Bridal shower, czy wieczór panieński?

Tradycyjne amerykańskie Bridal Shower i Bachelorette Party to dwie odrębne imprezy. Ten pierwszy organizowany jest na kilka miesięcy przed ślubem, zaś ten drugi tuż przed ślubem :)

Photo by Alice Alinari on Unsplash

 

 

Wieczór panieński 

 

Dziś notka, której teoretycznie nie powinny czytać przyszłe panny młode, tak jak nie ich zadaniem jest przygotowywanie swojego wieczoru panieńskiego :)
Tak więc: panny młode - sio! ;)

Drogie świadkowe, druhny, kuzynki, przyjaciółki - zapraszamy! Oto garść pomysłów na przygotowanie wieczoru panieńskiego w stylu amerykańskim.

 

Photo by Zoriana Stakhniv on Unsplash

 

 

Amerykańskie podejście do przygotowań do ceremonii ślubnej i weselnego przyjęcia przypomina sterowanie olbrzymią logistyczną machiną, w której nie ma pytań bez odpowiedzi i każdy zna swoje miejsce i zadanie.

Rola organizatora bridal shower w (przed)ślubnym harmonogramie przypada zwyczajowo pierwszej druhnie, która trzyma szczegóły imprezy w ścisłej tajemnicy. 

Tradycyjne amerykańskie Bridal Shower i Bachelorette Party to dwie odrębne imprezy przedślubne, często organizowane osobno! Ten pierwszy organizowany jest na kilka miesięcy przed ślubem, zaś ten drugi tuż przed ślubem :)

 

Spotkanie ma na celu pożegnanie panieńskiego stanu w luźnej, zabawnej atmosferze "babskich pogaduszek". Przyjęcie powinno odbyć się na kilka tygodni przed ślubem w wyłącznie damskim gronie.

Co ciekawe, zaproszone na nie panie niekoniecznie są na liście weselnych gości. W sumie może to być albo niezręczna sytuacja, albo idealny sposób na docenienie znajomych z dalszego grona. Zdaje się, że lepiej jest spojrzeć na to z tej drugiej perspektywy :)

 

Photo by Brooke Lark on Unsplash

 

 

Podczas zabawnych rozmów i ploteczek zaproszone panie przekazują przyszłej mężatce praktyczne podarunki przydatne a to w kuchni: garnki, sztućce, miksery, a to w sypialni: szlafroki lub pościel z wyszytymi inicjałami przyszłych małżonków i kuszącą bieliznę do wykorzystania w noc poślubną i następne ;)

Prezent jest obowiązkowy, idealnie, jeśli jest pomysłowy, a dołączona do niego kartka zawiera zabawne życzenia lub historyjkę, anegdotę z przyszłą mężatką w roli głównej.

 

Bardzo popularnym sposobem urozmaicenia przyjęcia są zabawy, w centrum których stoi oczywiście narzeczona. Uczestniczki podzielone na drużyny przygotowują dla niej suknię ślubną lub ozdobę głowy z bibuły, wstążek, papieru - kreacja musi zostać przymierzona, o zwycięstwie decyduje jej trwałość i walory artystyczne.

Dziewczyny przebierają się, bawią się w zadawanie odważnych pytań, układają i recytują zabawne wierszyki z udziałem wylosowanych, przypadkowych haseł. Prezentują podarki i załączone do nich kartki z życzeniami. Ma być wesoło, beztrosko i z tak zwanym "jajem".

 

Photo by Yutacar on Unsplash

 

Zmęczone nieustannym chichotem i szalonymi konkursami uczestniczki oczywiście jedzą oraz piją. Ta część przyjęcia ma równie istotne znaczenie.

Najbardziej wygodne i pożądane są bufety z małymi kanapeczkami, koreczkami, chrupiącymi warzywami z dipami, owocowe misy, ciastka, przegryzki i obowiązkowe niemal muffiny. Ukoronowaniem wieczoru może być panieński tort z zabawną figurką czy hasłem.

A do picia idealne będzie delikatne wino, lekko musujące frisante, kolorowe, odświeżające drinki z miętą i limonką.

 

Niemniej ważna jest aranżacja wystroju przyjęcia: kolorowe lampki, girlandy, bibułowe pompony, balony. Transparenty z imieniem panny młodej, małe flagi czy kwiatuszki na wykałaczkach powtykane w muffiny i ciastka.

Spójna kolorystyka, charakterystyczny motyw przewodni, przemyślany porządek całego przyjęcia zagwarantuje świetną zabawę i niezapomniany wieczór, który, kto wie? - może zakończy się o świcie w nocnym klubie?

 

Photo by Wesley Caribe on Unsplash

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź