Atrakcje dla najmłodszych gości weselnych

Zamiast się wahać, lepiej znaleźć rozwiązanie, podsyłamy drobne podpowiedzi, jak zorganizować dziecięcy czas podczas wesela.

fotografia: Krzysztof Jaskólski Fotografia

 

Obecność dzieci na weselu nadal bywa kwestią sporną podczas planowania listy gości. Niektórzy sądzą, że dzieciaki męczą się podczas "dorosłego" święta, nudzą, grymaszą, psując i skracając zabawę swoim rodzicom. Ciężko jest jednak pominąć słodkich bratanków i urocze siostrzenice i nie ujrzeć ich wesołych twarzyczek podczas ceremonii ślubnej czy weselnych tańców.

Dzieci mogą mieć przecież tego dnia swoje poważne zadania, których nikt nie wykona lepiej. Nikt z takim wdziękiem nie posypie płatkami kwiatów ślubnego kobierca w kościele, nikt tak szarmancko nie poda młodym obrączek na poduszeczce :)

 

 

Zamiast się wahać, lepiej znaleźć rozwiązanie

Dziś drobne podpowiedzi, jak zorganizować dziecięcy czas podczas wesela. 

Najmłodsi weselnicy wcale nie muszą nudzić się, posadzeni między ciotkami. Zorganizowanie dzieciakom osobnego stolika, gdzie znajdą zabawne dekoracje, kolorowe talerzyki, napoje ze słomakmi oraz specjalne dziecięce menu, będzie dla nich totalną frajdą. Mają szansę spędzić czas z kuzynostwem lub poznać dzieci z drugiej rodziny. Na pewno ucieszy ich słodki bufet z lizaków, żelek, czekolady i małe słodkie podarunki przygotowane specjalnie dla nich.

 

 

Opiekukna 

Jeżeli maluchy nie są jeszcze dość samodzielne, mogą spędzić wyborny czas wśród rówieśników w towarzystwie opiekunki (chętnej cioci lub kuzynki), większym atrakcje zapewni wynajety animator.

Coraz więcej firm zajmujących się organizowaniem dziecięcych przyjęć urodzinowych rozszerza swoją działalność na przyjęcia weselne. Bez trudu znajdziecie w internecie strony firm, których pracownicy zajmą się wszystkimi dzieciakami w czasie wesela. I nie chodzi tu tylko o przypilnowanie pociech, doświadczeni pedagodzy, nianie dostarczą im wielu wrażeń podczas przygotowanych zajęć, często związanych z tematyką weselną właśnie. Będzie więc kolorowanie książeczek z wizerunkami młodej pary i weselnego tortu, rysowanie portretów nowożeńców, weselne tańce, korowody i wężyki.

Doskonałym pomysłem jest rozdanie dzieciakom tanich jednorazowych aparatów fotograficznych, na których uwiecznią wesele ze swojej, dziecięcej perspektywy, efekty mogą być niesamowite. 

 

 

Malowanie

Świetną zabawą dla najmłodszych jest malowanie twarzy i przebieranie się w przeróżne stroje. Jeśli to możliwe, animatorzy organizują w osobnej sali lub na uboczu kącik z zabawkami, miękkim dywanem, pufkami do siedzenia, książeczkami. Dzieci mogą odpocząć tam od gwaru panującego w sali. Z pewnościa chętnie obejrzą teatrzyk kukiełkowy czy posłuchają baśniowej opowieści.

 

 

Hula Hop

W ciepłe miesiące część animacji może rozgrywać się na zewnątrz sali. Hula-hop, balony, pojazdy, bańki mydlane, skakanki, niezawodna chusta Klanzy - dzieciaki z pewnością nie będą się nudzić.
Jeżeli część dzieci będących na weselu to niemowlęta, warto zapewnić im osobne pomieszczenie z przewijakiem, fotelem do karmienia, kojcem czy łóżeczkiem turystycznym do odpoczynku.

Firmy zapewniające opiekę często mają ten sprzęt w swoim asortymencie.

Dzięki waszym staraniom lub pracy wynajętych na ten dzień animatorów ( co uważamy za bardzo dobry pomysł), ślubne uroczystości i weselna zabawa z pewnością okażą się równie atrakcyjne dla gości z każdej grupy wiekowej :)

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź