Biały tort weselny

Biel to bezapelacyjna elegancja, klasa i niesłabnący prym, jaki wiedzie w tematyce ślubnej. Spójrzcie, jak wiele można wyczarować mając na palecie tylko jeden kolor!

fotografia: Białe Kadry

 

Dziś o monochromatycznych - białych tortach ślubnych. I to nie tylko z powodu odświeżającego charakteru bieli, ale przede wszystkim przez wzgląd na jej bezapelacyjną elegancję, klasę i niesłabnący prym, jaki wiedzie w tematyce ślubnej.

Spójrzcie, jak wiele można wyczarować mając na palecie tylko jeden kolor!

 

fotografia: Nano Works

 

 

Biały tort ślubny

 

Zaczniemy od florystycznych motywów, które świetnie sprawdzają się jako dekoracje tortowych konstrukcji. Kwiatowe główki, płatki, listki, ułożone w zaplanowanym szyku lub pokrywające całą powierzchnię ciasta. Rewelacyjny efekt, zwłaszcza na przyjęcie w stylu romantycznym.

Mistrzowie cukiernictwa tworzący jednokolorowe "słodkie dzieła" wiedzą, że nie mając do dyspozycji kontrastu, jaki tworzą barwy, muszą postawić na formę i grę cieni, jaką dają przestrzenne dekoracje.

Torty te zaskakują oryginalnością, wyrafinowaniem i równie dobrze co na weselnych stołach, prezentowałyby się w galerii sztuki nowoczesnej :)

 

fotografia: Pokadrowani.pl

 

 

Jeżeli jednak cenicie sobie tradycję i waszym zdaniem "tort powinien wyglądać jak tort", warto wiedzieć, że elegancka biel doskonale prezentuje się również w prostych, klasycznych formach.

Tu detalem zdobiącym są perełki, wzorki, koraliki, ewentualnie marcepanowe muszle i rozgwiazdy i inne motywy na tortach tematycznych. Na szczycie monumentalna kokarda, klasyczne figurki młodej pary lub bukiet kwiatów. 

Pozostałe słodkości w weselnym menu również mogą nawiązywać do bieli tortu. Delikatne lukrowane ciasteczka, pianki, makaroniki czy ozdobione tymi samymi motywami co tort muffiny stworzą konsekwentną całość, która nie tylko przyciągnie łasuchów, ale i ozdobi weselne stoły i salę.

 

fotografia: Pudełko Wspomnień

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź