Najpiękniejsze stylizacje fryzur dla świadkowej i druhen

Sprawdź w jaki sposób druhny i świadkowe mogą wystylizować swoje włosy, by najlepiej dopasować je do charakteru ślubu!

 

Dzień ślubu jest wyjątkowy nie tylko dla Pary Młodej. Także świadkowa i druhny chcą z tej okazji wyglądać jak najpiękniej.

Podpowiadamy, w jaki sposób wystylizować swoje włosy, by najlepiej dopasować je do swojego wyglądu i charakteru ślubu. Co najważniejsze, fryzury można odtworzyć samodzielnie, ewentualnie przy pomocy kogoś z fryzjerskim drygiem.

Potrzebujesz tylko podstawowych kosmetyków – i do dzieła!

 

źrodło: Polskie inspiracje Wella Academy Polska/ fotografia: Monika Szalek

 


Efektowne fale

Romantyczne fale to naprawdę efektowna fryzura ślubna. Żadna inna tak nie podkreśla piękna zadbanych włosów. Fale są bardzo kobiece i stanowią idealne połączenie z kwietnym wiankiem. Jednocześnie pasują one również do eleganckiej kreacji i do przyjęcia z przepychem.

Ich stworzenie nie jest bardzo proste, dlatego najlepiej jest przećwiczyć tę fryzurę jeszcze przed Wielkim Dniem. Im mniejsze pasma włosów będziesz nawijać na lokówkę, tym drobniejsze loczki otrzymasz. Aby uzyskać swobodne fale najlepiej brać grubsze kosmyki, a następnie przeczesywać je palcami.

Najważniejszą kwestią jest trwałość loków. Aby taką uzyskać, sięgnij po produkty fryzjerskie dedykowane właśnie takiemu ułożeniu włosów. Dobrym wyborem jest skorzystanie z serii Połysk i Trwałość marki Wellaflex.

Możesz również zobaczyć, jak z wykonaniem luźnych loków poradziła sobie Hair Coach Wella, Julianna:

 

 

 

Efekt końcowy będzie zadowalający nawet na półdługich włosach. A fryzura utrzyma się przez całą noc!

 

produkty Wellaflex: Lakier i pianka z serii Wellaflex Shiny Hold

 

Kucyk 

Kto powiedział, że kucyk jest tylko codzienną fryzurą? Dzięki odpowiedniej stylizacji może on być bardzo efektowny, a do tego również wygodny. Najlepiej wygląda na długich oraz półdługich włosach. Taka fryzura pasuje także paniom o cienkich, nieco przyklapniętych włosach.

Dzięki zastosowaniu odpowiednich kosmetyków, efekt będzie naprawdę wspaniały. Do wysokiego kucyka przyda się dodanie objętości za sprawą pianki z technologią Flexactive, która zapewnia włosom elastyczne utrwalenie oraz naturalną miękkość do 24 godzin, na przykład produktu Wellaflex Objętość dla Cienkich Włosów. Aby utrwalić efekt objętości, warto natapirować włosy znad czoła i po kolei spryskać pasmo po paśmie utrwalającym lakierem, na przykład z tej samej serii.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak w praktyce może wyglądać taki kucyk, koniecznie obejrzyj tutorial: 

 

 

 

Do weselnego kucyka można dodać różnego typu ozdoby, na przykład w formie dekoracyjnej spinki, opaski lub wianka z kwiatów.

A może marzy ci się niski kucyk? Na to także mamy radę. Po odpowiednim przygotowaniu włosów, kucyk u samej jego nasady możesz delikatnie przepleść, dzięki czemu uzyskasz niesamowitą, modną fryzurę ślubną. Idealną dla świadkowej lub druhny.

Świetnie sprawdzi się na mniej zobowiązującym przyjęciu, na przykład w stylu boho.

 

produkty Wellaflex: Lakier i pianka z serii Wellaflex FULLNESS FOR FINE HAIR

 


Węzeł 

Węzeł to bardzo klasyczna fryzura ślubna. Tak naprawdę zawsze wygląda on niezwykle elegancko, a do jego wykonania wcale nie trzeba mieć bardzo długich włosów. Najlepiej wyglądają lekko pofalowane, jak najbardziej naturalne.

 

 

 

Przedstawiona wersja jest raczej elegancka. Oczywiście węzeł niejedno ma imię, a więc możesz postawić także na coś zdecydowanie bardziej luźnego i romantycznego.

W takiej fryzurze liczą się przede wszystkim dwa aspekty: objętość oraz trwałość. Aby to uzyskać, nałóż na mokre włosy piankę. Świetnie sprawdzi się ta marki Wellaflex Objętość dla Cienkich Włosów. Lakierem z tej samej serii utrwalisz węzeł, ale jednocześnie sprawisz, że nie będzie on wyglądał jak skorupa.

W bardzo łatwy sposób splot wykonasz sama. Wystarczy ci gumka do włosów i kilka wsuwek. A efekt będzie murowany.

Co najlepsze w tej fryzurze – wygląda ona na bardzo skomplikowaną i pochodzącą wprost z renomowanego salonu, a wykonać można ją całkiem samodzielnie. Cóż za oszczędność!

 

 

produkty Wellaflex: Lakier i pianka z serii Wellaflex FULLNESS FOR FINE HAIR

 


Warkocz

Warkocz to bardzo uniwersalna, klasyczna fryzura, która nie tylko doda każdej kobiecie młodzieńczego uroku, ale również bez szwanku przetrwa całą noc.

Do jego wykonania najlepiej mieć dość długie włosy. Przydadzą się wsuwki, małe gumki, a także pianka i lakier mocno utrwalające, na przykład z linii Wellaflex.  Na delikatnie pofalowanych, naturalnych włosach, dobrze wygląda lekki warkocz „kłos”, stworzony z ich górnej części. Pozostałe włosy wypuść luzem. To idealne rozwiązanie na letni ślub na świeżym powietrzu. Można we włosy wpleść także kwiaty – efekt będzie naprawdę fantastyczny.


A może poszukujesz pomysłu na bardziej klasyczny, elegancki warkocz ślubny? Zainspiruj się propozycją stylistki marki Wella, która proponuje taką fryzurę stworzoną przy pomocy gumek. To nie tylko dobrze wygląda, ale również jest bardzo trwałe i wygodne:

 

 

 

A co najważniejsze – uczesać możesz się sama.

 

Moda na fryzury ślubne odchodzi już od efektownych upięć i sztucznych loków. Obecnie stylizacje fryzur świadkowej i druhen zdecydowanie dążą ku jak najbardziej naturalnej wersji.

Być może któraś z naszych propozycji zainspiruje cię do stworzenia swojej własnej, niepowtarzalnej fryzury? Jeżeli masz jeszcze trochę czasu do wesela, możesz ją jeszcze na spokojnie przećwiczyć, a wszystko pójdzie ci jak z płatka.

 

produkty Wellaflex: Lakier i pianka z serii Wellaflex EXTRA STRONG

 

 

 Poznaj stylistów Wella Academy: Sascha Breuer i Julianna

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź