Barek, Barmix - automatyczny barman a może profesjonalny barman na wesele?

Przełom w atrakcjach weselnych związanych z serwowaniem alkoholi na Waszym weselu!

 


Lata PRL-u dawno się już skończyły, wódka i piwo na stole nie spełnia już oczekiwań gości weselnych, a pary młode też chcą, aby ich wesele było na jak najwyższym poziomie uwzględniają przy tym oczywiście budżet jaki został zaplanowany na ten wyjątkowy dzień. Musiały nadejść zmiany. 

 

 

Barek z alkoholem na weselu


Najpierw na salach weselnych zagościł barek, czyli stolik, na którym pojawiły się różne alkohole od whisky po likiery czy wyszukane wina. Wujek Staszek i dziadek Józek byli zadowoleni.

Barek od jakiegoś czasu stał się swojego rodzaju podstawą na sali weselnej, ale bardzo szybko niektórzy goście weselni zauważali, że taki barek może też przyprawić o małe zakłopotanie, ponieważ goście weselni nie potrafią zrobić sobie wyszukanych drinków, więc najczęściej kończą na lodzie... a raczej z whisky na lodzie. 

Wujek Staszek i dziadek Józek nadal są zachwyceni, ale spora część gości, w tym w szczególności płeć pięknej już nie. Na szczęście niedługo później pojawiła się alternatywa.

 

 

 

Barman na wesele

 
Rynek nie lubi próżni, zawodowi barmani wykorzystali okazję i zaczęli oferować swoje usługi jako dodatkowa atrakcja weselna i to właśnie ta atrakcja weselna zaczyna coraz częściej dominować na polskich weselach. Zawodowi profesjonalni barmani coraz częściej oferują w pakiecie pokazy barmańskie. Kiedy zastanawiamy się jaki jest koszt mobilnego barmana na wesele, to musimy sobie zdać sprawę z tego, że... to zależy. 


Kiedy mówimy o mało doświadczonym barmanie (często sami barmani nazywają takie osoby „nalewaczami”) to koszt takiej usługi będzie się wahał w okolicy 1000 zł + napoje ok. 800 zł + jakieś 250 zł, czyli koszt poczęstunku dla naszego barmana na weselu. 


Jeśli impreza będzie liczyła więcej niż 100 gości to należy się zastanowić, czy barmanów nie powinno być dwóch w przeciwnym wypadku znowu możemy się cofnąć do czasów kolejek z lat 90’, a taki obrazek na weselu to raczej słaba atrakcja weselna. 


Jeśli myślimy o najwyższym standardzie obsługi oraz wykwalifikowanym i doświadczonym barmanie, który urządzi nam na weselu jakiś pokaz (no jak już mamy barmana to chyba warto wyciągnąć z tej atrakcji jak najwięcej) to musimy się liczyć z kosztem rzędu 2000 zł w górę + napoje ok. 1000 zł + poczęstunek. 

 

 


Taka usługa jest najwyższym poziomem obsługi barmańskiej jaką możemy sobie wyobrazić na weselu, a nasi goście z pewnością zapamiętają taką atrakcję weselną. Musimy jednak też liczyć z tym, że profesjonalny barman wraz z poczęstunkiem na jednodniowe wesele to wydatek rzędu 2000 – 3000 zł, plus wyszukane alkohole. 


Takie dodatkowe koszty wesela, to nie przelewki, jeśli mamy budżet, który pozwala nam na taki wydatek to warto taką atrakcję przemyśleć, ale jeśli nie mamy wolnych 2000 zł – 3000 zł to musimy wrócić do nudnego barku na stoliku. 

 

 

Barmix na wesele


Ale czy aby na pewno? Nie, po raz kolejny pojawiła się alternatywa, która wydaje się drogą środka, zarówno po względem planowanych kosztów na taką atrakcję jak i oferowaną jakość.

Ta alternatywa to Barmix – automatyczny barman

 

 


Barmix – automatyczny barman posiada swoje wady i zalety, jego największą wadą jest to, że nie potrafi robić pokazów barmańskich, ale jeśli chodzi o jego zalety, to jest ich naprawdę sporo.

Po pierwsze Barmix podobnie jak barman miesza profesjonalnie drinki z precyzją co do 1 ml. Obecnie młoda para może wybrać jeden z 4 zestawów Menu, w którym jest średnio 11 kolorowych napojów, możemy wybrać drinki bardziej lub mniej słodkie, na wódce, na ginie, rumie oraz malibu. Paleta jest szeroka, ale istotne jest to, że każdy drink powstaje w niecałe 15 sekund więc spokojnie obsłuży wesela z dużą ilością gości. 

Ważne jest również to, że drinki dzięki odpowiednim proporcją są optymalnym rozwiązaniem pod względem jakości do kosztu produkcji. Dlaczego? 

Należy mieć na względzie fakt, że w barku na stoliku często znajdują się drogie alkohole typu: whisky, wina (przynajmniej ze średniej półki) oraz inne wyszukane alkohole, które najczęściej są spożywane bez mieszania i sporych ilościach. 

 

 

 

Barmani natomiast oferują często kilkanaście wyszukanych drinków z różnymi przybraniami, czasem na suchym lodzie co może się wiązać ze dodatkowymi kosztami dla młodej pary. 

Barmix – automatyczny barman to najczęściej wybierane drinki w Polsce, które często są podawana na wódce i wcale nie należą do najdroższych tylko najpopularniejszych jak np. Vodka Sunrise, Sex On The Beach, Blue Lagoon, itd. 

 

 

 

Po drugie, Barmix – automatyczny barman żywi się z gniazdka, a nie z talerzyka i to na dodatek energią elektryczną, zatem odpada nam koszt dodatkowego poczęstunku dla barmana. 

Po trzecie Barmix nie wychodzi na papierosa, co zdarza się niektórym barmanom i  nie potrzebuje żadnej przerwy. Para młoda nie musi się obawiać, że zostanie poinformowana o dodatkowym koszcie 100-200zł za każdą dodatkową godzinę pracy barmana po północy.

Po czwarte, Barmix najczęściej zostaje wypożyczony na poprawiny za przynajmniej 50% ceny pierwszego dnia, takie upustu nie może zaoferować mobilny barman.

Barmix - automatyczny barman jest również absolutną nowością na polskim rynku weselnym i szybko przykuwa uwagę swoim atrakcyjnym wyglądem. 

 

 


Zatem które „B” wybrać? 


Barek, Barmix – automatyczny barman czy profesjonalny barman? Myślę, że zostało to już wcześniej napisane, to zależy od ilości środków finansowych jakie mamy przeznaczona na wesele, ile planujemy mieć gości weselnych na naszej imprezie, czy będziemy mieć jednodniowe wesele, czy może z poprawinami, czy wreszcie chcemy mieć obsługę barmańską wraz z dodatkowymi atrakcjami jak np. pokazy, konkursy itp. 


Poniżej specjalnie dla was przygotowaliśmy infografikę, która mamy nadzieję pomoże wam dokonać najlepszego wyboru pod kątem atrakcji weselnych związanych z serwowaniem alkoholi na waszym weselu. 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź