8 ukrytych kosztów, które musisz wliczyć do ślubnego budżetu!

Warto być przygotowanym na wszelkie okoliczności i liczyć się z dodatkowymi opłatami. A gdzie one się kryją? Zobaczcie poniżej.

źródło: SlubneZakupy.pl

 

Rozpisując ślubny kosztorys często nie uwzględniamy „ukrytych” wydatków, takich, o których nie wiemy, lub tych nieprzewidywalnych.

Często także bywa tak, że nie czytamy dokładnie wszystkich umów zawieranych w związku z organizacją ślubu i wesela, a potem, często właśnie w tym najważniejszym dniu, czekają nas niemiłe niespodzianki. 

 

 

Ślubny kosztorys

 

1.Ukryte koszty ślubnych zaproszeń

 

Oryginalne zaproszenia ślubne coraz częściej mają niestandardową wielkość i kształt, więc będą potrzebowały nietypowej koperty i większej opłaty za wysyłkę.

Jeśli chcemy od zaproszonych gości otrzymać informację zwrotną o przyjęciu zaproszenia, także musimy liczyć się z dodatkowym kosztem w postaci koperty i znaczka. 

 

źródło: SklepSlubny.Love

 

 

2. Kruczki w umowach

 

Czytajcie z uwagą wszystkie umowy, które podpisujecie. Często kryją się w nich dodatkowe opłaty, z których nawet nie zdajecie sobie sprawy, a które przypomną o sobie tuż przed uroczystością bądź w jej trakcie.

W szczególności zwróćcie uwagę na opłaty za różnego rodzaju usługi, jak serwowanie soków, piwa czy organizacja kącika dla dzieci.

Bardzo ważnym elementem są gorące napoje jak kawa czy herbata, niektóre hotele, obiekty ślubne, doliczają, bardzo wysokie dodatkowe opłaty za każdy wydany ciepły napój, dlatego warto omówić to przed, ostatecznym podpisaniem umowy, aby nie być zdziwionym przy ostatecznym rozliczniu. 

 

 

3. Opłata za krojenie tortu

 

Jeśli sami dostarczacie tort- zamawiacie w ulubionej cukierni lub piecze go uzdolniona ciocia Zosia, czasem właściciele lokalu życzą sobie za podanie go i krojenie dodatkowej opłaty.

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 


4. Dekoracja lokalu

 

Musicie koniecznie dowiedzieć się jakie są dodatkowe koszty dekoracji weselnej lokalu, w którym odbędzie się wesele, jeśli nie zlecacie tego zewnętrznej firmie dekoratorskiej.

Jeśli dekoracja jest wliczona w cenę imprezy, należy dokładnie przyjrzeć się szczegółom:  co wchodzi w jej skład, czy wszystkie elementy są w dobrym stanie, jak będzie zaaranżowany sam stół itp. 

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

 

5. Kosztowne poprawki

 

Większość salonów sukien ślubnych i ślubnej mody męskiej proponuje poprawki na miejscu w cenie zakupu lub wypożyczenia stroju.

Jednak nie zawsze musi tak być i może okazać się, że na poprawki wydamy od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Zawsze należy pytać o to czy dopasowanie jest w cenie, zaraz po wejściu do salonu, by uniknąć potem przykrej niespodzianki przy kasie.

 

fotografia: Brańka & Kowaleczko Fotografia

 

 

6. Próbny makijaż i fryzura

 

Bywa, że stylizacja ślubna, obejmująca fryzurę oraz makijaż zawiera w cenie próbne usługi.

Jednak może zdarzyć się i tak, że za próbny makijaż i fryzurę będziemy musiały zapłacić osobno, co znacznie podniesie koszt całej usługi.

 

fotografia: Lucjan Wójcik Fotografia

 

 
7. Zakupy przez Internet

 

Lubimy to. Duży asortyment, wszystko w jednym miejscu i niskie ceny. Jednak, gdy zdecydujemy się np. na podziękowania w formie elegamckich mini słoiczków z miodem dla 200 osób, może okazać się, że koszty dostawy niemiło nas zaskoczą.

Czasem warto poszukać oryginalnych podziękowań u regionalnych dostawców by zniwelować koszty dostawy. 

 

 

8. Pozorne rabaty 

 

Zanim zaczniecie się targować i negocjować ceny z podwykonawcami, zastanówcie się, czy naprawdę warto to robić.

Pytacie dlaczego? Dlatego, że niektóre firmy, aby podpisać umowę dają pozorny rabat, w rzeczywistości jednk obdijają sobie"stratę" na zamówionej przez Was usłudze: tort może być z margaryny, nie z masła; w orkiestrze, zespole nagle pojawi się epidemia grypy i jeden lub dwóch członków z ekipy rozchorują się nagle przed Waszym przyjęciem; na talerzach, paterach pojawi się mniej porcji, dań od tych przewidzianych w umowie; kelnerów do obługi sali zamiast 10 będzie 6.

Przykładów można mnożyć i podawać bez liku, my proponujemy realne przemyślenie sprawy i postawienie zdecydowanie na jakość, nie ilość :)

 

 

fotografia: VeryLuckyStar

 

A jakie było Wasze największe zaskoczenie po konfrontacji weselnego budżetu z rzeczywistością? ;)

 

 

Zobacz także:

12 ZNAKÓW, ŻE MAŁŻEŃSTWO NIE BĘDZIE TRWAŁE

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź