Auto do ślubu

Jak wybrać i udekorować auto do ślubu?

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

Dekoracje ślubnego samochodu to ważny element całej weselnej aranżacji, tak jak bukiet panny młodej, wystrój sali, czy kościoła.

Narzeczeni pragną, aby dobre wrażenie, jakie starają się tego dnia wywrzeć na zaproszonych gościach, rozpoczęło się już w momencie pojawienia się udekorowanego pojazdu pod kościołem czy urzędem stanu cywilnego.

 

Często już samo auto, a często raczej “automobil” jest piękny sam w sobie.

Wiekowe, świetnie utrzymane auta zdobią młodą parę, tworząc klimat minionych lat. Czasami wystarczą szerokie wstęgi puszczone po masce, niekiedy piękny, sentymentalny nieco bukiet postawi “kropkę nad i”.

 

Auta z połowy minionego stulecia, nasze syrenki również, wymagają ozdób z wyczuciem. Na aucie z lat 50., 60. girlandy czy wianuszki w kształcie serca lub koła sprawdzą się idealnie.

 

Jeżeli wybraliście samochód nowoczesny, florystka może przygotować dla was tradycyjną wiązankę, którą mocuje się na środku lub boku maski.

Jej kolorystyka i charakter powinien nawiązywać do bukietu panny młodej, ale uwzględniać również barwę samochodu.

Jeden, “dumny” bukiet to dekoracja na duże auta typu limuzyna. Mniejsze modele można przyozdobić kilkoma drobniejszymi bukiecikami ułożonymi na masce według zaplanowanego wzoru.

Bardzo interesująco wyglądają kompozycje z gałązkami układającymi się w  "esy-floresy", wstążeczkami, koralikami.

 

Aby weselny samochód dobrze prezentował się ze wszystkich stron, floryści proponują również ozdoby na klamki, lusterka, drzwi lub nawet na tył karoserii. Tak wyposażone auto stanowi stylistyczną całość, co zawsze robi świetne wrażenie.

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź