8 wskazówek, które sprawią, że wasz tort weselny będzie naprawdę wymarzony

Smaczny i estetyczny tort, to jeden z kluczowych punków całego przyjęcia. Dlatego podpowiadamy w jaki sposób wybrać idealny wypiek.

fotografia: Białe Kadry

 


Wybór tortu weselnego, jeżeli tylko wziąć pod uwagę cały ogrom innych spraw do załatwienia przed ślubem, wydaje się być kwestią marginalną. A to błąd, bo smaczny i estetyczny tort, to jeden z kluczowych punków całego przyjęcia.

Z pewnością znajdzie się on na wielu fotografiach, a goście go zapamiętają. Dlatego podpowiadamy w jaki sposób wybrać idealny wypiek.

 


fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

Tort ślubny


1. Tort dopasujcie do miejsca uroczystości (lub odwrotnie)

 

Miejsca, w których może się odbywać przyjęcie weselne, są naprawdę różnorodne. Weźcie je pod uwagę wybierając tort.

Dodatek dużej ilości bitej śmietany, a nawet lodów, nie wytrzyma długo w dusznym, nieodpowiednio klimatyzowanym pomieszczeniu. Z kolei czekoladowy, intensywny w smaku fondat, nie jest najlepszym wyborem na ogrodowe wesele na świeżym powietrzu.

 


2. Znajdźcie swojego cukiernika

 

Szczególnie podkreślamy tu słowo swojego. Propozycje wypieków z wybranej cukierni muszą być przede wszystkim zgodne z waszym poczuciem smaku i estetyki.

Dobrym tropem jest wzięcie udziału w targach ślubnych, w trakcie których sprawdzić można przekrój ofert z całej okolicy.

Koniecznie skosztujcie wybrane torty!

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

 


3. Portale społecznościowe

 

Aby znaleźć swoją idealną cukiernie, dobrze jest sprawdzać także portale społecznościowe.

To właśnie na nich zmieszczone są zdjęcia wypieków dodawane w czasie rzeczywistym. Nie brakuje tam również najbardziej szczerych opinii od klientów.

 


4. Wybierzcie swój styl

 

Nie tylko w modzie warto mieć swój styl. Porównując internetowe oferty różnych cukierników, a także wracając wspomnieniami do wesel i innych uroczystości, w których braliście udział, zadecydujcie co wam się podoba, a co nie.

Jaki jest styl waszego wesela: romantyczny, rustykalny, nowoczesny? A może przyjęcie ma motyw kolorystyczny? 

 

fotografia: VeryLuckyStar

 


5. Ważne spotkanie

 

Po wstępnej selekcji cukierni, wybierzcie kilka i umówcie się w nich na spotkanie.

Manager będzie chciał poznać podstawowe dane o waszym ślubie, takie jak jego data, ilość gości, a także miejsce. Dzięki temu również wiele będzie mógł wam podpowiedzieć.

 


6. Zakładany budżet

 

Nie zapomnijcie o przedstawieniu swojego zakładanego budżetu. Wówczas specjaliście łatwiej będzie dobrać dla was coś, co idealnie się w nim zmieści.

Pamiętajcie, że własnoręcznie robione dekoracje, takie jak na przykład cukrowe kwiaty, zdecydowanie podnoszą koszt tortu. Zamiast nich można zdecydować się na żywe kwiaty. Są lekkie i dobrze pasują do letnich przyjęć.

 

fotografia: Zuzanna i Marcin Karetta

 

 


7. Inspiracje

 

Oczywiście doświadczony cukiernik ma za sobą wiele lat praktyki i setki wykonanych tortów, co nieznaczny wcale, że nie możesz zaproponować własnych inspiracji.

Przygotujcie zdjęcia ciastek, które podobają wam się szczególnie, a nawet wybierzcie kwiaty, które dobrze będą wyglądały jako dekoracja. Często wasza wyobraźnia jest jedynym ograniczeniem.

 


8. Świadomie wybierzcie niecodzienne smaki

 

Niektóre cukiernie zwiększają koszt tortu ze względu na wybór tak zwanych smaków Premium.

Przed podpisaniem umowy upewnijcie się, że podana kwota zawiera już wszystkie elementy.

Czasami dobrym pomysłem jest odrobina szaleństwa i nieograniczanie się jedynie do wanilii i czekolady. To w końcu Parze Młodej ma przede wszystkim smakować ich tort.

 

fotografia: BedurWeddings

 


Wybór tortu weselnego jest bardzo przyjemnym momentem i nie pozwólcie, by nerwowość zepsuła wam tę chwilę.

Stosując się do powyższych prostych rad, zdecydowanie ułatwicie sobie cały proces. A tort z pewnością okaże się być wymarzonym.

 

 

Zobacz także:

SCENARIUSZ ŚLUBNO-WESELNY

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź