Atrakcje weslene - za i przeciw!

Zanim podejmiesz decyzję, jaką atrakcję zafundować swoim gościom rzuć okiem na naszą listę!

Photo by Victoria Priessnitz on Unsplash

 

 

Każda para nowożeńców pragnie, aby ich ślub i wesele zostały zapamiętane przez gości na długo i to bynajmniej nie ze względu na pusty parkiet czy średniej jakości jedzenie. Zakochani miesiącami planują idealny wystrój, jadłospis oraz muzykę. 
Standardem stało się również zapewnienie gościom dodatkowej rozrywki w postaci atrakcji weselnych, które mają na celu ubogacenie zabawy. I choć wiele z nich robi furorę na przyjęciach, nie wszystkim jednak przypadają do gustu, jako że każdy ma inne upodobania. Część par młodych wręcz otwarcie przyznaje, że żałuje zamówienia niektórych z nich. Dlatego zanim podejmiesz decyzję, rzuć okiem na naszą listę. Pomoże Ci to zweryfikować wszystkie za i przeciw!

 

Dodatkowe atrakcje weselne

 

Zimne ognie i fajerwerki


Jednymi z najczęściej krytykowanych pomysłów były zimne ognie oraz fajewerki, a więc atrakcje niezwykle lubiane i często spotykane na weselach. W końcu którzy państwo młodzi nie chcieliby zdjęcia w blasku ogni, czy też pokazu fajerwerków na ich cześć. Jednakże, według opinii zarówno młodych par jak i gości, pomysł ten często okazuje się mało udany. Logistycznie jest dość ciężko szybko sprowadzić wszystkich gości na zewnątrz w tym samym czasie. Do tego dochodzą niskie temperatury w nocy, co pogorszyć może dłuższy czas oczekiwania na resztę bawiących się. 

 

zimne ognia na weselu slubnaglowie.pl

Photo by Edward Cisneros on Unsplash

 

 

Fotobudka


Kolejna, z pozoru uwielbiana atrakcja na naszej liście to fotobudka, która podbiła serca wielu zakochanych. Wesele z fotobudką może być źródłem wspaniałych wspomnień w postaci zabawnych zdjęć naszych najbliższych.

Pojawiają się jednak głosy według których jest to niepotrzebny wydatek, ponieważ były przyjęcia na których fotobudka nie cieszyła się dużym zainteresowaniem. Inni z kolei wskazują, że na ich weselu gościom atrakcja spodobała się tak bardzo, że woleli fotobudkę od zabawy na parkiecie. 

 

fotobudka na weselu slubnaglowie.pl

źródło: unionbooth.com / pinterest

 


Barman


Efektowne drinki przygotowane przez profesjonalnego barmana to ostatnimi czasy prawdziwy hit polskich wesel. W końcu kto nie lubi wypić pysznego, kolorowego drinka? Jednakże jak się okazuje, część młodych par skrytykowała także i ten pomysł. Wskazywano na to, że drink bar był niezwykle oblegany przez wszystkich gości, co poskutkowało brakiem zainteresowania alkoholem na stołach. 

 

drink bar na wesele slubnaglowie.pl

fotografia: THE SHOTS OF LOVE

 

 

Prezenty dla gości


Drobne upominki, np. w formie słodyczy czy małych spersonalizowanych przedmiotów, to niezwykle miły gest którym zakochani chcą podziękować swoim gościom za przybycie.

Niestety wiele par przyznaje, że część prezentów pozostaje nietknięta bądź wręcz niezauważona. 

 

upominki dla gosci na weselu slubnaglowie.pl

fotografia: Zuzanna i Marcin Karetta

 

 

Oczepiny


Piękna, rodzima tradycja i klasyk, który na weselach pojawia się od zawsze. Stare rytuały, połączone z zabawnymi konkursami to część wesela, na którą czeka wielu. A jednak bywają nowożeńcy oraz goście którzy są często mocno zawiedzeni przebiegiem oczepin. Jako przyczynę wskazują kontrowersyjne lub też mało porywające zabawy, a także niechęć obecnych osób do uczestnictwa w nich. 

 

oczepiny slubnaglowie.pl

Photo by Allef Vinicius on Unsplash

 

 

Jak temu zaradzić?


Przed podjęciem decyzji w sprawie poszczególnych atrakcji warto wziąć pod uwagę takie rzeczy jak: pogoda, przedział wiekowy i upodobania naszych gości, budżet oraz przede wszystkim nasze własne oczekiwania. Pozowanie do zdjęć w blasku sztucznych ogni to pomysł, z którego lepiej zrezygnować jeśli imprezę organizujemy zimą. Wesele na którym obecne jest dużo starszych lub niepijących osób obejdzie się doskonale bez barmana.

Pamiętajmy też, że w tym dniu to para młoda gra pierwsze skrzypce i to od nich powinien zależeć rodzaj oraz ilość atrakcji, lub też ich brak. Udane wesele to nie tylko dobra muzyka, smaczne jedzenie i mnóstwo dodatków, ale przede wszystkim zadowoleni państwo młodzi!

 

para mloda toast slubnaglowie.pl

fotografia: Anna Więcławska Fotografia

 

 

Zobacz także:

9 NAJCZĘSTSZYCH PROBLEMÓW ZWIĄZANYCH Z ROZSADZENIEM GOŚCI NA WESELU

 

 


 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź