Bukiety ślubne na zimę

Jak wybrać kwiaty do bukietu ślubnego na zimowy ślub? Przecież z roślin typowo sezonowych musimy zrezygnować i oprzeć się na tym, co dostępne jest ze szklarni.

foto: Michał Orliński 

 

Dopasowanie bukietu do stylizacji panny młodej nie może odbywać się w oderwaniu od tak zwanych "okoliczności przyrody". W kompozycjach ślubnych pojawiają się kwiaty sezonowe, które często reprezentują daną porę roku na tyle silnie, że do innej zupełnie nie pasują.

Zimą sytuacja komplikuje się nieco bardziej: z roślin typowo sezonowych musimy zrezygnować i oprzeć się na tym, co dostępne jest ze szklarni.

Martwić sie jednak nie trzeba, wybór nadal jest spory, a żywe rośliny uzupełnione elementami dekoracyjnymi z tkaniny, suszu, biżuterii czy piór potrafią zgrać się w wyjątkowe kompozycje, idealnie podkreślające piękno i magię zimowej aury.

 

Kolory - jasne, od bieli, przez pastele, po szarości i brązy

Dodając do bukietu gałązki, szyszki, niebieskie osty, sino-zielone sukulenty czy przypominającą płatki śniegu gipsówkę florystka wyczaruje pastelowy, delikatny, jakby oszroniony porannym przymrozkiem bukiet w stylu romantycznym.

 

 

 

Bukiety przeplatane biżuterią 

Świetnym połączeniem dla zimowych bukietów ślubnych jest wplecenie między główki kwiatów biżuterii - broszek, medalików, guzików zdobionych cyrkoniami, kryształkami, srebrzących się metalowych detali, sznurów pereł. Do tego pióra i czarująca kompozycja w stylu vintage gotowa. Dla efektu totalnego - cały bukiet z elementów biżuteryjnych.

 

 

Ozdobniki 

Dodatki w postaci koralików, kryształków, cekinów dadzą wrażenie połyskujących między kwiatami lodowych sopli.

 

Kontrast z bielą 

Na nieskazitelnym tle śnieżnych połaci, na które każda młoda para pobierająca się zimą liczy, pięknie odetnie się bukiet w zdecydowanej, na przykład purpurowej barwie. Karminowe róże chętnie zaprzyjaźnią się z kołnierzem z piór czy kryształową broszą. Efekt: wytworny szyk i elegancja... :)

 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź