8 pomysłów na oryginalną księgę gości

Nowe i oryginalne pomysły na księgę gości weselnych. Sprawdź najnowsze trendy!

 

Księga gości to już stały element weselnej tradycji. Jej klasyczna forma przeszła już jednak do lamusa, tworząc miejsce dla nowych, nietypowych i zaskakujących pomysłów na tego rodzaju pamiątkę. 

 

źródło: theknot.com

 

Plakat ze zdjęciem

Można zrobić go samodzielnie, przyklejając na brulionie duże zdjęcie na przykład z Waszej sesji narzeczeńskiej i zostawić wokół miejsce na wpisy gości. Później można już tylko oprawić plakat w ramkę i powiesić w wybranym miejscu. Alternatywą może być zlecenie wydruku plakatu, gdzie tłem dla tekstów wpisywanych przez gości będzie Wasze półtransparentne zdjęcie lub kolaż różnych ujęć.

 

źródło: doorcountrybride.com

źrodło: weddingomania.com

źródło: pinterest.com


Ankieta dla gości 

Coś, co z pewnością zakończy przybyłych na wesele to prośba o wypełnienie ankiety zamiast wymyślania własnych życzeń. Ankiety umieszcza się następnie w ozdobnym segregatorze i w każdej chwili możecie do niego zajrzeć i przypomnieć sobie, skąd goście przybyli, jak się bawili i jakich dobrych małżeńskich rad Wam udzielali w tym wyjątkowym dniu.


 

źródło: mywedding.com

 

Globus

Globus pełniący rolę księgi gości to doskonały pomysł jeśli uwielbiacie podróże oraz styl retro lub gdy wplatacie elementy orientalne bądź kolonialne do Waszej uroczystości.

 

źródło: weddingomania.com

źródło: weddbook.com


Księga gości związana z hobby Państwa Młodych

Może być to piłka, gitara czy jakikolwiek inny element ilustrujący Wasze zainteresowania. Do tego odpowiedni flamaster i niebanalna pamiątka weselna gotowa. 

 

źródło: weddingomania.com

źródło: mazelmoments.com


Maszyna do pisania

To także doskonała alternatywa tradycyjnej księgi gości a zarazem świetny element dekoracyjny letnich wesel na świeżym powietrzu czy tych w stylu retro bądź vintage. Wystarczy znaleźć na przykład na portalu aukcyjnym używaną, zabytkową maszynę do pisania, dokupić papier czerpany, a całość będzie prezentować się doskonale, zaskoczy gości i będzie świetną pamiątką.

 

źródło: cb57-catering.com

 

Pisanie na porcelanie

Najlepsze będą do tego celu duże, jasne talerze. Dzięki zakupie specjalnych flamastrów, goście będą mogli zostawić swój podpis i życzenia na porcelanowych naczyniach, które następnie, już w domu, utrwala się w piekarniku. 
 

źródło: weddingpartyapp.com

 

Liściki w butelce

Wspaniały pomysł nie tylko podczas wesel w stylu marynistycznym. Do dużej butli goście wrzucają napisane wcześniej na papierze czerpanym i przewiązane sznurkiem bądź rafią życzenia. 

 

źródło: bralnica.com


Księga gości – fotobudka

Tutaj przyda się duży album do wklejania zdjęć, np. z czarnymi stronami oraz polaroid. Goście po zrobieniu sobie zdjęcia na weselu, od razu wklejają je do Waszego albumu, a następnie dopisują swoje życzenia. 

 

źródło: wefollowpic.com

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź