ABC ślubnego manicure, czyli jakie paznokcie na ślub

Ślubny manicure powinien być dobrany do wybranej sukienki, fryzury i makijażu.

 

Ślubny manicure powinien być dobrany do wybranej sukienki, fryzury i makijażu. Pomyśl również o wszystkich czynnościach, które w tym dniu będziesz wykonywała przy pomocy palców. Od rzucania za siebie bukietu, poprzez trzymanie się za ręce z partnerem, aż po pozowanie z nową obrączką – lista jest długa.

Paznokcie przez cały ten czas muszą wyglądać dobrze. Ale nie przejmuj się, jeżeli do tej pory nie masz na nie pomysłu. 

 

 

 

 

 

 

Manicure próbny

Tak samo jak w przypadku makijażu i fryzury, również manicure powinien zostać wykonany na próbę. Dzięki temu przetestujesz różne długości, kolory i kształty.

Swoją pierwszą wizytę w gabinecie powinnaś zaplanować co najmniej na dwa miesiące przed ślubem.

 

 

 

 

 

Inspiracja sezonowa

Nie musisz koniecznie wybierać motywów kwiatowych na ślub wiosną, ale pora roku jest istotna przy doborze odpowiedniego sposobu zdobienia paznokci. Kwiaty mogą stać się twoim źródłem inspiracji i poszukiwania własnych rozwiązań.

W końcu możesz postawić na kolorystykę całkowicie klasyczną albo pójść pod tym względem na całość. Najbezpieczniejszy jest zawsze delikatny róż oraz odcienie kremowe.

 

 

 

 

 

Nałożenie żelu

Na swój standardowy lakier do paznokci możesz nałożyć odpowiedni żel w przededniu ślubu. Zapobiegnie on pojawieniu się smug. Żel to dobre rozwiązanie jeżeli po ślubie jedziecie w podróż poślubną.

Wytrzyma on około dwóch tygodni.

 

 

 

 

 

 

Pedicure

Nie zapomnij również o zrobieniu pedicure. W zależności od długości sukienki i typu butów, możesz pozwolić sobie na większe lub mniejsze szaleństwo w tym zakresie.

Paznokcie u nóg niekoniecznie muszą być pomalowane tak samo, jak te u rąk. To wręcz idealne miejsce, jeżeli zależy ci na dodaniu czegoś niebieskiego do swojej kreacji.

 

)

 

 

Artystyczne zdobienie paznokci

Artystyczne zdobienie paznokci jest obecnie bardzo modne, co nie oznacza wcale, że będzie się ono dobrze prezentowało również w przypadku ponadczasowego ślubu.

Nie znaczy to, że trzeba całkiem rezygnować z nadania swoim paznokciom niezwykłego blasku. Fanki biżuterii mogą wyrazić swoją miłość akcentami złotymi lub metalicznymi.

 

 

 

 

Miej zestaw ratunkowy

Zestaw ratunkowy dla Panny Młodej musi być dość rozbudowany. Oprócz plastrów, kosmetyków i leków, nie powinno zabraknąć w nim zestawu do paznokci. W jego składzie powinien znaleźć się pilnik, obcinacz do skórek, krem do rąk, a przede wszystkim lakier do paznokci w kolorze takim samym, jak ślubny manicure.

Na rynku dostępne są lakiery, które umożliwiają swoje ponowne użycie bez konieczności korzystania z lamp UV. Dzięki nim dyskretnie poprawisz wszelkie niedoskonałości.

 

 

Manicure ślubny to sprawa tak samo istotna, jak dobór odpowiedniego makijażu. W końcu on także zostanie zapisany na fotograficznych kliszach.

Dlatego w razie wątpliwości zawsze postaw na klasyczną elegancję i kształt paznokci najlepiej dobrany do twoich dłoni.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź