślubnej. Rozważ, który najbardziej pasować będzie do Twojej sylwetki oraz stylu wesela.

Do wyboru masz modele klasyczne, proste, w kształcie litery A, empire, o kroju syrenki czy princessy.

Zastanów się także nad rodzajem dekoltu czy kwestią odkrytych pleców. Twoje rozeznanie się w rodzajach sukien znacznie ułatwi później wybór konkretnych modeli w salonie.

 


4. Inspiracje

Zgromadź na specjalnie przygotowanej tablicy na Pintereście zdjęcia sukien, w których widziałabyś się na swoim ślubie. Następnie poszukaj wśród nich podobieństw i ogranicz inspiracje do 5, 6 kreacji.

Obsłudze salonu z pewnością ułatwi to doradzenie Ci odpowiedniego modelu. 

 

suknia: meLove 

Fotografia: Magdalena Tarach Fotografia     modelka: Karolina Piwowarczyk 

 


5. Przygotowanie

Jeśli planujesz wizyty w kilku salonach, zaopatrz się w wiele wolnego czasu i oczywiście pozytywne nastawienie. Zapomnij o stresie i pośpiechu, gdyż dzięki nim możesz dokonać złego wyboru.

Warto mieć na sobie dobrze dopasowaną bieliznę (najlepiej taką, którą założysz w dniu ślubu), buty na obcasie oraz delikatny makijaż i spięte włosy. 

 


6. Sprawdź suknię

Podczas każdej z przymiarek, przejdź się po salonie, wykonuj taneczne ruchy, usiądź na krześle. Dzięki temu przeanalizujesz każdą suknię nie tylko pod kątem dopasowania i ogólnego wyglądu, ale także wygody i swobodnego poruszania się w niej.

 

suknia: Atelier Juliette 

 


7. Rozważ suknię szytą na miarę

Jeśli masz problem z dopasowaniem sukni, które posiadają standardową rozmiarówkę, rozważ uszycie podobnej na specjalne zamówienie. Jest to gwarancja tego, że suknia pasować będzie idealnie, gdyż miara talii, biustu czy bioder będzie zdjęta z Ciebie.

 

suknia ślubna: Msmoda.eu

 

8. Gdy już znalazłaś tę jedyną

Gdy jesteś już zdecydowana na zakup konkretnej sukni, zapytaj, jakie ma wersje kolorystyczne i poproś o ich zdjęcia i próbki materiałów. Ustal dokładnie warunki zakupu oraz umów się na kolejną przymiarkę.

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź